Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Kryzys na RODOS
Autor Wiadomość
nisiia 
Administrator

Wpisy: 876
Wysłany: 2015-07-27, 08:57   [MOC] Kryzys na RODOS

Witam,

Dziś mam do zaprezentowania MOC zbudowany dość szybko, tylko i wyłącznie dla rozrywki i odstresowania. :) Niektórzy mieli okazję zobaczyć pracę w Gdyni na wystawie - mam nadzieję, że się podobała i nie zaniżyła poziomu wystaw.
Nazwy chyba nie muszę tłumaczyć. ;)

RODOS - Rodzinne Ogródki Działkowe Otoczone Siatką. Nie wiem jak w innych rejonach kraju, ale na Śląsku takie P.O.D-y (Pracownicze Ogródki Działkowe) były "pierońsko" popularne i ważne dla każdej rodziny. Zresztą nadal są, ale już znacznie mniej. Takie małe wakacje, od piątku do niedzieli, ze spaniem w laubie, grillem i dmuchanym basenem. :)
Sama nigdy takiego ogródka nie miałam, ale mieszkałam w pobliżu takich miejsc i mając lat około 10 wraz z kolegami z podwórka specjalizowaliśmy się w wyszukiwaniu tych opuszczonych działek, takich zarośniętych i zniszczonych, gdzie jednak drzewka i krzaczki wciąż owocowały i można było iść na "haby" (ew. raby).

Pomysł na pracę zrodził się jak każdy inny w mojej głowie - siadłam nad BP i zaczęłam przypinać bez żadnej koncepcji, dopiero w trakcie coś zaczęło się klarować.
Najbardziej zadowolona jestem z pergoli, choć jej dach sprawił mi najwięcej kłopotów. No i przydały się wreszcie kuleczki z pyrkonowego szabra ;)

Wystarczy gadania, teraz zdjęcia. :)

Na koniec chcę jeszcze podziękować Krzysiowi, że jest taki grzeczny i mama mogła pobudować, Kubrickowi za, jak zawsze, słowa krytyki i Jetboyowi za pomoc ze zdjęciami!
Ostatnio zmieniony przez Szerszen 2015-07-27, 09:42, w całości zmieniany 2 razy  

X-Yuri 
Mandalorianin/Żółw

Wpisy: 64
Wysłany: 2015-07-27, 11:18   

Widziałem na fotkach z Gdyni i przyciągnęło to moją uwagę ; P

Bardzo toto ładne, i z racji swej specyfiki i moich wspomnień jak (zróżnicowanie) takie ciągi ogródków wyglądały, byłby w tym potencjał na wspólny projekt na podobnej zasadzie jak MoonBase'y się robi : p

Kocur 
VIP

Wpisy: 886
Wysłany: 2015-07-27, 12:06   

Świetna robota, powiedziałbym że działka się 'wykrzacza', teraz tylko jakiegoś lumpa można by tam wrzucić schlanego obok altanki ;)
The world is by far much bigger!
- Samael

Kubrick 
VIP
Volkswageniarz

Wpisy: 2099
Wysłany: 2015-07-27, 18:07   

Kocur napisał/a:
teraz tylko jakiegoś lumpa można by tam wrzucić
Dżentelmenela, trochę szacunku :P
Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

legosamigos 
VIP

Wpisy: 3408
Wysłany: 2015-07-27, 18:31   Re: Kryzys na RODOS

nisiia napisał/a:

RODOS - Rodzinne Ogródki Działkowe Otoczone Siatką. Nie wiem jak w innych rejonach kraju, ale na Śląsku takie P.O.D-y (Pracownicze Ogródki Działkowe) były "pierońsko" popularne i ważne dla każdej rodziny. Zresztą nadal są, ale już znacznie mniej. Takie małe wakacje, od piątku do niedzieli, ze spaniem w laubie, grillem i dmuchanym basenem. :)
Sama nigdy takiego ogródka nie miałam, ale mieszkałam w pobliżu takich miejsc i mając lat około 10 wraz z kolegami z podwórka specjalizowaliśmy się w wyszukiwaniu tych opuszczonych działek, takich zarośniętych i zniszczonych, gdzie jednak drzewka i krzaczki wciąż owocowały i można było iść na "haby" (ew. raby)...

A ja się pytam, gdzie ta siatka? :D Strasznie zarośnięta ta działka tudzież ogródek, ale faktycznie było można znaleźć takie i w Gdańsku. Z tego co ja pamiętam, to chodziło się na szaberek ;). Mimo to praca podoba mi się :)

gmkkk 
VIP

Wpisy: 1006
Wysłany: 2015-07-28, 00:18   

Bardzo ładna praca, jak zwykle świetnie zrobione drzewo. Na żywo scenki wyglądają jeszcze lepiej niż na zdjęciach. Czekam na kolejne scenki.

3dom 
Adminus Emeritus

Wpisy: 5646
Wysłany: 2015-08-04, 17:42   

Czyli dobrze mi się zdawało na wystawie, że nie kojarzę tej pracy z forum :P
Praca bardzo fajna, niezbyt duża ale zawiera mnóstwo fajnych detali.
Moi dziadkowie też mieli taką działkę, ba, możliwe, że dalej mają. Ale obawiam się, że tam kryzys jest dużo bardziej zaawansowany :D

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu