[IDEA]"Migające koguty"

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

[IDEA]"Migające koguty"

#1 Post autor: legosamigos »

Krótko i na temat, jak w temacie ;) bo nie ma się tu więcej co rozpisywać

2 pary PF świateł
1 pudełko z bateriami
1 silnik M

FILM
Ostatnio zmieniony 2015-05-16, 10:20 przez legosamigos, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#2 Post autor: Stelario »

Nie chce nic mówić ale 25 lat temu w moim lego city też miałem migające koguty i jeszcze dzwięk wydawały.
A to co zbudowałeś to chyba będzie ciężko użyć bo silnik będzie musiał siedzieć w kabinie jeśli światła mają być u góry.
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#3 Post autor: 3dom »

Napęd można doprowadzić również z drugiego końca modelu, to nie problem. Ale takie rozwiązanie raczej da słaby efekt - białe światło będzie widoczne. Lepiej zrobić to switchami.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#4 Post autor: Waler »

Już nie pierwszy raz ktoś prezentuje jakieś mrugające światła w systemie PF. Niby fajnie ale potrzeba na to dużo miejsca, dodatkowy silnik etc. Jak dla mnie jeżeli ma być coś koszernego to odkąd wpadł mi w ręce lightbrick nie widzę dla niego żadnego sensownego zastępstwa. Jest mały i świetnie spełnia swoje zadanie. No dochodzi jeszcze Mindstorms i zaprogramowanie w migającą pętle świateł PF ale to akurat droga inwestycja jeżeli mamy w zamyśle tylko mrugajace elementy świetlne ;)

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#5 Post autor: legosamigos »

Otóż te właśnie migające koguty miały być użyte w moim bardzo dłuuuugo budowanym [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=24421&highlight=holownik]holowniku[/URL] i były podłączone pod napęd axlami i knobami (zresztą w galerii jest jedno zdjęcie z knobami), ale niestety musiałem z tego zrezygnować, gdyż przez knoby model skakał, a nie jeździł, poza tym kabelki od światełek wkręcały się w zębatki, tak więc będą zwykłe koguty, nie migające. No i przez ten napęd od kogutów, musiałem rozłożyć pół holownika, żeby dostać się do napędu właściwego, poprawić i teraz składam holownik od nowa :)
Ostatnio zmieniony 2015-05-16, 22:27 przez legosamigos, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

ODPOWIEDZ