[MOC] Statek "Admiral's Eagle"

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
MrOutlaw
Posty: 4
Rejestracja: 2015-06-25, 23:51
Lokalizacja: Opole
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

[MOC] Statek "Admiral's Eagle"

#1 Post autor: MrOutlaw »

To mój pierwszy MOC (taki zrobiony w miarę porządnie oraz prezentowany publicznie), mam nadzieję, iż komuś przypadnie do gustu, ciekaw jestem Waszych opinii.

Ostatnia linia Lego Pirates zainspirowała mnie do stworzenia modelu statku żołnierzy, czegoś co brakowało od 5 lat i zestawu 10210. Jako że postanowiłem w trakcie konstruowania zgłosić projekt także na Lego Ideas (chociaż szanse są i tak iluzoryczne), nie chciałem przesadzić z liczbą elementów - sam statek ma ich 877, co jak mi się wydaje jest jeszcze w miarę umiarkowanym wynikiem jak na taki zestaw.

Oczywiście starałem się zawrzeć też kilka bawialnych elementów; z ciekawszych rzeczy statek ma 5 dział (w tym dwie standardowe armaty i trzy mini-działka), kajutę z otwierającymi się ścianami bocznymi oraz ze zdejmowalną górą, cele więzienną z małym wejściem (także dostępna z góry), kotwicę z kołowrotkiem na łańcuchu.
Galeria zdjęć
Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
gmkkk
Posty: 1005
Rejestracja: 2014-06-24, 21:06
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: gmkkk

 

#2 Post autor: gmkkk »

Wspaniały debiut, sam statek niczego sobie , ten niebieski kolor trochę jak dla mnie nie pasuje albo go za dużo i nadbudówka z tyłu jakby trochę za wysoka ale ogólnie rewelacja.

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#3 Post autor: Stelario »

Z przodu powinny by dodane również białe klocki/skosy a nie brązowe bo się jakieś dziwne ząbki robią.
Satatek wygląda całkiem nieźle, tylko po co z tyłu kabina się otwiera jak tam nic nie ma w środku :P
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#4 Post autor: Szerszen »

Bardzo fajnie wykorzystane lementy z Chimy. Sam model też niezły i... wygląda na bawialny.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#5 Post autor: martinb »

Bardzo fajny statek. Podoba mi się. Jedyne co mi się nie podoba, to te białe zazębienia z przodu (stewa - tak to się nazywa?).

Przy okazji zapytam: żagle wzięte z Imperiala, a kadłub? Z 70413, 6243 czy 70810?

MrOutlaw
Posty: 4
Rejestracja: 2015-06-25, 23:51
Lokalizacja: Opole
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#6 Post autor: MrOutlaw »

Stelario pisze:Z przodu powinny by dodane również białe klocki/skosy a nie brązowe bo się jakieś dziwne ząbki robią.

Faktycznie, też myślę że lepiej by to wyglądało, ale cóż - takie rzeczy umykają ;), dzięki za podpowiedź.
martinb pisze:Przy okazji zapytam: żagle wzięte z Imperiala, a kadłub? Z 70413, 6243 czy 70810?
Kadłub kolorystycznie podzieliłem - dolne części w kolorze "reddish brown" (ten sam co w zestawie 6243 albo 70413), natomiast dwie górne części kadłuba (z przodu i z tyłu) w kolorze "dark brown" (jak np. w zestawie 10210). Myślałem w pewnym momencie czy nie zdecydować się na biały kolor (taki kadłub pojawił się w Lego Friends ;)), ale w końcu się nie odważyłem.

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#7 Post autor: martinb »

MrOutlaw pisze:Myślałem w pewnym momencie czy nie zdecydować się na biały kolor (taki kadłub pojawił się w Lego Friends ;)), ale w końcu się nie odważyłem.
Co? Gdzie? Jak? Serio jest taki zestaw?

MrOutlaw
Posty: 4
Rejestracja: 2015-06-25, 23:51
Lokalizacja: Opole
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#8 Post autor: MrOutlaw »

martinb pisze:Co? Gdzie? Jak? Serio jest taki zestaw?
41015 - Dolphin Cruiser, są w nim wszystkie 3 rodzaje elementów kadłuba; stwierdziłem jednak, że chyba zrobiłoby się zbyt biało na moim statku i wybrałem tradycyjny brąz.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#9 Post autor: Szerszen »

Nic nie jest zbyt białe dla marynarki Jej Królewskiej Mości...
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#10 Post autor: martinb »

MrOutlaw pisze:
martinb pisze:Co? Gdzie? Jak? Serio jest taki zestaw?
41015 - Dolphin Cruiser, są w nim wszystkie 3 rodzaje elementów kadłuba; stwierdziłem jednak, że chyba zrobiłoby się zbyt biało na moim statku i wybrałem tradycyjny brąz.
Dzięki!

Właśnie zauważyłem, że można te części kupić via Service. :-)

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#11 Post autor: Stelario »

Swego czasu był chyba nawet biały statek w IDEAS, albo to było na Eurobricks :) Nie mniej sprzedają te części na BL'u.
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

ODPOWIEDZ