[MOC] Twierdza Nag-Hum

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Kalais
Posty: 547
Rejestracja: 2014-11-30, 19:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[MOC] Twierdza Nag-Hum

#1 Post autor: Kalais »

Twierdza Nag-Hum to jedna ze średniej wielkości warowni wyznawców boga śmierci o imieniu Krag-Dysh. Rycerze Lwa zdobyli ją po ciężkim oblężeniu. Przebudowali i odnowili tylną część twierdzy, ale zostawili nienaruszony most i dwie czarne wieże strażnicze.

Link do pełnego opisu i fotek:
http://bricks.kalais.net/pl/post9

Obrazek

P.S. Kto odnajdzie motyw LUGPol? :)
Ostatnio zmieniony 2015-09-07, 19:19 przez Kalais, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2 Post autor: SERVATOR »

Na początek powiem co mi leży na wątrobie.
Nie podobają mi się aż tak bezpośrednie linki do swoich stron jak tu. Dwa słowa, jeden obrazek i fruuuu do strony na zewnątrz.
(Na przykład) Nori tak ostatnio prezentuje swoje recenzje ale on na LP prezentuje je w całości. Nie trzeba wchodzić na jego blog żeby poznać całość przygotowanej przez niego pracy.
Uff...

Nie jestem wielkim fanem Castle (i wielu innych "klasycznych" serii) ale lubię popatrzyć na fajne MOCe. Twój też mi się podoba. Sporo się dzieje. Bardzo ciekawe użycie lwich łbów.
W prezentacji bardzo podobają mi się te ruchome fotki.

Logo LP jest na obrazku nr. 9. :)
Ta grafika bardzo Ci się udała.
Ostatnio zmieniony 2015-09-07, 19:57 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#3 Post autor: Biedrus »

Super to wszystko wyszło.Coraz bardzie tematyka zamków mi się podoba i się zastanawiam na jakimś mocem, klocków tylko brak niestety:-(. Te oświetlenie na 17 zdjęciu to jest jak zrobione?
Ostatnio zmieniony 2015-09-07, 23:00 przez Biedrus, łącznie zmieniany 1 raz.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#4 Post autor: Jellyeater »

U mnie też wywołuje miłe drżenie serca. Ale sentyment sentymentem, trochę to za proste, a czarna wieża zbyt słupkowa z tych skosów i odwróconych skosów.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Kocur
Posty: 884
Rejestracja: 2014-11-30, 19:15
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kocur

 

#5 Post autor: Kocur »

Kalais pisze:P.S. Kto odnajdzie motyw LUGPol? :)
Na 9 obrazku ;)
Ride the wind, take on your destiny
You gotta get much higher
Fly your flight, get over society
The world is by far much bigger!
- Samael

Awatar użytkownika
MarcinMK
VIP
Posty: 421
Rejestracja: 2013-11-01, 16:24
Lokalizacja: Kołobrzeg
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: MarcinMK »

Bardzo podoba mi się zdjęcie nr 17 i 19. Cały zamek oczywiście też mi się podoba, taki fajny do zabawy.
1971

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#7 Post autor: Szerszen »

Ja rozumiem, że sypialnia rycerzy to sypialnia... chłopów, ale tym bardziej oczekiwałbym tam rczej portretu jakiejś dwórki niż innego rycerza.

Przy zdjęciach z otwieranymi bokami wież... chciałbym móc się przyjrzeć dokładniej wnętrzom - zbyt szybko migają.

Sam zamek fajny, parę ciekawych pomysłów.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Kalais
Posty: 547
Rejestracja: 2014-11-30, 19:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#8 Post autor: Kalais »

SERVATOR pisze:Na początek powiem co mi leży na wątrobie.
Nie podobają mi się aż tak bezpośrednie linki do swoich stron jak tu. Dwa słowa, jeden obrazek i fruuuu do strony na zewnątrz.
(Na przykład) Nori tak ostatnio prezentuje swoje recenzje ale on na LP prezentuje je w całości. Nie trzeba wchodzić na jego blog żeby poznać całość przygotowanej przez niego pracy.
Uff...
Ok, przyjmuję to na klatę ;)

Ale po pierwsze nie podoba mi się prezentacja zdjęć na forum, zakładałem nawet o tym [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=25713]wątek[/URL], przeszedł bez echa, wszyscy już są przyzwyczajeni do obecnej sytuacji, ok, pogodziłem się z tym ;) dla mnie był to dodatkowy impuls do sklecenia swojej galerii. I ona mi odpowiada, bo mogę łatwo tam wrzucać zdjęcia i prezentować je tak jak chcę (czarne tło, podpisy widoczne zarówno w powiększeniu jak i w 100%, skrolowanie myszką wszystkich fotek na jednej stronie, lub jak ktoś woli można sobie klikać pojedynczo itd.)

Po drugie wrzucając prace na kilka for nie mam głowy i czasu do skalowania zdjęć pod każde forum osobno. Każde ma inne wymagania, najgłupsze ma Classic-Castle (500px szerokości!) i po prostu jest mi wygodniej dać linka.

Po trzecie moja strona jest responsywna, i mam pewność, że wszystko wyświetla się prawidłowo na każdym urządzeniu. A fora LEGO niektóre są mocno wiekowe, często nie posiadają ani wersji mobilnych, ani nie są responsywne i nie poprawnie wyświetlają zdjęcia czy teksty na niektórych urządzeniach, szczególnie tych z niską rozdzielczością.

I po czwarte, uważam że Nori nie robi zbyt dobrze działając w ten sposób, bo któraś strona (LUGPol lub jego blog) może za to "beknąć" i dostać filtr za duplicate content. Jest to główny powód czemu nie przeklejam tu swoich tekstów, a pisać osobnych na każde forum niestety nie mam czasu.

To tyle ode mnie ;) Koniec offtopa z mojej strony, wróćmy do tego co najważniejsze, czyli LEGO :)
SERVATOR pisze:Nie jestem wielkim fanem Castle (i wielu innych "klasycznych" serii) ale lubię popatrzyć na fajne MOCe. Twój też mi się podoba. Sporo się dzieje. Bardzo ciekawe użycie lwich łbów.
W prezentacji bardzo podobają mi się te ruchome fotki.

Logo LP jest na obrazku nr. 9. :)
Ta grafika bardzo Ci się udała.
Dzięki :) Chyba będę częściej używał takich ruchomych fotek, bo fajnie można pokazać niektóre "featuresy".
Biedrus pisze:Super to wszystko wyszło.Coraz bardzie tematyka zamków mi się podoba i się zastanawiam na jakimś mocem, klocków tylko brak niestety:-(. Te oświetlenie na 17 zdjęciu to jest jak zrobione?
Dzięki. Zachęcam do budowania :) Zamki z LEGO mają w sobie to coś. I wcale nie muszą być szare ;) więc może uda Ci się zbudować zamek z tego co masz :)

Co do światła, to... pochodnia ;)
A tak na poważnie, to LEDy z kolorową nakładką, długi czas naświetlania (na tyle długi na ile smartphone mi pozwala, wgrałem mu soft do pełnej manualnej kontroli, ale i tak nie wszystko da się ustawić...)
Jellyeater pisze:U mnie też wywołuje miłe drżenie serca. Ale sentyment sentymentem, trochę to za proste, a czarna wieża zbyt słupkowa z tych skosów i odwróconych skosów.
Zgadzam się, że dość proste, to jedna z takich prac co buduję, postoi góra tydzień i rozkładam. Ale jak już założyłem bloga to i fotki poszły w świat ;) Chociaż akurat czarne wieże mi się podobają, bo się wpasowują dobrze w klimat barbarzyńców, których sobie całkiem dobrze przemyślałem (tych wypartych przez Rycerzy Lwa ;)
Kocur pisze:
Kalais pisze:P.S. Kto odnajdzie motyw LUGPol? :)
Na 9 obrazku ;)
Brawo! ;)

Szuwax
Posty: 113
Rejestracja: 2015-04-20, 19:08
Lokalizacja: Wellingborough/Malbork
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: Szuwax »

Ten zamek podoba mi się i nie, tzn jego wygląd jest dość hmm... sądząc po nazwie i symbolach była to jakaś orkowa forteca, rycerze lwa przerobili ją na styl... dziwny, to pewnie dlatego, że po prostu inny. Podobają mi się za to wnętrza i motyw z otwieranymi wieżami no i oświetlenie dodaje klimatu ;)
Moja skromna kolekcja

Awatar użytkownika
Kalais
Posty: 547
Rejestracja: 2014-11-30, 19:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#10 Post autor: Kalais »

MarcinMK pisze:Bardzo podoba mi się zdjęcie nr 17 i 19. Cały zamek oczywiście też mi się podoba, taki fajny do zabawy.
To fajnie, bo to foty nad którymi najwięcej siedziałem i się trochę namęczyłem żeby tak wyszło :)

+ jeszcze 24 było nie lada wyzwaniem. Obczajcie gdzie siedzi mag i jak zrobić taką fotę ;)
Szerszen pisze:Ja rozumiem, że sypialnia rycerzy to sypialnia... chłopów, ale tym bardziej oczekiwałbym tam rczej portretu jakiejś dwórki niż innego rycerza.

Przy zdjęciach z otwieranymi bokami wież... chciałbym móc się przyjrzeć dokładniej wnętrzom - zbyt szybko migają.

Sam zamek fajny, parę ciekawych pomysłów.
Haha, muszę pomyśleć o tym. Może czas narysować LEGO Playmate ;)

Spoko, wezmę to pod uwagę, następnym razem będzie wolniej.
Szuwax pisze:Ten zamek podoba mi się i nie, tzn jego wygląd jest dość hmm... sądząc po nazwie i symbolach była to jakaś orkowa forteca, rycerze lwa przerobili ją na styl... dziwny, to pewnie dlatego, że po prostu inny. Podobają mi się za to wnętrza i motyw z otwieranymi wieżami no i oświetlenie dodaje klimatu ;)
To właściwie nie miał być zamek, tylko z ang. Keep. Po polsku nazwałem to twierdza, ale w sumie chyba też nie do końca dobre słowo. Jak chwilę pogooglowałem to wychodzi mi, że Donżon jest prawidłową polską nazwą ;)

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#11 Post autor: spacelord »

Podoba mi się bo przypomina zamki ze starych czasów ;)
I tyle, nich fachowego nie napiszę bo na zamkach się nie znam ;)

ODPOWIEDZ