31000 Mini Speeder

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

31000 Mini Speeder

#1 Post autor: SERVATOR »

31000 Mini Speeder

Obrazek

Seria: Creator
Rok premiery: 2013
Liczba elementów: 65 (+ 7 zapasowych)
Figurki: 0
Opakowanie: Plastikowe pudełko (Canister)
Cena: RPP £4.99 / $6.99 / €5.99; Allegro (VII’2015): 33 zł
Bricklink, Brickset

Muszę przyznać, że wahałem się czy jest sens pisać recenzję dla niewielkiego, nie unikalnego zestawu, który na rynek wszedł ponad 2 lata temu. Po namyśle postanowiłem jednak skrobnąć o nim kilka słów – a nuż ktoś dzięki tej recenzji zechce wejść w jego posiadanie. Patrząc na dostępność tego zestawu to chyba ostatnia szansa na jego zakup.

Najfajniejsze w tym zestawie jest to, że jest on w estetycznym i porządnym jakościowo plastikowym pudełku (na Brickset.com piszą o nim "Canister"). Póki co to ostatni zestaw z serii Creator, który był sprzedawany w takim opakowaniu. Późniejsze tego typu zestawy pakowane już były (i w dalszym ciągu są) w kartoniki, którym ja mówię stanowcze NIE. ;)

Zawartość opakowania stanowią klocki i papierowa instrukcja (do wszystkich trzech modeli) w formie niewielkiej książeczki.

Obrazek

Instrukcja jest bardzo czytelna i co ważne zrobiona w starym, dobrym stylu – na jednym obrazku pojawia się kilka elementów (np. przejście z kroku 6 do 7).

Obrazek

Na pudełku jest napisane, że zestaw składa się z 65 elementów. W opakowaniu jest ich jednak 72. Możemy więc przyjąć, że 10% klocków otrzymaliśmy GRATIS! ;)
Szczegółowa lista elementów jest TU.

Jedynym elementem wartym szczególnej uwagi są białe felgi – element 93595 - White Wheel 11mm D. x 6mm with 8 'Y' Spokes.

Obrazek

Felgi te wystąpiły do chwili obecnej zaledwie w 3 zestawach co moim zdaniem jest o tyle dziwne, że są wprost stworzone do aut rajdowych.

Projektanci LEGO proponują aby z zestawu złożyć wyścigówkę, ciężarówkę i samochód terenowy.

Obrazek

Wyścigówka jest bardzo udana. Tak wyglądają sportowe auta. "Napompowane" nadkola, spojlery i niskoprofilowe opony na pięknych białych felgach. To powoduje, że sylwetka pojazdu wygląda naprawdę dynamicznie. Nic tylko brać go do ręki i kręcić nim bączki na parkiecie!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ciężarówka jest mówiąc oględnie DZIWNA. Ktoś dość starannie stylizował ją na rajdówkę ale przy budowie kabiny albo mu się znudziło albo nie umiał zrobić lepiej albo po prostu zrobił sobie żart. Może nie wiedział, że przy dużych prędkościach do tyłu to może polecieć "czupryna" ale nie dach! ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pojazd terenowy, to wyjątkowe kuriozum. Czy to wygięcie to tak dziwnie wyprofilowany dach? A może to są relingi albo "trumna"? Brzydactwo! A tyle jeszcze części im zostało...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

O braku finezji projektantów tego zestawu (lub ich lenistwie) może świadczyć, że w necie znalazłem kilka bardzo fajnych jego modyfikacji, które z powodzeniem mogłyby być oficjalnymi modelami B i C.
Mi najbardziej podobają się:

Large Dump Truck, którego autorem jest Jozsef Venczel aka Longeye

Obrazek

oraz

Le Mans Race Car, którego autorem jest Peter Szabo.

Obrazek

Mając te klocki w ręce sam również pokusiłem się o własną modyfikację. Nie jest ona aż tak spektakularna jak projekty pokazane wyżej ale w sumie jestem z niej zadowolony.

Obrazek

Więcej informacji o tym modeliku znajdziecie [url=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?p=366565#366565]TU[/url].

Podsumowując:

+ praktyczne i estetyczne opakowanie
+ dopracowany model podstawowy (wyścigówka)
+ to CREATOR! (w jednej cenie otrzymuje się trzy zabawki)
+ sporo elementów zapasowych

- mało ciekawych/rzadkich elementów
- naprawdę musiał być czerwony?
- wyjątkowo słabe modele alternatywne (ciężarówka i samochód terenowy)

Moja finalna ocena: 8/10
Ostatnio zmieniony 2015-07-09, 10:23 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#2 Post autor: 3dom »

Miałem swego czasu jakieś 20+ tych opakowań od Tiny Turbos i Creatorów - i to im powiedziałem nie. Ba, miałem problem znaleźć osobę, która za cenę wysyłki by je przyjęła. Niezbyt praktyczne, ciężko sensownie przechowywać większą ilość.
Swego czasu go kupiłem za kilkanaście zł ze względu na felgi. Wyścigówka niezła, reszty standardowo nie składałem. W polybagach bywają fajniejsze autka. Ale w dobrej cenie warto kupić na części, trochę drobnicy w uniwersalnych kolorach, która zawsze się przydaje.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#3 Post autor: Jellyeater »

Dziwne, że ludzie zrobili lepsze modele niż konstruktorzy. Ta ciężarówka mogłaby być nawet modelem głównym.

Recenzja na plus. :)
Ostatnio zmieniony 2015-07-09, 10:43 przez Jellyeater, łącznie zmieniany 2 razy.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

ODPOWIEDZ