[MOC] Freightliner FLB

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Havoc

[MOC] Freightliner FLB

#1 Post autor: Havoc »

Wprawdzie nie jestem ekspertem od ciężarówek, mamy ich tu wystarczająco dużo (ekspertów, nie ciężarówek), ale w końcu miałem możliwość zbudowania jednej i nie mogłem się oprzeć.
I tak powstał Freightliner FLB.

Obrazek Obrazek Obrazek

Trochę danych:
Długość: 50 cm (z naczepą 125 cm)
Szerokość: 23 cm
Wysokość: 30 cm
Waga: ok. 3,3 kg
Silnik Detroit DDC 60 o pojemności 12,7 litra. 470 KM (atrapa oczywiście :) )

A tu galeria (będzie po cenzurze):
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=262188

Jeśli znajdzie się choć jedna pozytywna opinia to może kiedyś zbuduję jeszcze jakąś... :D
Ostatnio zmieniony 2007-12-29, 10:21 przez Havoc, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Paweł
Posty: 443
Rejestracja: 2005-04-14, 15:23
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: starwarsmaniak
Kontakt:

 

#2 Post autor: Paweł »

Na początek: Maćku, masz chyba groźnego konkurenta.

Model jest po prostu pikny. Nie mam się chyba do czego przyczepić. Masz to wystawić na MOC miesiąca

PS. Podobają mi się tylne błotniki :D
Nic lepszego niż LEGO mój kolego
Pozdrawiam:
Paweł

Pietruszka

Re: Freightliner FLB

#3 Post autor: Pietruszka »

Havoc pisze:Jeśli znajdzie się choć jedna pozytywna opinia to może kiedyś zbuduję jeszcze jakąś... :D
Mówisz i masz : Model bardzo mi się podoba - szczególnie te Panie na tylnych błotnikach :)

Shadow

#4 Post autor: Shadow »

A ja żeby sięstało zadośc czepne się czegoś , trochę dziwnie wygląda ta osłona, owiewka na dachu, trochę jakby wyrywała się z całego modelu. A po zatym model jest bardzo ładny, żeby nie było że ja też nie widziałem panie są bardzo fajne!

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#5 Post autor: TruckeR »

Ooooo, cudeńko. Widzę, że ilosc osób budujących cięzarówki 1:13 w Polsce rośnie.. i bardzo dobrze (no, może niedługo wzrosnie jeszcze bardziej - też planuję coś takiego zmajstrować - kilka kół już mam)! Jak dla mnie jest fantastyczna, podobają mi się reflektory i atrapa.. A przednie nadkola też niczego sobie, dodają klimatu.
Jeśli znajdzie się choć jedna pozytywna opinia to może kiedyś zbuduję jeszcze jakąś...
No to chyba już nie masz wyboru.. tylko może coś, co by miało długi nos? ;)
PS. Tam z tyłu to chyba nie sa błotniki, tylko chlapacze?
Pozdrawiam!
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

pkowalcz

#6 Post autor: pkowalcz »

Ciężarówka wygląda świetnie, kojarzy mi się z 5561 (nie wiem czemu, ale ma podobny styl, mimo że wygląda zupełnie inaczej ;)). Nie pasuje mi tylko ten szary daszek nad przednią szybą - bez niego byłoby chyba lepiej. Nie wiem, może w oryginale jest tak zamontowany, ale brzydko to wygląda.
Teraz jeszcze przydałoby się zdjęcie w plenerze, jak fotka tytułowa Maćkowego Kenwortha K100 :).
Pietruszka pisze:Model bardzo mi się podoba - szczególnie te Panie na tylnych błotnikach
A ten tylko o jednym... :D

Havoc

#7 Post autor: Havoc »

TruckeR pisze: No to chyba już nie masz wyboru.. tylko może coś, co by miało długi nos? ;)
Tak więc postanowione :), będzie coś z długim nosem. Tzn, dosyć konkretne coś, bo napewno będzie to freightliner, jakoś lubię tę markę.
Paweł pisze:Na początek: Maćku, masz chyba groźnego konkurenta.
Za takie komentarze możesz dostać bana :D
Paweł pisze:Masz to wystawić na MOC miesiąca
Co do tego to nie jestem pewien, patrząc na konkurencję to mam małe szanse...

A co do daszku to wiem że nie najciekawszy, ale taki właśnie był w oryginale.
Ostatnio zmieniony 2007-06-26, 14:30 przez Havoc, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2200
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#8 Post autor: Kubrick »

Nareszcie ktos sie odwazyl konkurowac z Mackiem w skali 1:13 i czystym MT :D
Model jest po prostu obledny. Zobaczylem zdjecia i mnie zatkalo, bo zobaczylem ogromna dbalosc o oddanie ksztaltow kabiny tak, zeby bylo dobrze i jest dobrze. Jesli to sie nie pojawi w konkursie na MOC miesiaca, to nie bede glosowal :P
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#9 Post autor: Bricksley »

Havoc, może byś napisał coś więcej o jego budowie?

Wydaje mi się, że schodki do kabiny są zbyt grube, może spróbowałbyś zrobić je z poręczy lub rurek flex? Malowanie jakoś takie znajome i ładne. Pozatym ciężarówka jest poprostu piękna (trochę też, że to amarykańska).
Havoc pisze:TruckeR napisał/a:

No to chyba już nie masz wyboru.. tylko może coś, co by miało długi nos?

Tak więc postanowione , będzie coś z długim nosem. Tzn, dosyć konkretne coś, bo napewno będzie to freightliner, jakoś lubię tę markę.
Niezbyt się orientuję czy Freightliner miał/ma holowniki, ale z chęcią zabaczyłbym takiego w 1:13 :)

Zdjęcia na białym tle ładnie się prezentują, ale wg mnie sa zbyt ciemne.
Pozdrawiam :)

Havoc

#10 Post autor: Havoc »

K@ROL pisze:Havoc, może byś napisał coś więcej o jego budowie?
Nie jestem pewien co mógłbym dopisać ale chętnie odpowiem na wszelkie pytania :)

Freightliner oczywiście ma długonosych przedstawicieli :) Co do schodków to myślałem o flexach ale te bardziej przypominają te oryginalne (choć oczywiście są troche za grube ale pośrednich części jakoś nie mogłem znaleźć)
Kubrick pisze:Jesli to sie nie pojawi w konkursie na MOC miesiaca, to nie bede glosowal
W świetle takich argumentów nie pozostaje mi nic innego jak spróbować.

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2142
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#11 Post autor: smyk »

Można by było się czepiać, ale rzadko się tak poważne i duże projekty pojawiają na forum, więc będę chwalił. Będę chwalił nawet pomimo mojej sympatii do konstrukcji studless i pomimo siermiężnych wycieraczek i nieprzekonującego, wspomnianego już, daszku. Będę chwalił pomimo wszystko, bo to kawał ładnego TIRa.

Co do listy życzeń, oprócz zgłoszenia do konkursu, poproszę o coś europejskiego. Nawet nie koniecznie ciężarówkę.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

Re: Freightliner FLB

#12 Post autor: dmac »

Havoc pisze:Wprawdzie nie jestem ekspertem od ciężarówek
No cholerka ja też nie :) .
Nic a nic nie wiem o ciężarówkach, więc mogę tylko powiedzieć, czy model jest śliczny, czy nie śliczny (a nie czy jest dobrze odwzorowany, proporcjonalny itd).
Więc mówię: jest śliczny :) .
Ale może przynudzę trochę na temat tego daszku: skoro już musi być coś takiego i wychodzi toto tak grube, to może już lepsze od plate'ów byłyby zwykłe skosy...
No i prawdą jest, że zdjęcia w plenerze, przy dobrym świetle, lepiej oddałyby urodę Twojego dzieła.
Gratuluję!
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Havoc

#13 Post autor: Havoc »

Ja też uważam że lepiej wyglądałby na tle naturalnym, niestety nie mam jak zrobić takiego zdjęcia, gdyż mieszkam w blokowisku, a zdjęcie przed śmietnikiem czy czymś podobnym nie jest najlepszym rozwiązaniem, ew. mógłbym zrobić zdjęcie na balkonie ale co to za 'natura'. A daszek nie jest gruby, ma tylko szersze krawędzie.
Ostatnio zmieniony 2007-06-26, 18:41 przez Havoc, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#14 Post autor: Maciej Drwięga »

No to ja już zdecydowanie mogę udawać się na emeryturę :) Konkurencja już wyrosła :)

Model wygląda bardzo efektownie. No i mnie trochę połechtało, bo to epoka i styl który najbardziej lubię :) Model przede wszystkim ma swój styl. Nie jest ani specjalnie kopiowany, nikt go też do tej pory nie zbudował (to pierwszey Freighliner COE z Lego jaki widziałem). Fajne barwy oddające kolorystykę i styl przełomu lat 70 i 80. Fajnie dobrane i wykonane wnętrze kabiny, szare wykończenie podsufitki doskonale się komponuje.
Co drażni trochę ? Kto nie chce, niech nie czyta ;)
- kabina jest trochę za duża; sądząc po ułożeniu przednich świateł i schodków nie jest to ostatni model FLB; zerknij na to http://www.hankstruckpictures.com/pix/t ... _shack.jpg - koła są wręcz przerysowane, u Ciebie giną troszkę za bardzo
- kierownica stanowczo za mała; duża kierownica technic to absolutne minimum, choć też ciut za małe - niektórzy robią z flexów własne rozwiązania
- schodki - jak na zdjęciu powyżej - powinny być zdecydowanie niżej i schodzić do 1/3 koła patrząc od ziemi; próbowałeś je zrobić z zwykłych płytek łącząc prostopadle na wcisk ? Powinny wyglądać zgrabniej.
- jeżeli dajesz schodki za kołem, to nie jest to tak zwane "set back axle" i przednia oś powinna być zdecydowanie bliżej zderzaka.

Ale to takie marudzenie. Oczywiście nie ma wpływu na jako taki model. Bardzo udany debiut, moje gratulacje !
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Havoc

#15 Post autor: Havoc »

Takie słowa uznania od samego Sensei to dopiero coś. Marudzenie jest uzasadnione bo niedociągnieć jest sporo, ale od czegoś trzeba zacząć.
A dodatkowo do galerii dołączam na życzenie zdjęcie w 'naturalnym' środowisku balkonowym. Czy jest lepsze od białego tła zdecudujcie sami :) (Pożółkłe tło to efekt zachodzącego słońca, nie dodawałem efektu 'sepia')
Obrazek

ODPOWIEDZ