[WIP] Windmill

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Kocur
Posty: 884
Rejestracja: 2014-11-30, 19:15
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kocur

 

#16 Post autor: Kocur »

Stelario pisze: Nie ma jak żółte szare klocki z allegro :P większość zwykłych bricków jest z aukcji na której kupiłem sobie 20kg :) różności, modified są w większośći nówkami. Starałem się mieszać odcienie co by ładniej wyglądało. Bo nie ma nic gorszego niż szara ściana.
No właśnie: szaro-żółty, niebiesko-zielony, biało-piaskowy, czarno-czarny ;) Typowe kolory dla ludzi bawiących się starymi klockami.

Niestety w nowoczesnych budowlach i statkach kosmicznych nie zawsze to dobrze wygląda.
Ride the wind, take on your destiny
You gotta get much higher
Fly your flight, get over society
The world is by far much bigger!
- Samael

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#17 Post autor: Stelario »

Dodałem kilka usprawnień :P miała być otwierana szersza ściana ale jednak zdecydowałem że zdejmowany dach będzie dużo lepszy. Pozatym to ma w przyszłości stać w mieście tak więc i tak ściana będzie musiała być zamknięta i tak.
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1933
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

#18 Post autor: BHs »

Stelario pisze:(...)Bo nie ma nic gorszego niż szara ściana.
eee tam :) Nie tylko kolor się liczy, ale i faktura. Z szarości jednej odmiany można też zrobić interesującą i nie monotematyczną powierzchnię, jak się da fajne wzorki.
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#19 Post autor: Stelario »

Wiatrak się sam kręci :P
https://www.youtube.com/watch?v=fG6qoS7nRRA

Podczas odbudowy dachu który mi się rozpadł po spotkaniu z podłogą postanowiłem przetestować mój stary silniczek :P
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#20 Post autor: Szerszen »

Trochę jajecznica na jednym skrzydle... ale efekt jest.
Wygląda dobrze.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#21 Post autor: Stelario »

Szerszen pisze:Trochę jajecznica na jednym skrzydle... ale efekt jest.
Brakuje 2 plate'ów 2x coś zakrywających "stelaż"

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2786
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#22 Post autor: Ciamek »

Fajnie to wygląda, choć dziwnie : o)
Czy finalnie też z taką prędkością będzie się kręcić czy może jednak trochę wolniej?
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#23 Post autor: Stelario »

Ciamek pisze:Fajnie to wygląda, choć dziwnie : o)
Czy finalnie też z taką prędkością będzie się kręcić czy może jednak trochę wolniej?
Biorąc pod uwagę że łopaty są prawie gotowe (brakuje raptem 2 platów), to wszystko zależy od mocowania silnika. Mam nadzieje że będzie się kręcić z podobną prędkością. Po Gdyni gdy dostane swój buldorzer będzie pewnie szybciej :P i na pilota.
Docelowo nie chce żeby silnik wystawał w "altance" tak więć musze go lekko cofnąć, Chciałem również zastosować dużą zębatke/felge na głównej osi bo z lekcji fizyki zostało mi w głowie tyle że czym większy promień tym łatwiej kręcić. Bez łopat z samym brązowym słupem silnik kręci się jak wiertarka tak więc i tak nie jest źle.

Awatar użytkownika
Kocur
Posty: 884
Rejestracja: 2014-11-30, 19:15
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kocur

 

#24 Post autor: Kocur »

Myślę że przy takiej skali wiatraka to powininen być majestatyczny i powolny, kręcić się raczej jak elektrownia wiatrowa a nie jak wentylator ;)
Ride the wind, take on your destiny
You gotta get much higher
Fly your flight, get over society
The world is by far much bigger!
- Samael

Cieślu
VIP
Posty: 1263
Rejestracja: 2009-04-13, 22:21
Lokalizacja: Karczew/Warszawa
brickshelf: cieslu12

 

#25 Post autor: Cieślu »

Jesli chodziło Ci o moment bezwładności to nie jest do końca tak jak piszesz :) Zwiększając promień obiektu, którym kręcisz sprawiasz, że trudniej Ci go rozpędzić bo zwiększasz jego moment bezwładności. Natomiast jeśli go już rozpędzisz to łatwiej mu będzie utrzymać obroty. Taka felga, porównując jej wymiary do wymiarów samego wirnika, będzie miała pomijalny wpływ na bezwładność układu, zwłaszcza że jest do tego lekka. Ale jako część improwizowanego łożyska może się dobrze sprawdzić :)
Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie.
WIP:
Oshkosh MMRS
MAN F2000
Iveco Powerstar

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#26 Post autor: Stelario »

Cieślu pisze:Jesli chodziło Ci o moment bezwładności to nie jest do końca tak jak piszesz :) Zwiększając promień obiektu, którym kręcisz sprawiasz, że trudniej Ci go rozpędzić bo zwiększasz jego moment bezwładności. Natomiast jeśli go już rozpędzisz to łatwiej mu będzie utrzymać obroty. Taka felga, porównując jej wymiary do wymiarów samego wirnika, będzie miała pomijalny wpływ na bezwładność układu, zwłaszcza że jest do tego lekka. Ale jako część improwizowanego łożyska może się dobrze sprawdzić :)
Ta konstrukcja też jest odpalana z popychu bo z miejsca to ledwo drgną :P ale silnik ładnie trzyma obroty. A nie chciałem go zajechać/spalić.

Co do felgi mój pomysł był taki 8 cm felga napędzana drugim kołem doczepionym do silnika. Ale sądze że to problematyczne rozwiązanie i nie wiem czy nie strace na nim więcej niż zyskam.
Po pierwsze nie mam opony do tej felgi a struganie paska troche mija się z celem. Bez opony będzie się raczej cały układ lekko ślizgać chyba że docisne koła do siebie ale wtedy axel trzymający obrotową felgę może się wyginać i obcierać krawędź otworu mocującego. Zresztą z oponą będzie podobny problem.

Co do większej zębatki obracającej łopaty to zniweluje prędkość używając mniejszej zębatki na silniku. Nie wiem czy to coś w ogóle da ale dzisiaj będe sobie testował.

Tak jak Kocur wspomniał to jest wiatrak a nie helikopter :) tak więc na prędkości mi za bardzo nie zależy aktualna jest moim zdaniem akurat.
Przede wszystkim test był wykonywany przy użyciu 9V baterii, a nawet jeśli będe używał 6 paluszków to one mają po 1.2-1.3V sztuka czyli i tak o 1-1.5V mniej co znacznie zmniejsza wydajność silnika. Zamierzałem również dodać jakieś obracające się zębatki dla efektu wizualnego ale na to zdecydowanie potrzebuje silnik PF.

Update:

Testowałem konstrukcje z 2x większą zębatką i zamiast uzyskać mniejszą prędkość jest porównywalna bądź nawet wyższa przy czym wiatrak startuje z miejsca co oznacza że jednak działa tak jak zamierzałem :P
Teraz czas na zabudowę.
Ostatnio zmieniony 2015-05-26, 14:02 przez Stelario, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#27 Post autor: Stelario »

Zabudowałem dach. Można powiedzieć że już prawie gotowe :) Brakuje tylko barierek i szyb, które już są gotowe. Teraz muszę się skupić na wepchaniu obrotowych bajerów w środek co by ładniej wyglądało.

https://www.youtube.com/watch?v=v1Pl3Pf3-tE
To stukanie w tle to sąsiad, który od 4 tygodni robi łazienke wiertarką, pewnie montuje te płytki na gwożdzie.
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

Awatar użytkownika
Kocur
Posty: 884
Rejestracja: 2014-11-30, 19:15
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kocur

 

#28 Post autor: Kocur »

Stelario pisze:od 4 tygodni robi łazienke wiertarką, pewnie montuje te płytki na gwożdzie.
Gwoździe wiertarką zawsze spoko :D

Ogólnie całokształt wygląda nieźle :)
Ride the wind, take on your destiny
You gotta get much higher
Fly your flight, get over society
The world is by far much bigger!
- Samael

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#29 Post autor: Stelario »

Kocur pisze:
Stelario pisze:od 4 tygodni robi łazienke wiertarką, pewnie montuje te płytki na gwożdzie.
Gwoździe wiertarką zawsze spoko :D
To jest angielski sposób kładzenia kafelków robisz dziury i wsadzasz gwóźdź/kołek między płytki zamiast kleju :)

Awatar użytkownika
gmkkk
Posty: 1005
Rejestracja: 2014-06-24, 21:06
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: gmkkk

 

#30 Post autor: gmkkk »

Bardzo fajny budynek!

ODPOWIEDZ