[MOC] Kryzys na RODOS

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
nisiia
Adminus Emeritus
Posty: 875
Rejestracja: 2013-11-24, 21:01
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nisiia

 

[MOC] Kryzys na RODOS

#1 Post autor: nisiia »

Witam,

Dziś mam do zaprezentowania MOC zbudowany dość szybko, tylko i wyłącznie dla rozrywki i odstresowania. :) Niektórzy mieli okazję zobaczyć pracę w Gdyni na wystawie - mam nadzieję, że się podobała i nie zaniżyła poziomu wystaw.
Nazwy chyba nie muszę tłumaczyć. ;)

RODOS - Rodzinne Ogródki Działkowe Otoczone Siatką. Nie wiem jak w innych rejonach kraju, ale na Śląsku takie P.O.D-y (Pracownicze Ogródki Działkowe) były "pierońsko" popularne i ważne dla każdej rodziny. Zresztą nadal są, ale już znacznie mniej. Takie małe wakacje, od piątku do niedzieli, ze spaniem w laubie, grillem i dmuchanym basenem. :)
Sama nigdy takiego ogródka nie miałam, ale mieszkałam w pobliżu takich miejsc i mając lat około 10 wraz z kolegami z podwórka specjalizowaliśmy się w wyszukiwaniu tych opuszczonych działek, takich zarośniętych i zniszczonych, gdzie jednak drzewka i krzaczki wciąż owocowały i można było iść na "haby" (ew. raby).

Pomysł na pracę zrodził się jak każdy inny w mojej głowie - siadłam nad BP i zaczęłam przypinać bez żadnej koncepcji, dopiero w trakcie coś zaczęło się klarować.
Najbardziej zadowolona jestem z pergoli, choć jej dach sprawił mi najwięcej kłopotów. No i przydały się wreszcie kuleczki z pyrkonowego szabra ;)

Wystarczy gadania, teraz zdjęcia. :)

Obrazek

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

Na koniec chcę jeszcze podziękować Krzysiowi, że jest taki grzeczny i mama mogła pobudować, Kubrickowi za, jak zawsze, słowa krytyki i Jetboyowi za pomoc ze zdjęciami!
Ostatnio zmieniony 2015-07-27, 08:42 przez nisiia, łącznie zmieniany 2 razy.
za dzień, za dwa
za noc, za trzy...

Awatar użytkownika
X-Yuri
Posty: 65
Rejestracja: 2010-08-03, 21:48
Lokalizacja: Stąd
Kontakt:

#2 Post autor: X-Yuri »

Widziałem na fotkach z Gdyni i przyciągnęło to moją uwagę ; P

Bardzo toto ładne, i z racji swej specyfiki i moich wspomnień jak (zróżnicowanie) takie ciągi ogródków wyglądały, byłby w tym potencjał na wspólny projekt na podobnej zasadzie jak MoonBase'y się robi : p

Awatar użytkownika
Kocur
Posty: 884
Rejestracja: 2014-11-30, 19:15
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kocur

 

#3 Post autor: Kocur »

Świetna robota, powiedziałbym że działka się 'wykrzacza', teraz tylko jakiegoś lumpa można by tam wrzucić schlanego obok altanki ;)
Ride the wind, take on your destiny
You gotta get much higher
Fly your flight, get over society
The world is by far much bigger!
- Samael

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#4 Post autor: Kubrick »

Kocur pisze: teraz tylko jakiegoś lumpa można by tam wrzucić
Dżentelmenela, trochę szacunku :P
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

Re: Kryzys na RODOS

#5 Post autor: legosamigos »

nisiia pisze: RODOS - Rodzinne Ogródki Działkowe Otoczone Siatką. Nie wiem jak w innych rejonach kraju, ale na Śląsku takie P.O.D-y (Pracownicze Ogródki Działkowe) były "pierońsko" popularne i ważne dla każdej rodziny. Zresztą nadal są, ale już znacznie mniej. Takie małe wakacje, od piątku do niedzieli, ze spaniem w laubie, grillem i dmuchanym basenem. :)
Sama nigdy takiego ogródka nie miałam, ale mieszkałam w pobliżu takich miejsc i mając lat około 10 wraz z kolegami z podwórka specjalizowaliśmy się w wyszukiwaniu tych opuszczonych działek, takich zarośniętych i zniszczonych, gdzie jednak drzewka i krzaczki wciąż owocowały i można było iść na "haby" (ew. raby)...
A ja się pytam, gdzie ta siatka? :D Strasznie zarośnięta ta działka tudzież ogródek, ale faktycznie było można znaleźć takie i w Gdańsku. Z tego co ja pamiętam, to chodziło się na szaberek ;). Mimo to praca podoba mi się :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
gmkkk
Posty: 1005
Rejestracja: 2014-06-24, 21:06
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: gmkkk

 

#6 Post autor: gmkkk »

Bardzo ładna praca, jak zwykle świetnie zrobione drzewo. Na żywo scenki wyglądają jeszcze lepiej niż na zdjęciach. Czekam na kolejne scenki.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#7 Post autor: 3dom »

Czyli dobrze mi się zdawało na wystawie, że nie kojarzę tej pracy z forum :P
Praca bardzo fajna, niezbyt duża ale zawiera mnóstwo fajnych detali.
Moi dziadkowie też mieli taką działkę, ba, możliwe, że dalej mają. Ale obawiam się, że tam kryzys jest dużo bardziej zaawansowany :D
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

ODPOWIEDZ