852660 Ice Brick Tray

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 286
Rejestracja: 2007-12-03, 14:11
Lokalizacja: wawa
brickshelf: bartekmi

 

852660 Ice Brick Tray

#1 Post autor: bartek_mi »

Obrazek
Recenzja 852660 Ice Brick Tray

Seria: brak
Rok produkcji: 2008
Liczba klocków: 0
Liczba figurek: 0
Cena: S@H: 25zł, Allegro: ok. 40 zł


Dzisiaj prezentuję test nieklockowego cuda. Tacki do lodu. Oczywiście firmowanej przez LEGO.

Opakowanie i instrukcja
Tacka do lodu zapakowana jest w papierową opaskę.

Obrazek

Data produkcji 2008. Tacka powstała w Chinach.
Obrazek

Co ciekawe forma jest datowana na 2005 rok. To wtedy pojawił sie model żólty, który wyszedł też w roku 2007. W 2008 króluje niebieski.

Obrazek

Tacka
Sama forma jest silikonowa. Pozwala na zamrożenie 10 kostek w kształcie klasycznego bricka 2x4. Uprzedzając pytania - lodowe bricki nie są kompatybilne z lego :) sa dużo większe.

Obrazek

Tackę można myć w zmywarce - przetestowane. Nie odkształca się, zachowuje swoją giętkość.

Obrazek

Fascynatów pieczenia może zaciekawić górna temperatura - wg producenta tacka wytrzyma ponad 200 st. Celsjusza - ktos spróbuje zrobic ciasteczka? Pewnie żelki (poruszane w innym temacie) też da się na tej tacce formować.

Lód
Tackę zalałem wodą "kranówą" stąd nieprzejrzystość kostek. Niedkoładność spodu to tez moja wina - krzywo ułożona forma i zbyt mało wody.

Bricki wyjmuje sie leko i przyjemnie - ułatwia to miękka forma. Nie ma tak znienawidzonego przeze mnie walenia plastikową, sztywna formą gdzie popadnie żeby lód wyskoczył.
Obrazek

Kostki są prawdziwymi brickami. Widać study. Oczywiście brak dziur na spodzie kostek ale da sie to przeżyć :).

Obrazek

Picie napojów mozna uprzyjemnic sobie obserwacją czy brick pływają studami do góry czy w dół :)

Obrazek

Podsumowanie
Dobrze wykonany i sympatyczny gadget. Cena około 40 złotych jest wygórowana. 25 zł przy zakupie na S@H warto zainwestować.

Za
  • przyjemnie napić się bricko-napoju
  • łatwo wyjmuje się kostki z formy

Przeciw
  • ewentualna cena
  • brak szczelnego przykrycia wymusza układanie formy "na płask" (ale tak jest z większościa tego typu akcesoriów)

Na zdrówko
Obrazek

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#2 Post autor: Hezar »

bartek_mi pisze:Tacka powstała w Chinach.
Oryginalna, bo chińska ;)


Fajna recenzja, sam produkt też niczego sobie, ale niestety nie za tę cenę :^/

Pozdrawiam (:

Goldbrick

#3 Post autor: Goldbrick »

Już nie takie oryginalne! Np opony z LEGO Technic są tam właśnie produkowane podobno.
Za to nasze ulubione zestawy Castle i City powstają w Czeskich fabrykach :)
A recenzja świetna jak na opis takiego produktu. Jednak ja nie kupię bo nie korzystam z lodu - od razu ból gardła i 3 dni w domu :(
A w szklance jest Coca-Cola czy Pepsi?? :)

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#4 Post autor: Pietruch »

Brakuje napisu "LEGO" na studach, a to jest najważniejsze.
Pozdrawiam,
Maciej

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#5 Post autor: SERVATOR »

Odgrzeję bo może kogoś przestrzegę przed (moim zdaniem) zmarnowaniem 30 zł.

Od jakiegoś czasu jest na rynku wersja czerwona o numerze 852768.
Wczoraj ją przetestowałem.
Foremka ta ma tylko jeden plus:
+ kostki są spore więc nie ma z nimi tyle roboty co przy korzystaniu z foremki z ludzikami.
Ewidentne minusy:
- nietypowa wielkość kostki lodu i brak na niej napisu LEGO dyskwalifikuje tę foremkę jako gadżet LEGO.
- kostki są nie do końca foremne (wybrzuszają się ścianki boczne).
- ogólny wygląd kostki lodu jest IMO dość słaby i wcale nie kojarzy się z klockiem LEGO.
- wysoka cena (na S@H ok. 30 zł)! Na Allegro prawie identyczne są po 10 zł.

W sumie nie polecam.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#6 Post autor: 3dom »

Ja mam niebieską i podzielam dobrą opinię Bartka_mi. Może materiał jest trochę inny? Nie zauważyłem problemu z foremnością. Kształt jak najbardziej przypomina bricka - nie wiem co więcej byś chciał od kostki lodu. Nie sądzę żeby napis LEGO dobrze wyszedł na studach.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#7 Post autor: Stelario »

SERVATOR pisze: - wysoka cena (na S@H ok. 30 zł)! Na Allegro prawie identyczne są po 10 zł.

W sumie nie polecam.
Popatrz a na allegro są np. tańsze chińskie klocki i też prawie identycznie wyglądają :)

A tak na serio to lepiej sobie chyba zrobić samemu formę, przy użyciu BP. Dzięki temu masz study po obu stronach. Ewentualnie użyć duplo jak się chce większe kostki.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#8 Post autor: SERVATOR »

3dom pisze:Kształt jak najbardziej przypomina bricka - nie wiem co więcej byś chciał od kostki lodu. Nie sądzę żeby napis LEGO dobrze wyszedł na studach.
Skoro kupuję gadżet LEGO, to chciałbym, żeby kostka przypominała brick LEGO. Ta przypomina jakiś klocek ale z pewnością nie LEGO. Postaram się dziś wrzucić zdjęcie kostki lodu z oryginalnym brickiem 2x4. On ma jakieś karykaturalne rozmiary. Widziałem kiedyś klocki podobnego wymiaru u mojego dziecka w przedszkolu - strzelam, że to był jakiś WADER.
Foremka z ludzikiem jest bez porównania lepsza. Nie ma na nim napisu ale nikt nie ma wątpliwości, że to ludzik LEGO.

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#9 Post autor: Mestari »

Ale ile by było roboty z takimi małymi, a tak myk, myk i nasz zapas na drinka :)

Awatar użytkownika
Kocur
Posty: 884
Rejestracja: 2014-11-30, 19:15
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kocur

 

#10 Post autor: Kocur »

Ja to bym chciał takie żeby miały bricki 1x1, 1x2 i 1x4 i żeby można było coś z tego zbudować na dnie szklanki ;)
Ride the wind, take on your destiny
You gotta get much higher
Fly your flight, get over society
The world is by far much bigger!
- Samael

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#11 Post autor: SERVATOR »

Mestari pisze:Ale ile by było roboty z takimi małymi, a tak myk, myk i nasz zapas na drinka :)
Ale takie "myk, myk" możesz sobie kupić za 1/3 ceny. ;)
Każdy może wydać swoje 3 dychy jak chce. Ja tylko mówię, że drugiej takiej już nie kupię. :)

Jest mi tym bardziej szkoda bo miałem nadzieję, że tę foremkę wykorzystam podobnie jak w zeszłym roku na odciśnięcie figurek z gipsu.

Obrazek

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#12 Post autor: Kubrick »

SERVATOR pisze:Foremka z ludzikiem jest bez porównania lepsza. Nie ma na nim napisu ale nikt nie ma wątpliwości, że to ludzik LEGO.
Dla niektórych to też ludzik lego:
Obrazek
Więc słabo :P
SERVATOR pisze:Ewidentne minusy:
- nietypowa wielkość kostki lodu i brak na niej napisu LEGO dyskwalifikuje tę foremkę jako gadżet LEGO.
- kostki są nie do końca foremne (wybrzuszają się ścianki boczne).
- ogólny wygląd kostki lodu jest IMO dość słaby i wcale nie kojarzy się z klockiem LEGO.
-Jak Ci się ścianki wybrzuszają, to może nie umiesz przyrządzić lodu w kostkach? O.o mi jakoś wychodzą normalne kostki (tak, mam też czerwoną foremkę).
-Chcesz lód spinać z innymi klockami, czy schłodzić napój? dla mnie kształt jest w porządku, a rozmiar - nieważne, ma nawiązać do klocka. Pudełka do przechowywania różności z Lego tez są do bani, bo mają absurdalnie duży rozmiar?
-Na niektórych klockach też nie ma napisu Lego i jakoś nikt nie uważa ich za mniej wartościowe. to nie produkt Apple, żeby logo podnosiło wartość do kosmicznych wartości pomimo znikomej wartości tego, co się faktycznie otrzymuje - tu chodzi o sam produkt, a nie znaczek na nim.
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#13 Post autor: SERVATOR »

Kubrick, Twój argument o ludziku jest nietrafiony.
Kostka lodu typu ludzik jest może i podobna również do ludzika Cobi (i wielu innych) ale na pewno jest podobna również do ludzika LEGO.
Kostka typu brick jest niepodobna do bricka LEGO.

Dla mnie to miał być gadżet a nie jeden z wielu sprzętów gospodarstwa domowego. ;)
Ja napisałem swoją opinię. Dla mnie to nie jest fajny gadżet LEGO.
Nie kupiłem go po to, żeby mieć czym chłodzić napoje bo mam kilka innych, fajnych foremek do lodu. Liczyłem, że będę miał lód w kostkach podobnych do klocków LEGO. IMO te takie nie są.
Ostatnio zmieniony 2015-06-30, 14:21 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Kocur
Posty: 884
Rejestracja: 2014-11-30, 19:15
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kocur

 

#14 Post autor: Kocur »

Kubrick pisze:dla mnie kształt jest w porządku, a rozmiar - nieważne, ma nawiązać do klocka.
z tym zdecydowanie trafili. Na pierwszy rzut oka widać bricka, nie da się go z niczym pomylić. Jak myślisz o klockach widzisz od razu oczami wyobraźni LEGO. Tak to działa, jak widzisz tę kostkę lodu, to myślisz: "Klocek LEGO". Dobrze zrobione moim zdaniem, może sobie taką kupię :)
Ostatnio zmieniony 2015-06-30, 14:05 przez Kocur, łącznie zmieniany 1 raz.
Ride the wind, take on your destiny
You gotta get much higher
Fly your flight, get over society
The world is by far much bigger!
- Samael

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#15 Post autor: Kubrick »

SERVATOR pisze:Kostka lodu typu ludzik jest może i podobna również do ludzika Cobi (i wielu innych) ale na pewno jest podobna również do ludzika LEGO.
Kostka typu brick jest niepodobna do bricka LEGO.
Dlaczego nie jest podobna? Widziałeś kiedyś klocek LEGO? O.o Dla mnie ta kostka wygląda jak klocek LEGO.
Ale było kiedyś coś o kopaniu się z koniem... :P
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

ODPOWIEDZ