[MOC] Dziennik pokładowy Projektu Endor

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#286 Post autor: dmac »

V1 pisze: Chyba, że masz dowody, że faktycznie było gładkie :)
Mam dowody, że nie było gładkie :) . Nie, kratownicy nie będzie, ale będą inne rzeczy. Nie widziałem, żeby ktoś to odwzorował, ale co najmniej na obwodzie platformy są podoczepiane od spodu jakieś skrzynie - zacząłem nawet budować takie elementy; będą sukcesywnie dodawane, ale nie pod centralną częścią, gdzie (na logikę) dostęp do nich byłby najtrudniejszy. Ponadto, położę od spodu trochę rurociągów/kabli i innego drobiazgu; nie będzie tak łyso. Co więcej, są też widoczne na zdjęciach w dużym powiększeniu (np. na pudełku zestawu 10212) rury/kable leżące na wierzchu, na platformie, i zwisające swobodnie w dół.
Obiecuję, nie będzie nudno od spodu ;) .
Z wierzchu zresztą też nie: będzie barierka dookoła (widoczna tylko na zdjęciu nocnym, za dnia o dziwo już nie!), będą jupitery, wspomniane kable, dziwne urządzenia widoczne jedynie na maksymalnym powiększeniu kadrów filmowych. Do tego - na wolnym miejscu "parkingowym" - otwarta klapa i schodki prowadzące do wnętrza filaru, do windy. I ludzie, oczywiście: mechanicy grzebiący przy dziwnych urządzeniach i gapiący się na startujący wahadłowiec; może nawet zrobię tam małą musztrę oddziałowi szturmowców :) .

Edit: Zapomniałem napisać, że kielichy wieńczące filary są w sumie bardzo rozległe i zasłonią od spodu większość tego środkowego pasa platformy, czyli gładkich, łysych miejsc będzie jeszcze mniej. A same kielichy będą miały ciekawą strukturę, ale to już inna historia :) .
Ostatnio zmieniony 2015-02-10, 18:09 przez dmac, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#287 Post autor: Bricksley »

dmac pisze:Och, Karol! Minęło zaledwie 6 lat od inauguracji tego wątku, a Ty już zapomniałeś co pisałem w pierwszym poście: "(...) Cóż, projekt stopy AT-AT już jest... "
Faktycznie :D Cóż 6 lat robi swoje :P
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2555
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#288 Post autor: V1 »

Ktoś kiedyś tego potrzebował, czy źle pamiętam?
http://www.bricklink.com/catalogPG.asp? ... colorID=86
Obrazek
\/1 ______________

Szuwax
Posty: 113
Rejestracja: 2015-04-20, 19:08
Lokalizacja: Wellingborough/Malbork
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#289 Post autor: Szuwax »

Piękna makieta, super temat, świetne wykonanie, i te drzewa wielkie, pozazdrościć kolekcji tylko ;).
Moja skromna kolekcja

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#290 Post autor: dmac »

V1 pisze:Ktoś kiedyś tego potrzebował, czy źle pamiętam?
Bardzo dobrze pamiętasz: kiedyś potrzebowałem :) . Ale w końcu ominąłem problem SNOTem i teraz już tylko się wkurzam, bo codziennie dostaję powiadomienie z Bricklinka, że już toto jest dostępne. Muszę usunąć z listy poszukiwanych.

Szuwax, dziękuję za miłe słowa!
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Sib
Posty: 5
Rejestracja: 2015-07-13, 19:29
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#291 Post autor: Sib »

A ja mam bardziej prozaiczne pytanie do autora, a mianowicie jak sobie radzisz z okresowym czyszczeniem tak wielkiej makiety?

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#292 Post autor: dmac »

Jak dotąd wystawy odwiedzał tylko kawałek lasu z wahadłowcem i wystarczało solidne pędzlowanie/przedmuchiwanie po imprezie, a rozłożone graty przechowuję w szczelnie zamkniętych kartonach. Jeśli chodzi o platformę, to na co dzień stoi przykryta dwoma obrusami, prawie szczelnie, więc problemu nie ma. (Aczkolwiek ostatnio postała parę dni odkryta i pojawiła się pod nią piękna pajęczyna ;) .) Docelowo będzie miała swoją skrzynię, a po wystawach - znowu pędzlowanie/przedmuchiwanie, bo z uwagi na rozmiary i elementy elektryczne umyć się tego nie da.

Przypuszczam, że gdy już skończę makietę i stać mnie będzie na to, żeby ją sobie na stałe złożyć w specjalnie do tego celu przystosowanym pomieszczeniu, będzie to pomieszczenie hermetyczne i bezkurzowe :D . Do tego atrakcyjna pokojówka (z pilotką + mokrym selerem, jak w "Allo, allo") do pędzlowania i jakoś damy radę ;) .
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#293 Post autor: Jellyeater »

Starczy do gabloty dać jakąś pompę z filtrem która będzie utrzymywać nadciśnienie w środku i nic nie wleci. :D
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#294 Post autor: dmac »

Malutkie co nieco a cieszy (mnie) :) .

Powiedzcie tylko, czy u Was też tak szarpie obraz i dźwięk, to przerzucę na Youtube.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#295 Post autor: bacon »

U mnie jest płynnie. Bardzo fajnie działa.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#296 Post autor: 3dom »

Klasa :)
Ale mógłbyś pozbyć się tej szczeliny po schowaniu windy ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#297 Post autor: dmac »

3dom pisze: Ale mógłbyś pozbyć się tej szczeliny po schowaniu windy ;)
Teoretycznie nie mógłbym, bo jest tam pod spodem tyle przejść już nawet nie SNOT-owych, ale wręcz pozasystemowych, że właściwie się nie da, ale... Jak znam życie, coś się wymyśli ;) .


Edit: Już się wymyśliło. Wystarczyło niedociśnięcie niektórych klocków :) .
Ostatnio zmieniony 2015-08-21, 22:38 przez dmac, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 741
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#298 Post autor: Kirysowaty »

Nie myślałeś, żeby całkowicie przemodelować kokpit Lambdy? Ten tu poniżej ma idealny kształt.

https://www.flickr.com/photos/116856256 ... 101125523/
Ostatnio zmieniony 2015-08-25, 23:13 przez Kirysowaty, łącznie zmieniany 2 razy.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#299 Post autor: dmac »

Kirysowaty pisze:Nie myślałeś, żeby całkowicie przemodelować kokpit Lambdy?
Setki razy :) .
Tylko że nie zamierzam się na nikim wzorować i jeszcze nie znalazłem innego zadowalającego rozwiązania. To, które zalinkowałeś, niewątpliwie przewyższa próby innych autorów, ale idealnym bym go nie nazwał.

A przy okazji i już nie a propos kokpitu - software cierpliwy jest; zniesie wszystko, nawet skrzydła, które rozpadłyby się pod własnym ciężarem oraz klapy podwozia, które nijak nie mogłyby się otworzyć ;) .
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 741
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#300 Post autor: Kirysowaty »

Zauważyłem. Jedyna rzecz, która mi się tu spodobała, to właśnie kokpit - choć ja bym jeszcze przy użyciu inverted slopów poprawił trochę boki "owiewki". W bardzo podobny sposób zrobiłem kokpit w swojej dwa razy mniejszej wersji. Czysty przypadek, ale i tak mi ktoś pewnie zarzuci plagiat, jak opublikuję. :'D
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

ODPOWIEDZ