60081 Pickup Tow Truck

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 164
Rejestracja: 2012-11-19, 10:19
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

60081 Pickup Tow Truck

#1 Post autor: Prezes »

Recenzja 60081 Pickup Tow Truck
Obrazek

Dane techniczne:
Seria: City
Rok premiery: 2015
Liczba klocków: 209szt.
Liczba figurek: 2
Liczba worków z częściami: 3 woreczki (po 1 mniejszym w każdym dużym worku)
Spis części: BrickLink
Cena: ~60zł (Internet) ~80zł (cena katalogowa) ~90zł (hipermarkety)

Brickset
BrickLink

Temat dobrze znany i przewałkowany mnóstwo razy przez TLG. Ot, chociażby [url=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=21969]60056: Tow Truck[/url] z przed roku. Patrząc na pierwsze zdjęcia i zapowiedzi 60081 nie zrobił na mnie wrażenia tak jak 60056 - nadal uważam go za jeden z najlepszych zestawów! Pickup jest łudząco podobny do Jeep'a z 60045: Police Patrol. Przyznacie? Jest także dziwnie przerośnięty, jakby napuchnięty w porównaniu z "tradycyjnymi" zestawami i pojazdami. Zepsute auto również nie ma w sobie niczego spektakularnego. Przeciętny set. TLG w 2015 w serii City raczej nie zauroczyło mnie tak jak rok temu, gdy w dniu premiery biegłem po 60056 i 60059! Odpoczął portfel, ja się również nigdzie nie śpieszyłem, czekając na odpowiednią obniżkę cen, do poziomu racjonalnego. Tak oto, niemal 9 miesięcy po premierze i co niestety jest prawdą, również po ostatniej recenzji, powracam z zestawem 60081.
BTW: Oczywiście w przeciągu tych 9miesięcy nie próżnowałem jeśli chodzi o Lego. Dużo bardziej oddałem się klasyce, którą obecnie uzupełniam i powolutku, ale to bardzo powolutku odrestaurowuję i dokumentuję.

Opakowanie:
Tradycyjny prostokąt, dosyć wysoki ale dzięki temu szerokość i wysokość mogła być znacząco zredukowana. Całość wygląda schludnie. Gabaryty i proporcje nie kłują po oczach. Jak zawsze, dominuje błękit. Zmienił się lekko design, pojawiły się stalowe otoczki wokół zdjęć, jak i linie cięcia obrazków są bardziej kanciaste wzmacniając odczucie "surowości" i uprzemysłowienia.

PRZÓD I TYŁ
Obrazek Obrazek

GÓRA I DÓŁ
Obrazek Obrazek

LEWO I PRAWO
Obrazek Obrazek

Instrukcja:
Dwie tradycyjne książeczki. Pierwsza opisuje na 20 stronach budowę granatowego samochodu osobowego. Druga to już niemal 70 stron opisu budowy pick up'a.
BTW: Po otwarciu pudełka "przywitają" nas trzy worki części, dwie instrukcje, szablon etykiet i luzem wrzucone podwozie pick up'a.
Obrazek Obrazek

Minifig:
Dwójka Panów. Odnoszę dziwne uczucie, iż dobrano dwie ciepłe kluchy. Pan w zielonym sweterku w serek i pracownik serwisu. Przeciętniaki w jednobarwnych spodniach.
Obrazek Obrazek

Klocki:
Nie zauważyłem niczego szczególnego. Jeden przykuł moją uwagę, bo jakoś wcześniej nie było okazji potrzymać go w ręku. Myślę o 30125 ale widzę, iż nie jest to żadna nowość. Także, moim zdaniem, set nie zawiera żadnych "szczególnych" klocków.

FOTY Z BUDOWY:
A: NIEBIESKI SAMOCHÓD
Obrazek Obrazek Obrazek

B: PICKUP
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

GOTOWY MODEL:
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

ZA:
+ konstrukcyjnie pickup jest świetny;
+ dopracowane szczegóły konstrukcji białego auta;
+ niebanalne ale proste rozwiązania konstrukcyjne (tylne nadkola, przód pojazdu, oddzielenie na pół-studa maski od zderzaka);
+ kolorystyka;
+ bawialność;
+ prosta konstrukcja holownika;
+ duża ilość detali: antenki, narzędzia po bokach, pachołki;
+ ciekawe etykiety, które tym razem wzmacniają estetykę odbioru całości;

PRZECIW:
- brak drzwi;
- dziwnie nabrzmiały, napuchnięty i jakby poza skalą (ostatnie foto wraz z 60056);
- element zaczepu holownika jest strasznie luźny;
- przerośnięta i masywna konstrukcja holownika;
- za dużo naklejek;

Podsumowanie:
Przyznam, iż w czasie budowy zestaw pozytywnie mnie zaskoczył. Przed rozpoczęciem, moje nastawienie oscylowało w granicach bardziej chęci fotografowania, aniżeli budowania. Jednakże z czasem, a już szczególnie po otwarciu woreczków z numerami 2 i 3, moje nastawienie ulegało zmianie. Finalnie pickup wygląda jak monster truck i zaburza proporcje w Lego city, ale jako półkownik cieszy oko. Nie będzie z pewnością gwiazdą niczyjej kolekcji, bo pozostawia niedosyt. Zastanawiam się czy zamiast niebieskiego auta można byłoby wkomponować coś innego, coś co jeszcze bardziej podniosłoby atrakcyjność zestawu jako półkownika, a nie zabawki? Może to niebieskie auto ciągnie ogólną ocenę ku dołowi? 60081 polecam niezdecydowanym i wahającym się. Odradzam budowniczym miast w skali 4 studs width.
Ostatnio zmieniony 2015-09-07, 08:03 przez Prezes, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
gmkkk
Posty: 1005
Rejestracja: 2014-06-24, 21:06
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: gmkkk

 

#2 Post autor: gmkkk »

Recka fajna. Ale określenie robol z serwisu nie brzmi dobrze.

Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 164
Rejestracja: 2012-11-19, 10:19
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Prezes »

Masz racje. Przepraszam jeśli ktoś czuje się urażony :-)
Zaraz zmienię na coś bardziej grzecznego.

Awatar użytkownika
gmkkk
Posty: 1005
Rejestracja: 2014-06-24, 21:06
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: gmkkk

 

#4 Post autor: gmkkk »

Nie czuję sie obrażony ale generalnie nie powinno sie używać takich określeń. A recka naprawdę fajna i akurat o zestawie z serii City, którą zbieram. Dobrze wypunktowane za i przeciw.

Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 164
Rejestracja: 2012-11-19, 10:19
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: Prezes »

Rozumiem, tym bardziej, że ja nie znam nikogo z Was osobiście. Waszych innych zainteresowań poza Lego i kto wie? Być może wśród nas są pracownicy warsztatów samochodowych, kierowcy lawet czy innych pokrewnych profesji i tym samym ów osoby mogłyby czuć się urażone. Nie to było moją intencją, więc od razu asekuracyjnie przepraszam :-)
BTW: W takich sytuacjach przypomina mi się demotywator: "Ja nie jestem rasistą. Ja po prostu wszystkich nienawidzę po równo!" ;-)

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#6 Post autor: SERVATOR »

Recenzja jak zwykle mistrzowska.
Zestaw nie jest najgorszy. Nie ma nic szczególnego ale nie jest szpetny.
Holownik całkiem fajny. Mi takie nieco przerysowane/napompowane pojazdy nawet się podobają. Niebieski hatchback, tak jak i ludziki, faktycznie wyjątkowo zwykłe.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#7 Post autor: M_longer »

Prezes pisze:i jakby poza skalą
Czy ja wiem...

Obrazek

Amerykańskie pickupy są zdecydowanie większe od europejskich aut, więc tutaj chyba nie jest tak źle :)

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#8 Post autor: blizzard »

M_longer pisze:
Prezes pisze:i jakby poza skalą
Czy ja wiem...
Amerykańskie pickupy są zdecydowanie większe od europejskich aut, więc tutaj chyba nie jest tak źle :)
Akurat o skalę to bym się tutaj nie martwił, bo tak jak mówi Longer - niektóre z U.S. samochodów to monstra na kołach:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2015-09-06, 21:22 przez blizzard, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#9 Post autor: M_longer »

blizzard pisze:Akurat o skalę to bym się tutaj nie martwił, bo tak jak mówi Longer - niektóre z U.S. samochodów to monstra na kołach:
To ja specjalnie szukałem czegoś co się mieści na normalnym miejscu parkingowym, a Ty pokazałeś wywrotkę kopalnianą :P

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#10 Post autor: SERVATOR »

Ślepi jesteście? Samochód jest normalny tylko Pani jest niziutka. ;)

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#11 Post autor: Jellyeater »

Porównałeś jej wysokość z identyfikatorem? Faktycznie niewielka. :)
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

#12 Post autor: tbzz »

Rzeczowa recenzja Prezes. O fotkach już nie wspomnę. Klasa jak zwykle. Wiadomo czemu. ;) Sam zestaw mnie nie porwał. No i ten nieokreślony brak, niedopracowanie lekkie, tak jak z drzwiami w holowniku. Zapychacz rynku jak najbardziej. Na moją półkę by jednak nie trafił.
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

ODPOWIEDZ