LEGO Minifigures Character Encyclopedia

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

LEGO Minifigures Character Encyclopedia

#1 Post autor: nori »

Recenzja pierwotnie ukazała się w dwóch częściach na 8studach, tutaj pozwolę ją sobie skopiować już jako jedną całość.

LEGO Minifigures Character Encyclopedia

Zjawisko określone jako "Character Encyclopedia" to rzecz na rynku już dobrze znana, wydawnictwo Dorling Kindersley w swojej ofercie ma już takie pozycje jak LEGO® Star Wars Character Encyclopedia, LEGO® Ninjago Character Encyclopedia, LEGO® Harry Potter Characters of the Magical World a także wykraczające poza LEGOwy świat pozycje: Pixar Character Encyclopedia czy Marvel Avengers Character Encyclopedia.

Układ takich książek jest prosty: każda strona poświęcona została jednej postaci z danego świata/uniwersum, dodatkowo skrótowy opis, jakaś ciekawostka, oczywiście nie może zabraknąć ładnych i dopieszczonych zdjęć / rysunków. I według mnie, schemat ten sprawdza się idealnie! Uwielbiam książki wchodzące w skład tej serii wydawniczej, i z czystym sumieniem mogę polecić każdą z choćby wyżej wymienionych pozycji.

Gdy w moje ręce wpadła najnowsza Character Encyclopedia, tym razem poświęcona serii LEGO Minifigures, moje oczekiwania zostały spełnione, choć z małym zastrzeżeniem, że jednak niniejsza książka posiada jedną, ale bardzo poważną wadę.

Ale zacznijmy od początku.
Tytuł: LEGO® Minifigures Character Encyclopedia
Seria wydawnicza: Character Encyclopedia
Wydawca: Dorling Kindersley
Rok premiery: 2013 (maj)
Figurki: 1: Toy Soldier
Oprawa: Twarda (Hardback)
Format: 183 x 235 mm
Liczba stron: 208
ISBN: 9781409324621
Cena: £15.00 (oficjalna), £9.59 (Amazon)
Strona wydawcy, Amazon UK

Obrazek

Na okładce błyszczy, i to dosłownie (spójrzcie tylko, jak to fajnie wyszło na skanie!), tytuł, widzimy uśmiechnięte ludziki, do tego sporą część zajmuje okienko, w którym grzechocze garstka elementów. Okładka jak dla mnie mało ciekawa, ale jak głosi mądre powiedzenie: książki nie należy oceniać po tym elemencie.

Obrazek

Tył książki to bardzo ładna grafika, która, według mnie, wygląda o wiele lepiej niż to co zaserwowano nam na przedniej okładce.

Obrazek

Dodatek w postaci minifigurki powoduje, że książka jest znacznie grubsza niżby wskazywała na to liczba stron, ot po prostu musiał znaleźć się tu odpowiedni wypełniacz, tak by klocki bez problemu się w nim zmieściły.

Obrazek

Dalej otrzymujemy spis treści i to co najważniejsze, czyli dokładną prezentację wszystkich ludzików ze wszystkich dziesięciu serii! Każdej figurce poświęcono jedną stronę, oprócz pięknych zdjęć znalazło się tu miejsce na krótki opis, powiązania danego ludzika z innymi, oraz tego co chyba najciekawsze: a mianowicie ciekawostek. Ciekawostki te to prawdziwa kopalnia wiedzy i niezwykłe wyjaśnienie, jak to w postaci figurek projektanci przemycili najróżniejsze smaczki, często powiązane prywatnie z ich osobami!

Obrazek

Przykładowe strony z oficjalnych materiałów prasowych:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Kolejność figurek w książce jest zgodna z kolejnymi seriami, na początku każdego niby rozdziału otrzymujemy krótką ogólną informację o danej serii,

Obrazek

dodatkowo gdzieniegdzie umieszczono całkiem ciekawe "scenki" z życia minifigów.

Obrazek Obrazek

Oprócz opisów dziesięciu serii po szesnaście minifigurek każda, czyli w sumie 160 ludzików, w książce znalazło się też miejsce na dwa rodzynki: nieszczęsnego Mr. Golda oraz dołączonego do niniejszej książki żołnierzyka.

Obrazek

Sama książka natomiast kończy się wielką imprezą!

Obrazek

Ano właśnie. 162 figurki i już koniec? A gdzie podziało się wspomnienie choćby o sportowcach, czyli 8909 Collectable Minifigures Team GB? A co z zestawami specjalnymi, czyli tematycznymi minifig-packami: 850449 Minifigure Accessory Pack, 850486 Rock Band Minifigure Accessory Set, 850487 Halloween Accessory Set? A 850458 VIP Top 5 Boxed Minifigures? Wszak o tym "specjale" też należało by wspomnieć! Tym bardziej, że mamy do czynienia z Encyklopedią, która niestety w obecnej formie jest dziełem niekompletnym! I to traktuję za największą i bardzo poważną wadę tejże publikacji, cała reszta już zasługuje jak najbardziej na zachwyty, a nakręcany żołnierzyk jest miłym dodatkiem. Dla miłośników Minifigurek oraz ciekawostek ze świata LEGO pozycja wręcz obowiązkowa! Z mojej strony serdecznie polecam!

LEGO Minifigures Character Encyclopedia: Toy Soldier

Obrazek

Toy Soldier, czyli żołnierzyk-zabawka, 162 figurka, dostępny jest jako dodatek do recenzowanej tutaj książki LEGO Minifigures Character Encyclopedia.

Obrazek

Niebieskie spodenki, czerwony mundur, czerwona czapka. Wszystkie te elementy zostały z pieczołowitością ozdobione nadrukami, dodatkowo nie poskąpiono złotych wstawek. Tors jest zadrukowany jedynie z przodu, co akurat w tym przypadku zupełnie nie przeszkadza, gdyż nasz żołnierzyk na plecach posiada klucz, identyczny element był także na wyposażeniu Robota z szóstej serii.

Obrazek

Obrazek

Główkę żołnierza zdobi przyjemny uśmiech, szczere oczka oraz wyraźnie zarysowane rumieńce. Dodatkowy nadruk paska, idealnie komponuje się z nakryciem głowy, niestety jednocześnie powoduje, że aż tak przyjemną główkę będzie trudno wykorzystać we własnych konstrukcjach.

Jak na prawdziwego żołnierza przystało, nasz uśmiechnięty wojak w dłoni dzierży broń palną. Zarówno muszkiet jak i czapka to elementy dobrze znane, szczególnie z serii pirackich. Co do czapki, spore wrażenie sprawia przepiękny nadruk.

Obrazek

Minusy? Niestety, głównym zarzutem może być to, co odnosi się do wszystkich ludzików z serii Minifigures. Chińska jakość w przypadku nakręcanego żołnierza jest aż nazbyt widoczna, czerwony oraz niebieski plastik wyraźnie wyróżnia się na tle analogicznych pod względem koloru elementów pochodzących z regularnych zestawów. Wyróżnia się oczywiście na minus, gdyby nie to, że zdaję sobie sprawę, że to oryginalny ludzik z fabryk TLG, najzwyklej w świecie przyszłoby mi na myśl, że mam do czynienia z podróbką.

Jednak i tak minifigurka żołnierzyka sprawia naprawdę niezłe wrażenie, do Chińskiej jakości już niestety wszyscy chyba zdążyliśmy przywyknąć, i przymykając na to oko, figurka jak najbardziej może się podobać.

Jest po prostu najzwyklej w świecie niezwykle urocza.

Niestety, ludzika można zdobyć tylko w pakiecie z książką, co nieco podwyższa jego cenę, jednak sama książka, mimo paru minusów, jak najbardziej jest bardzo ciekawą i wartą polecenia lekturą. Problemem może być, gdyby ktoś chciał zdobyć całą armię takich żołnierzyków, wtedy niestety pozostaje polowanie na okazje na rynku wtórnym, co niestety i tak wiąże się z niemałymi kosztami...


Po więcej LEGOwych ciekawostek, opisów, informacji oraz oczywiście recenzji serdecznie zapraszam na 8studs.
Ostatnio zmieniony 2014-02-11, 14:26 przez nori, łącznie zmieniany 1 raz.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
wallyjarek
Posty: 1273
Rejestracja: 2013-10-24, 09:31
Lokalizacja: Poznań / Limerick - Irlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: wallyjarek »

Super recenzja, posiadam tą Encyklopedie i również uważam, że błędem jest brak wszystkich minifigurek z serii.
W książce podobają mi się opisy figurek, jak i motyw z mini faktami - są śmieszne..
Głównie kupiłem ją dla figurki i nie żałuję.
Ostatnio zmieniony 2013-11-28, 11:21 przez wallyjarek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
aditoma
Posty: 155
Rejestracja: 2011-12-14, 18:54
Lokalizacja: Lublin

#3 Post autor: aditoma »

dla fana MUST HAVE!!!;D
kupiłem od kogoś na 00453005_0000002u za bezcen w stosunku do jakosci;)

nie napiszę co myślę o recenzji, jakoś mam opinię że nie należy komentować czyjejś pracy. Posty pod powinny dotyczyć produktu a nie recenzji;)
Za każdym razem gdy [CENZURA] kotek.

Awatar użytkownika
Hegemon
Posty: 275
Rejestracja: 2011-05-15, 19:47
Lokalizacja: Pyrlandia
brickshelf: Hegemon78
Kontakt:

 

#4 Post autor: Hegemon »

Czy jest jakaś szansa, że wyjdzie wersja PL?
"Wiwat Krwawy Hegemon"

Moja kolekcja LEGO

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#5 Post autor: 3dom »

Szansa na pewno jest, pytanie kiedy. Książka z postaciami SW wyszła z kilkuletnim opóźnieniem.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
aditoma
Posty: 155
Rejestracja: 2011-12-14, 18:54
Lokalizacja: Lublin

#6 Post autor: aditoma »

już to widzę:
Highlander - Nieśmiertelny
Stud - kołek
itd...;)
Za każdym razem gdy [CENZURA] kotek.

Vistrick
Posty: 65
Rejestracja: 2015-03-16, 18:24
Lokalizacja: Centrum
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#7 Post autor: Vistrick »

Czy ta pozycja ukazała się w końcu po polsku?
Lego Castle - 3/253

Awatar użytkownika
yoshi82
Posty: 162
Rejestracja: 2014-10-18, 12:27
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#8 Post autor: yoshi82 »

Pozdrawiam,
Łukasz

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#9 Post autor: bacon »

To zupełnie inna książka.

Awatar użytkownika
yoshi82
Posty: 162
Rejestracja: 2014-10-18, 12:27
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#10 Post autor: yoshi82 »

bacon pisze:To zupełnie inna książka.
Tak wiem, wątki mi się pomyliły :)
Pozdrawiam,
Łukasz

ODPOWIEDZ