[MOC] Mała Wywrotka

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
dirtzone
VIP
Posty: 400
Rejestracja: 2013-08-11, 16:21
Lokalizacja: Łódź

[MOC] Mała Wywrotka

#1 Post autor: dirtzone »

Więc było to tak:
Na początku powstał [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=24356]podnośnik koszowy[/URL] z kabiną dostawczaka. Szybko zacząłem go rozbierać, jednak w trakcie stwierdziłem, że nawet kabina mi się podoba :P i muszę go zbudować jeszcze raz w innej zabudowie. Akurat przyszedł do mnie 42006 jako nagroda w konkursie Konstrukcja Technic - konkurs 3in1. Przez co pierwszy raz do ręki dostałem siłownik śrubowy. Chwila przemyśleń, wybór padł na wywrotkę. Do tego dorzuciłem zawieszenie, z przodu wahacze na tył most, wszystko nawet ładnie pracuje, widać będzie na filmiku w zwolnionym tempie. Za napęd i podnoszenie kipy przez duży siłownik śrubowy odpowiada silnik PF XL. Moment obrotowy silnika jest rozdzielany przez "skrzynię biegów" w kabinie na tylne koła lub na siłownik kipy. Skręt przednich kół standardowo za pomocą Servo PF.
Dostawczak tak przeleżał przez pół roku, aż stwierdziłem, że już nadszedł ten czas :D (żeby go rozebrać)

Galeria - flickr
Film - youtube

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2015-08-09, 13:45 przez dirtzone, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
gmkkk
Posty: 1005
Rejestracja: 2014-06-24, 21:06
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: gmkkk

 

#2 Post autor: gmkkk »

Super, model jak fabryczny, piękny, ogolnie brak słów, tylko wydrukowac instrukcje i zestaw technic gotowy.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#3 Post autor: legosamigos »

Bardzo fajnie pracuje zawieszenie, w sam raz na nasze polskie drogi. Może Twoje auto nadawałoby się na TrTr ;) :D Kto wie? Na filmie, podczas zjazdu auta, otwierała się maska silnika ;) Nim rozbierzesz budę, to zrób jeszcze instrukcję do niej, bo mnie też się podoba :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
noniusz
VIP
Posty: 1073
Rejestracja: 2011-11-23, 21:02
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: gkurkowski
Kontakt:

 

#4 Post autor: noniusz »

Fajnie to wygląda, ale to już chyba pisałem przy okazji prezentacji auta z zabudową podnośnika.
Fajnie, że ma zawieszenie i podoba mi się bardzo konstrukcja tylnej osi, widać jednak, że te zwolnice "gotowce" do czegoś się przydają.
Porusza się całkiem zwinnie po nierównościach, ale nie dajmy się oszukać - kręciłeś tylko zjazdy :)

Z drugiej strony nie do końca podoba mi się paka, ale to chyba dlatego, że auto ewidentnie kojarzy mi się z Fordem Transitem i widziałbym albo pełną zabudowę busa, albo burty niższe o jakieś 2 study, np. zbudowane z paneli 3x11.

No i to zabezpieczenie tylnej klapy... takie bylejakie... przy tak ładnym modelu uważam za duże niedociągnięcie :)

gregory_21
Posty: 33
Rejestracja: 2015-04-20, 19:10
Lokalizacja: Nowy Sącz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: gregory_21 »

Do autora tematu: wspomniałeś o rozbiórce modelu ale może mimo wszystko pamiętasz z ilu mniej więcej części się składał?

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#6 Post autor: 3dom »

Może 2k, może 1,5k, może 2,5k albo więcej. Co tak naprawdę nie ma żadnego znaczenia dopóki nie przeanalizujemy jakie to części. Mogłeś to pytanie zadać via PW zamiast odkopywać wątek.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
dirtzone
VIP
Posty: 400
Rejestracja: 2013-08-11, 16:21
Lokalizacja: Łódź

#7 Post autor: dirtzone »

gregory_21 pisze:wspomniałeś o rozbiórce modelu ale może mimo wszystko pamiętasz z ilu mniej więcej części się składał?
Tak naprawdę nie mam pojęcia ile. Ale porównując wielkościowo do firmowych zestawów Lego, gdzie jest zawsze podana ilość klocków. Obstawiam około 1200 elementów, może troszkę więcej.

Creb
Posty: 4
Rejestracja: 2015-08-26, 15:07
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: Creb »

Kawał dobrze wykonanej roboty...model wygląda bardzo "zgrabnie" i ciekawie

ODPOWIEDZ