79015 Witch-King Battle [VIDEO]

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Toa Protodermis
Posty: 60
Rejestracja: 2015-05-31, 17:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

79015 Witch-King Battle [VIDEO]

#1 Post autor: Toa Protodermis »

Troszkę zmieniłem charakter moich filmów od ostatniej recenzji, tym razem jest krótko, ale bardzo treściwie. Myślę, że osoby które wcześniej nie polubiły mojej twórczości, powinny spróbować jeszcze raz.

Przed państwem
79015 Witch-King Battle
Obrazek
(wszystkie zdjęcia są clickable powiększable)

Unboxing i Speed Build: https://www.youtube.com/watch?v=pFJ8KhDzxGg
Wideorecenzja: https://www.youtube.com/watch?v=ujSoJDbGzNM

Dane Techniczne:
Seria: The Hobbit: Battle of Five Armies
Rok wydania: 2014
Liczba elementów: 101
Liczba minifigurek: 3 + ekstra szkielet budowany z części rozrzuconych w scenerii
Obrazek
Obrazek

Cena katalogowa: 69.99zł
Kwota wydana: 65zł

Minusy:
-Mało części
-Nieciekawa sceneria nie przypominająca nic charakterystycznego
-Dodatkowo psująca estetykę funkcja katapulty

Plusy:
+3 rzadkie bardzo dobre minifigurki
+Same minifigi można sprzedać drożej niż kosztował cały zestaw

Po więcej zapraszam do obejrzenia filmów ;)
Ostatnio zmieniony 2015-08-13, 08:24 przez Toa Protodermis, łącznie zmieniany 5 razy.

Allemov
Posty: 18
Rejestracja: 2013-09-25, 14:00
Lokalizacja: Wejherowo
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: Allemov »

Na jakiej licencji jest muzyka której używasz w filmie?

Nie powinieneś przypadkiem podać tytułu i autora w opisie?

Pytam bo z doświadczenia wiem, że bardzo trzeba z tym uważać. Sam np. najczęściej używam muzyki Creative Commons do użytku niekomercyjnego i w związku z powyższym nigdy nie włączam reklam na filmach z takim podkładem muzycznym. :)
Automatycznie stawiam emotikony na końcu zdania. :D
Mój YouTube

Awatar użytkownika
Toa Protodermis
Posty: 60
Rejestracja: 2015-05-31, 17:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#3 Post autor: Toa Protodermis »

Allemov pisze:Na jakiej licencji jest muzyka której używasz w filmie?

Nie powinieneś przypadkiem podać tytułu i autora w opisie?

Pytam bo z doświadczenia wiem, że bardzo trzeba z tym uważać. Sam np. najczęściej używam muzyki Creative Commons do użytku niekomercyjnego i w związku z powyższym nigdy nie włączam reklam na filmach z takim podkładem muzycznym. :)
Używam darmowej muzyki udostępnionej przez youtube do tworzenia podkładów w filmach. Wiem, nie od dzisiaj robię filmy, tylko innej tematyce poświęcone i już mi kilka lat temu wywalili filmy z koncertów z yt. Także wszystko jest legit.
Ostatnio zmieniony 2015-07-26, 15:10 przez Toa Protodermis, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#4 Post autor: Szerszen »

Szkoda, że na fotkę wybrałeś tę "wrzeszczącą" Galadrielę. Wiem, że jest taka na opakowaniu ale ma też drugą, dużo ładniejszą buźkę.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Toa Protodermis
Posty: 60
Rejestracja: 2015-05-31, 17:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#5 Post autor: Toa Protodermis »

Szerszen pisze:Szkoda, że na fotkę wybrałeś tę "wrzeszczącą" Galadrielę. Wiem, że jest taka na opakowaniu ale ma też drugą, dużo ładniejszą buźkę.
Wiesz, to jest wideorecenzja. Opis jest tylko po to, żeby zachęcić do obejrzenia filmiku, a tam jest zawarte wszystko, między innymi widać obydwie twarze Galadrieli. Akurat wybór twarzy na tym zdjęciu nie zależał od opakowania, tylko po prostu tak trzymam te figurki na półce.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#6 Post autor: Szerszen »

To mnie zniechęciło.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Toa Protodermis
Posty: 60
Rejestracja: 2015-05-31, 17:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#7 Post autor: Toa Protodermis »

Szerszen pisze:To mnie zniechęciło.
Masz bardzo negatywne podejście do tematu, a jakbyś obejrzał recenzje to myślę że by Ci się spodobała.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#8 Post autor: SERVATOR »

Toa Protodermis pisze:
Szerszen pisze:To mnie zniechęciło.
Masz bardzo negatywne podejście do tematu, a jakbyś obejrzał recenzje to myślę że by Ci się spodobała.
Zmartwię Cię.
Jak chcesz mieć większą oglądalność, to powinieneś wsłuchiwać się w to co mówią potencjalni widzowie.

Recka jest wg mnie za długa. Oglądałem ją na przewijaniu. Twoje dwa filmiki są prawie tak długie jak recenzje dużych zestawów Technic robione przez Sariela.
Na plus to, że kamera Ci się nie trzęsie i jest naprawdę niezła jakość. Lekko ociepliłbym kolorystykę Twojego "warsztatu" na którym prezentujesz zestawy. Jest schludnie i jasno ale dla mnie nieco za biało. Ogólnie nie jest źle. :)

Awatar użytkownika
Toa Protodermis
Posty: 60
Rejestracja: 2015-05-31, 17:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#9 Post autor: Toa Protodermis »

SERVATOR pisze:
Toa Protodermis pisze:
Szerszen pisze:To mnie zniechęciło.
Masz bardzo negatywne podejście do tematu, a jakbyś obejrzał recenzje to myślę że by Ci się spodobała.
Zmartwię Cię.
Jak chcesz mieć większą oglądalność, to powinieneś wsłuchiwać się w to co mówią potencjalni widzowie.

Recka jest wg mnie za długa. Oglądałem ją na przewijaniu. Twoje dwa filmiki są prawie tak długie jak recenzje dużych zestawów Technic robione przez Sariela.
Na plus to, że kamera Ci się nie trzęsie i jest naprawdę niezła jakość. Lekko ociepliłbym kolorystykę Twojego "warsztatu" na którym prezentujesz zestawy. Jest schludnie i jasno ale dla mnie nieco za biało. Ogólnie nie jest źle. :)
Słucham jak najbardziej każdej uwagi, tylko nie mogę się nadziwić jakich szczegółów się czepiacie. Jak miałem złe oświetlenie, to była jasna (albo raczej ciemna) sprawa, że coś jest nie tak, albo dwie moje poprzednie recenzje które trwały po 17 minut, oczywiście zdecydowanie za długie. Ten filmik jednak jest dobrze doświetlony i trwa raptem 6 minut. O takiej rzeczy jak w którą stronę ułożyć główkę minifiga, żeby wszyscy byli zadowoleni nawet bym nie pomyślał, to nie jest element merytorycznego przygotowania, tylko zwykłe widzimisię. Przypuszczam, że gdyby filmik był krótszy, nie zawarłbym w nich wszystkich szczegółów, i wtedy byłby dopiero powód do narzekania. W kolejnym który szykuję planuję mówić dużo szybciej, więc będzie jeszcze zwięźlej, ale to już będzie naprawdę max co mogę wycisnąć z czasu antenowego. I to porównanie do filmików kolegi Sariela również jest nieco nietrafione, moje dwa filmy w sumie trwają ok 9 minut, a jego duże recenzje 15-30.
Co do tła zgadzam się, nie jest najlepsze, po prostu lepszym na chwilę obecną nie dysponuję, to przynajmniej jest względnie neutralne i daje dobry obraz setu. Też kamera, której używam dosyć mocno desaturuje obraz i walczę z doborem filtrów w programie do edycji, ciężko jest ich nałożyć setkę bez wyraźnej straty w jakości. Bardzo chciałbym zakupić lepszy sprzęt, ale na dzień dzisiejszy nie ma na to funduszy.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#10 Post autor: Szerszen »

Gdybym nie miał tego setu na półce, to pewnie bym się nie czepiał, ale naprawdę i serio serio... druga mina Galadrieli jest o niebo lepsza niż ta.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#11 Post autor: SERVATOR »

Toa Protodermis pisze:I to porównanie do filmików kolegi Sariela również jest nieco nietrafione, moje dwa filmy w sumie trwają ok 9 minut, a jego duże recenzje 15-30.
W 9 minut Sariel robi recenzje ze speed build zestawów 10 razy większych niż Twój (przykład).
Większe niż Twój zestawy z serii SW przybliża w 5 minut.
I tak naprawdę nie chodzi tylko o czas. Recenzja nie może być monotonna/nużąca. Przejrzyj wideo recenzje Sariela to zobaczysz o czym mowa.
Rada potencjalnego widza -> Nie skupiaj się aż tak bardzo na detalach bo te i tak dużo lepiej widać na fotkach w recenzjach pisanych. Wymyśl coś dla siebie charakterystycznego (jak dodawanie fabuły/historyjek używane przez Bricks Planet czy gościnne występy chomika u Sariela). Nadaj im wyrazu/kolorytu.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#12 Post autor: Szerszen »

Servator dobrze prawi...
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Tomitom
Posty: 28
Rejestracja: 2013-09-25, 13:49
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#13 Post autor: Tomitom »

SERVATOR pisze: W 9 minut Sariel robi recenzje ze speed build zestawów 10 razy większych niż Twój (przykład).
Większe niż Twój zestawy z serii SW przybliża w 5 minut.
I tak naprawdę nie chodzi tylko o czas. Recenzja nie może być monotonna/nużąca. Przejrzyj wideo recenzje Sariela to zobaczysz o czym mowa.
Rada potencjalnego widza -> Nie skupiaj się aż tak bardzo na detalach bo te i tak dużo lepiej widać na fotkach w recenzjach pisanych. Wymyśl coś dla siebie charakterystycznego (jak dodawanie fabuły/historyjek używane przez Bricks Planet czy gościnne występy chomika u Sariela). Nadaj im wyrazu/kolorytu.
Nie do końca się z Tobą zgodzę. Z całym szacunkiem ale ile bym nie regulował głośności to w recenzji Sariela nie uświadczę lektora/monologu, a jedynie tekst.
To są dwa różne style których nie można wg. mojej opinii porównywać.
Ze swojego doświadczenie powiem, że za każdym razem staram się dążyć do ideału czyli max 10minut. robię wszystko, a i tak wychodzi jak zwykle.
Kolega pewnie ma ten sam problem co ja: jak się rozpędzi, jak się zacznie słowotok to zamienia się to w słowo-powódź.
Z drugiej strony mam sporą liczbę odbiorców - patrząc na statystyki ale i prywatne opinie, którzy oczekują długiej pogadanki i z takim materiałem czują się dobrze.
Ja poszedłem trochę na skróty - speedbuild dla tych co sobie sami popatrzą, pomyślą, przemyślą (bez ingerencji osób trzecich) no i recenzje maratony filmowe dla tych o niezniszczalnej psychice ;)
Ostatnio zmieniony 2015-08-14, 17:42 przez Tomitom, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Tomek
mój kanał na JuTjube

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#14 Post autor: SERVATOR »

Możesz się ze mną nie zgadzać. ;)
Ja (każdy inny może mieć swoje zdanie) wolę bezgłośne recki zazwyczaj dużych zestawów przygotowane przez Sariela niż przegadane recenzje mini zestawów innych jutuberów.
Obiektywnym miernikiem tego co podoba się "ludowi" jest ilość subskrybcji, polubień czy choćby głosów w naszym konkursie (Lidze Recenzentów).
Można to potraktować jako wyznacznik kierunku w którym warto iść ale można próbować też przekonywać, że "moje jest najlepsze". Skuteczność tego drugiego jest w mojej opinii mało skuteczne - o ile oczywiście komuś zależy na popularności jego kanału YT.

Awatar użytkownika
Toa Protodermis
Posty: 60
Rejestracja: 2015-05-31, 17:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#15 Post autor: Toa Protodermis »

SERVATOR pisze:Możesz się ze mną nie zgadzać. ;)
Ja (każdy inny może mieć swoje zdanie) wolę bezgłośne recki zazwyczaj dużych zestawów przygotowane przez Sariela niż przegadane recenzje mini zestawów innych jutuberów.
Obiektywnym miernikiem tego co podoba się "ludowi" jest ilość subskrybcji, polubień czy choćby głosów w naszym konkursie (Lidze Recenzentów).
Można to potraktować jako wyznacznik kierunku w którym warto iść ale można próbować też przekonywać, że "moje jest najlepsze". Skuteczność tego drugiego jest w mojej opinii mało skuteczne - o ile oczywiście komuś zależy na popularności jego kanału YT.
Tomitom powiedział to co ja pomyślałem. Moi stali odbiorcy, to nie jest fandom Lugpolu, tylko osoby w wieku grubo poniżej 18 r.ż. Oni mówią, że woleli jak improwizowałem (czyli recenzje były długie, bo nieczytane). Poza tym kolejną rzeczą, która powoduje że ciężko porównać recenzje Sariela do moich, to że jego są angielsku, czyli ma kilkaset razy większy target. Ja wolałbym się w ogóle nie porównywać do kogoś, kto jest mistrzem w tym co robi i ma rzeszę fanów, bo ja dopiero praktycznie pół roku temu wystartowałem, ale skoro już zaczęliście, to musiałem. U mnie nie ten sprzęt, nie te nakłady finansowe i parę innych rzeczy nie te. Jak zacznę robić pod dyktando AFOLi, to skończy się pasja a zacznie praca, a tego bym nie chciał.
Ostatnio zmieniony 2015-08-27, 12:03 przez Toa Protodermis, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ