60066 Swamp Police Starter Set

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Tomitom
Posty: 28
Rejestracja: 2013-09-25, 13:49
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

60066 Swamp Police Starter Set

#1 Post autor: Tomitom »

Obrazek
Recenzja 60066: Swamp Police Starter Set

Seria: City
Rok premiery: 2015
Liczba klocków: 78 + 7
Liczba figurek: 4
Cena katalogowa: 42,99 PLN
Cena rynkowa: 32 PLN

Pełna wideo recenzja: Lego City 60066 Starter Set (Swamp Police)
Obrazek

Zapraszam do recenzji video. To co jest poniżej traktowałbym jako gratis, a nie pełnoprawną recenzję.

Opakowanie i instrukcja
Opakowanie ma formę małego kartonika o wymiarach 15.7 x 14 x 4.3 cm.
Na pudełku znajdziemy informację o lokalizacji produkcji - są tam też Chiny.
Jeden z boków pudełka to standardowo już minifigurka w skali rzeczywistej, a spód pudełka to pokazanie zestawu i jego możliwości bawialnych...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Instrukcja ma postać zszytego zeszytu. Jak dla mnie przerost formy i marnotractwo zasobów - wystarczyła by jedna kartka papieru...tylko gdzie by wtedy były te wszystkie reklamy?
Oprócz reklam nie zabrakło spisu elementów wchodzących w skład tego zestawu.
Obrazek
Obrazek
Klocki
O klockach nie ma co się rozpisywać bo nie o to chodzi w tym zestawie...to typowy Battlepack!
No ale jak już jesteśmy przy klockach to trzeba doliczyć 7 klockó zapasowych (w tym super rudą brodę!) Tylko mnie się przytrafiąją z taką częstotliwością rudzielcy, a teraz nawet brodaci?
Obrazek
Mnie osobiście zaskoczył ten podwójny serek z nadrukiem: Obrazek
Reszta to raczej nic specjalnego no może z wyjątkiem przedstawicieli fauny i flory :)
Zawsze cenię w zestawach wszelakie zielsko, a tutaj mamy po sztuce: ObrazekObrazek
Do rzadkich elementów zaliczyłbym krokodyla, który pojawia się w 6 zestawach - wiadomo nowość 2015. Mi przypadł do gustu nowy gad.
Pająk(11zestawów)Obrazek i wąż(49)Obrazek to nic specjalnego ale u mnie są zawsze mile widziani
Z klocków cieszą mnie wszystkie o barwie brązowej, zwłasza elementy palisady (2study i 4study)ObrazekObrazek

Modele
Modele...no to lecimy:) mamy tutaj czterech modeli, a dokładnie trzech modeli i jedną modelkę.
Obrazek
Obrazek
Wszystkie torsy to nowości 2015.Do tego wspomnieć trzeba o głowie rudego jegomościa - to także premiera 2015:
Obrazek

Do minifigurek producent postanowił dorzucić jeszcze coś, tak aby można to było nazwać KLOCKAMI Lego, a nie figurkami Lego.
Policja ma do dyspozycji łódź bagienną. No może nazwa nie jest stosowna do tego co widzimy i powinienem nazwać to łódeczką bagienną?
W sumie patrząc na ten model od razu się kojarzy i chyba mało kto ma wątpliwości co to udaje. Do minusów zaliczę brak "ślizgacza" ułatwiającego płynną zabawę na dywanie.
Obrazek
Panowie zbirowie nie są gorsi i też dostają coś do pływania. Co prawda los ich nie rozpieścił i podróżują na tratwie (a może są to drzwi od szopy?)
Konstrukcja banalnie prosta...prostsza od starych tratw z serii Piraci 1989. Mnie denerwują te dwa piaskowe klocki z dwoma studami po boku...gdyby to było brązowe.
No właśnie. Jak już posadzimy na "tym czymś" minifigurki to nie jest tak źle, ba wręcz jest to genialne w swojej prostocie! Mnie się to bardziej podoba niż policyjna łódź!
Obrazek
Obrazek
Rabusie nie byli by rabusiami gdyby czegoś nie "zajumali", ale owi degeneraci nie są byle półgłówkami! Swój zrabowany łup ukryli w prostej kryjówce.
Ta kryjóweczka czy bardziej skrytka to kawalątek tereny (4x4 study) przykryty liściem i kawałkiem bambusa. Aby nadać dramaturgii na liściu czai się jadowity pająk, a nieopodal pływa czerwony wąż.
W sumie nie ma czego omawiać. Popatrzcie na fotki.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Prawie zapomniałem o krokodylu!
Nowa forma. Krokodyl nabrał kształtów. Może bezkarnie opalać się na Legowych płytkach i nie musi mieć już pod sobą groszków.
Paszcza pochłonie część wiosła a nawet indycze udko! Oczy są nadrukowane, ogólnie nowe gady mnie kupiły. Stary krokodyl zawsze kojarzył mi się z Castlowym smokiem.
Aha nowa gadzina już nie potrafi zionąć ogniem! Wszyscy fani ognistych aligatorów są pewnie zasmuceni.
Obrazek
Podsumowanie
Nie ukrywam, że kupiłem ten zestaw dla minifigurek. A dokładniej dla policjantów. Chciałem porównać ich z Leśną Policją.
Zmiany są co prawda kosmetyczne ale zauważalne. Niestety pojawiły się błędy w nadruku - tak wiem marudzę.
Obrazek
Obrazek
Forma kapelusza jest ta sama, ale zaliczam to na plus bo właśnie przez te nakrycia głowy pokochałem Forest Police.
Policjantka ma tors typu unisex. Tors bez zarysowanej talii. Ale włosy i główka wskazują na to że jednak nie jest to facet(zresztą teraz trudno odróżnić)
Funkcjonariuszka posiada latarkę taktyczną i kajdanki.
Obrazek
Jej brodaty kolega z pracy posiada lornetkę oraz olbrzymie radio (może to telefon satelitarny?). Swoją drogą telefon wykonany jest z bardziej "klockowatego" tworzywa.
Przestępcy do obrony mają po wiośle i łopatę. Ewentualnie worek na łupy.
Za
  • krokodyl
  • pająk
  • "wónż"
  • minifigurki policjantów
  • wspominałem o krokodylu?
  • brak naklejek
Przeciw
  • absolutny brak klocków (no ale to battlepack więc trzeba wybaczyć)
  • niekorzystny przelicznik "za jeden element" no chyba że policzymy minifiga po dychu
  • zwyrole wyglądają tendencyjnie na domiar złego ich torsy nie są mieszalne z innymi nóżkami (nadruk portków aż po sam pępek)
  • kiedyś z 78 elementów można było wybudować samolot razem z lotniskiem...
  • brak naklejek ;)
Pozdrawiam,
Tomek
mój kanał na JuTjube

oossaa
Posty: 4
Rejestracja: 2012-01-03, 19:42
Lokalizacja: Łask (łódzkie)

#2 Post autor: oossaa »

Chociaż nie przepadam za City, czytałem z przyjemnością. Dobre zdjęcia i bardzo wyczerpująca recenzja jak na taki mały zestaw. Nic dodać, nic ująć, dobra robota.
Paweł+Mateusz

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#3 Post autor: bacon »

I znowu fajna recenzja. Co do zestawu to uważam, że jest całkiem niezły - choć mały. Za nieco ponad 30zł dostajemy 4 figurki, krokodyla i garstkę klocków.

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#4 Post autor: Stelario »

Nie zgadzam się z ani jednym punktem przeciw.
absolutny brak klocków
Masz 4 figi, krokodyla, ślizgacza, tratwę i sporo innego brązu, 2 brody itd. To ma więcej klocków niż kążdy inny battle pack.


niekorzystny przelicznik "za jeden element" no chyba że policzymy minifiga po dychu
No tak 50gr za element wliczając w to 4 figi i krokodyla oraz sporo dużych klocków to naprawde zły przelicznik.
torsy nie są mieszalne z innymi nóżkami (nadruk portków aż po sam pępek)

Brązowe portki spokojnie pasują na policjantów którzy nawet lepiej w ten sposób wyglądają. Dużej róznicy ten kawałek torsu nie robi i napewno lepiej wychodzi niż 5 mm na nóżnach których później nie można użyć.
kiedyś z 78 elementów można było wybudować samolot razem z lotniskiem...
Tak teraz z 78 BURPów dalej się da zbudować górę. JAk chcesz sobie pobudować z 70 klocków to polecam creatora.
brak naklejek ;)
Chyba żartujesz

W przeciwieńswie do SW i CHimy dostajemy tutaj krokodyla i kilka fajnych drobiazgów. Figi z nieprzezroczystymi nogami. Nogi są akurat niebieskie

Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 164
Rejestracja: 2012-11-19, 10:19
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: Prezes »

Ładne zdjęcia. Wykonanie od strony technicznej jest OK. Wolałbym jednak:
- zmniejszyć je troszkę (szczególnie foty opakowania)
- no i wykadrować :P (po co nam na 50% zdjęcia drewniany blat? ;-))

Dlaczego akurat wybrałeś 4 z 6ciu boków opakowania? Co sprawiło, że właśnie te 4? Czemu ominąłeś pozostałe 2?

Bardzo dobre foty 4 minifigów stojących razem! Ale już nie rozumiem, dlaczego w dalszej części recenzji ponownie umieściłeś ich zdjęcia?
BTW: Skoro już przy tym jesteśmy, to przyznam, że wyglądają świetnie. Detale na torsach powalają! A Walker Texas Ranger jest niesamowity, czysty Chuck! :-D

Masz podejście do fotografii, to widać. Postaraj się jedynie troszkę uporządkować swoje recenzje, bo oglądając/czytając odnoszę wrażenie chaosu.

Vistrick
Posty: 65
Rejestracja: 2015-03-16, 18:24
Lokalizacja: Centrum
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#6 Post autor: Vistrick »

Chyba po wypłacie kupie sobie ten zestaw. 4 figurki, krokodyl, zwierzaki + garść ciekawych klocków za 32 zł to jak dla mnie super sprawa.
Lego Castle - 3/253

pablos_83
Posty: 23
Rejestracja: 2014-10-18, 12:23
Lokalizacja: Włocławek
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: pablos_83 »

Też nie zgadzam się z żadnym minusem.
To nie zestaw creator aby coś z niego budować.
4 figurki, krokodyl i garstka klocków za 32-33zł to dobry deal.

Tomitom
Posty: 28
Rejestracja: 2013-09-25, 13:49
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#8 Post autor: Tomitom »

Prezes pisze: (po co nam na 50% zdjęcia drewniany blat? ;-))
jest to nawiązanie do moich stołowych recenzji z sezonu pierwszego. Po drugie to ukłon w stronę widowni która kiedyś stwierdziła, że lubi mój stół :)
Kadr nie wchodzi w grę. Inaczej nie będzie proporcji 16x9.
Może kiedyś to zmienię - o ile zagrzeję na tym forum
Prezes pisze:Bardzo dobre foty 4 minifigów stojących razem! Ale już nie rozumiem, dlaczego w dalszej części recenzji ponownie umieściłeś ich zdjęcia?
Dziękuję :) A wiesz, że nie powtórzyłem tylko porównałem z Forestmanem :)
Prezes pisze:Dlaczego akurat wybrałeś 4 z 6ciu boków opakowania? Co sprawiło, że właśnie te 4? Czemu ominąłeś pozostałe 2?
Specjalnie z dedykacją dla Ciebie będą w następnej recenzji ostrzeżenia przed zadławieniem i logo City na niebieskim tle ;)
Jest to co najważniejsze: przód, hejownik, minifigi w 1:1 oraz "ostrzeżenie przed Chinami". Takie zboczenie i niechęć do Chin. Zawsze to piętnuję w swoich recenzjach.
Ale tak poważnie - masz na myśli aby zrezygnować z opakowania i dać tylko okładkę jako znak rozpoznawczy zestawu?
Prezes pisze:Postaraj się jedynie troszkę uporządkować swoje recenzje, bo oglądając/czytając odnoszę wrażenie chaosu.
Masz w 100% racji. Pisałem to w nocy, padając na twarz. Zajęło mi to w sumie 1,5h. Chaos ! O tak! Wszystkie moje recenzje powstają pod wpływem chwili. Kiedyś tworzyłem scenariusze recenzji ale chaos wygrał (dlatego też moje recki trwają nierzadko po 30minut) BTW. Kiedyś czytałem tekst z promptera...ślepa uliczka. Podobnie jest z pisanymi reckami.
Dzięki za motywujący komentarz:)
Stelario pisze:Masz 4 figi, krokodyla, ślizgacza, tratwę i sporo innego brązu, 2 brody itd. To ma więcej klocków niż kążdy inny battle pack.
Nie wspominałem o tym, że patrzę na zestaw jako battlepack?
Przytoczę swój "minus"

Kod: Zaznacz cały

absolutny brak klocków (no ale to battlepack więc trzeba wybaczyć) 
Jest tutaj negacja.
Jest to zarazem odpowiedź na kolejne spostrzeżenie:
Stelario pisze:No tak 50gr za element wliczając w to 4 figi i krokodyla oraz sporo dużych klocków to naprawde zły przelicznik.
kolejna perła:
Stelario pisze:Brązowe portki spokojnie pasują na policjantów którzy nawet lepiej w ten sposób wyglądają. Dużej róznicy ten kawałek torsu nie robi i napewno lepiej wychodzi niż 5 mm na nóżnach których później nie można użyć.
widzisz różnicę miedzy portkami, a torsem? Czy wspominałem o tym, że gaci nie wciśniesz komu innemu?
Ale nie! Dokładnie wiesz o czym piszę, bo z premedytacją cytujesz tylko część mojej wypowiedzi (redaktor FAKT?).
Całe szczęście radośnie przytoczę całość:

Kod: Zaznacz cały

zwyrole wyglądają tendencyjnie na domiar złego ich torsy nie są mieszalne z innymi nóżkami (nadruk portków aż po sam pępek) 
Stelario pisze:Chyba żartujesz
Gratuluję, ale nie...w sumie to nie jest twierdzenie...tylko pytanie...:)
Stelario pisze:Tak teraz z 78 BURPów dalej się da zbudować górę. JAk chcesz sobie pobudować z 70 klocków to polecam creatora.
Jak chciałeś mi dosadzić to trzeba było napisać o DUPLO :)

Tak wracając do DUPLO, zdajesz sobie sprawę z tego, że:
Stelario pisze:naprawde
Stelario pisze:napewno
piszemy oddzielnie. BUM!
A teraz oddziel to grubą kreską i wiedz, że nie mam złych intencji, a w Twojej wypowiedzi wykrywam sporo ironii i kąśliwości.
Ostatnio zmieniony 2015-06-06, 14:38 przez Tomitom, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Tomek
mój kanał na JuTjube

Vistrick
Posty: 65
Rejestracja: 2015-03-16, 18:24
Lokalizacja: Centrum
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#9 Post autor: Vistrick »

Kupiłem ten zestaw dzisiaj za 39 zł. Krokodyl najfajniejszy ;)
Lego Castle - 3/253

ODPOWIEDZ