[MOC] Średniowieczne wnętrza

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
bart
Posty: 258
Rejestracja: 2011-07-18, 22:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: barpaw

 

[MOC] Średniowieczne wnętrza

#1 Post autor: bart »

Witajcie

W końcu udało mi się zbudować coś nowego. MOC który od dawna chodził mi po głowie. Scenki 16x16 studów w wykonaniu wielu forumowiczów oglądałem wielokrotnie i zawsze chciałem zbudować coś w takim rozmiarze. Dawno dawno temu udało mi się zrobić tylko kapliczkę na podstawie 16x16. Potem były już większe budowle. Na wystawach też zawsze pojawiało się coś większego. Ale że w tym roku wystawa jest specyficzna to i budowle jakie z myślą o niej zaplanowałem miały mieć mniejszy niż zazwyczaj rozmiar.

W związku z tym przedstawiam mini cykl prezentujący moją wizję kilku komnat jakie często pojawiają się w tematyce Lego Castle. Są to:

Pokój dzienny

Obrazek

Jadalnia

Obrazek

Sypialnia

Obrazek

Gabinet

Obrazek

Czyli prawie wszystko co wystarczy do zbudowania kompletnego domu. Przyznaję, że brak tu łaźni ale zupełnie nie miałem na nią koncepcji (i klocków). Koncepcja wnętrz nie jest związana z żadną epoką ani konkretnym wydarzeniem. Jest to luźna twórczość w zakresie mojej ulubionej serii Lego. Nie będę ukrywał, że przy niektórych meblach inspirowałem się pracami innych osób ale starałem się wszystkie koncepcje twórczo rozwinąć.

Resztę zdjęć będzie można zobaczyć w galerii po upublicznieniu: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=557609

Na koniec pragnę podziękować mojemu Koledze, który zajmuje się profesjonalnie fotografią bo bez Jego pomocy zdjęcia na pewno wyglądałyby znacznie gorzej.

P.S. Scenki nie do końca wyszły mi w rozmiarze 16x16 ponieważ dobudowałem podstawki i teraz jest 18x18.
Ostatnio zmieniony 2015-07-19, 01:00 przez bart, łącznie zmieniany 2 razy.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#2 Post autor: Jellyeater »

No ładne cacko. :) Obedrzesz z podstawek, albo je przebudujesz i będzie na kilka konkursów. :)
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3 Post autor: SERVATOR »

Cieszy mnie niezmiernie, że do 16-tek zgłaszają się nowi uczestnicy. :)

Scenki są bardzo dopracowane przez co udało Ci się zbudować naprawdę historyczny klimat.
Ten klimat robią drobiazgi, np. świece z pinów. Te nierówności powodują, że świeca wygląda jakby naprawdę paliła się wiele godzin.
Super prace.
A co do ich wymiaru. Jak dla mnie, to te bogate zdobienia podstawki nieco odbierają scenkom realizmu. Powodują, że całość wygląda jak obrazek. Przez różnorodność elementów i stworzony ornament odciągają też trochę uwagę od zasadniczej części budowli (wnętrz).

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#4 Post autor: Stelario »

SERVATOR pisze:Cieszy mnie niezmiernie, że do 16-tek zgłaszają się nowi uczestnicy. :)
Przecież napisane że 18x18 :P

Co do pokojów to są bardzo sympatyczne. Zdecydowanie moje klimaty, I będe musiał kilka pomysłów pożyczyć.
Jedyne co mi nie pasuje to ten świecznik na stoliku w sypialni, jakiś taki za duży. Masz 2 stoliki w pokoju i na obu świecznik.
Również krzesło z oparciami z jumperów wpiętych w cone wyglądają mało stabilnie.
Ostatnio zmieniony 2015-07-18, 08:40 przez Stelario, łącznie zmieniany 1 raz.

Vistrick
Posty: 65
Rejestracja: 2015-03-16, 18:24
Lokalizacja: Centrum
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#5 Post autor: Vistrick »

Bardzo mi się podoba, zdecydowanie moje klimaty. Pokój dzienny chyba mi się najbardziej podoba ale to przez czarodzieja. Kocham tą figurkę :P
Lego Castle - 3/253

Awatar użytkownika
Kalais
Posty: 547
Rejestracja: 2014-11-30, 19:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#6 Post autor: Kalais »

Cacko! Super wszystkie są :)

Co do podstawek, zgadzam się z Servatorem, prostsze były by lepsze imho.

Awatar użytkownika
kenobi8
Posty: 174
Rejestracja: 2009-01-09, 17:37
Lokalizacja: Płock

#7 Post autor: kenobi8 »

I to jest to co lubię. Świetne te wnętrza, oj będę będę kopiował ;)

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#8 Post autor: Żbik »

Bardzo ładne. Mnie najbardziej podobają się świece - z daleka wyglądają na nadtopione :)

Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1924
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

#9 Post autor: BHs »

Jedyne co mi nie pasuje - czyt. czepiam się :) - to niebieski dywan. Dark red byłby IMHO odpowiedniejszy.
Reszta to bajka...
Pokoje już masz - kiedy reszta zamku?
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

ODPOWIEDZ