Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Ursus/MF 255
Autor Wiadomość
Thietmaier 

Wpisy: 71
Wysłany: 2015-09-09, 11:31   [MOC] Ursus/MF 255

Proszę państwa, jeszcze jeden traktor.
Jest to owoc moich letnich wycieczek rowerowych po najbliższej okolicy. Naoglądałem się całkiem sporo tych ciągników i nie mogłem się powstrzymać przed jego zbudowaniem.
Od 1984 roku Ursus produkował modele na licencji Massey Fergusona, potem po wygaśnięciu licencji model ten występował jako Ursus 3512 i miał malowany na czarno blok silnika. Moja wersja jest tą pierwszą, stad ciemnoszary silnik i cała reszta.
Choć wydaje się ze jest to prosty model parę rzeczy przysporzyło mi trudności. Po pierwsze światła. Są one dość malutkie i zasłonięcie ich bracketami było idealnym rozwiązaniem, jednak nie pasowało mi to, że po bokach zostaje reszta bracketa. Próbowałem wsadzić je na odwrót, ale wtedy wyglądało to tragicznie i nie było opcji zrobienia ładnego skosu. Więc zostawiłem tak jak widać, a z czasem się przyzwyczaiłem do tych dwóch czarnych plam. Potem miałem problem z tylnym mostem i mocowaniem błotników. Wiedziałem że rozmiar kół musi być jak w mojej wersji C330, ale nie miałem dużych kół od powozu więc kombinowałem z innymi opcjami zamiennymi, które były lepsze i gorsze, wersji tylnego mostu było ok 5-6, ostateczna powstała po przyjściu kół. Muszę przyznać ze jest to chyba nawet najlepsza wersja, ale nie najtrwalsza. Coś za coś.
Nie mogłem sobie podarować kabiny, z którą też dużo si,e męczyłem, szczególnie ze zgraniem jej z błotnikami, długością model, tylnym moste itd. Tu było najwięcej męczenia, bo wersji kabiny tez było kilka, ostateczna mi się podoba, jestem zadowolony.
Felgi muszą być w metallic silver, bo w oryginale też są zwykle takie błyszczące. Jedynie czego brakuje to filtru powietrza, ale nie miałem pomysłu jak go zaczepić w takim miejscu jak w oryginale.
Jako dodatek zrobiłem małą bronę talerzowa, która pierwotnie miała być dla Zetora.
TUZ jak w każdym moim modelu działa, widać to na 2 zdjęciach z broną, można ją dowolnie podnosić i opuszczać, koła skrętne z przodu. Jest wnętrze, kierownica, wajchy, fotel.

Zdjęcia:

GALERIA

I to będzie koniec jak na razie. Dziękuję za uwagę.

eric trax 
VIP
LEGO Farmer :D

Wpisy: 1169
Wysłany: 2015-09-09, 18:56   

Pierwszy! :D

No wyszedł trochę gorzej niż zetor. Na pierwszy rzut oka widać jaki to ciągnik jednak szczerze przyznam że ten przód mi się nie podoba, nie wiem jak zrobić to inaczej ale trzeba było by ukryć jakoś te brackety.

Nie wiem jaki jest twój stosunek do naklejek ale przy takich modelach, zwłaszcza jeśli chodzi o kabiny cienkie paski z taśmy izolacyjnej imitujące słupki kabiny były by zdecydowanie walorem :)
- Grimme Varitron 470 Terra Trac - 5%

M_longer 
VIP

Wpisy: 5020
Wysłany: 2015-09-09, 18:59   

eric trax napisał/a:
Nie wiem jaki jest twój stosunek do naklejek ale przy takich modelach, zwłaszcza jeśli chodzi o kabiny cienkie paski z taśmy izolacyjnej imitujące słupki kabiny były by zdecydowanie walorem :)

Ja bym tak zrobił te światła.

Thietmaier 

Wysłany: 2015-09-09, 19:02   

Słupki ok, można zrobić, ale światła z naklejki odpadają, to już jest czit.
Ja przywykłem do tych bracketów i naprawdę z czasem się już na to nie zwraca uwagi.

A kabinę jeszcze może przerobię, z użyciem okienek zamiast paneli.
Ostatnio zmieniony przez Thietmaier 2015-09-09, 19:07, w całości zmieniany 1 raz  

eric trax 
VIP
LEGO Farmer :D

Wpisy: 1169
Wysłany: 2015-09-09, 19:06   

Thietmaier napisał/a:
Słupki ok, można zrobić, ale światła z naklejki odpadają, to już jest czit.
Ja przywykłem do tych bracketów i naprawdę z czasem się już na to nie zwraca uwagi.

Nie kumasz :D chodziło o oklejenie rantów round plejtów na czarno tak by były optycznie mniejsze
- Grimme Varitron 470 Terra Trac - 5%

Thietmaier 

Wysłany: 2015-09-09, 19:08   

Zakumałem :D Nie chcę czegoś takiego, wolałbym już ułamac tego bracketa chyba.

Tomitom 
PATRZAJ TO...

Wpisy: 28
Wysłany: 2015-09-09, 22:20   

pierwszy!
Bardzo fajnie to wyszło! Moje pytanie za 100 punktów - co to za opony (z tylnej osi)?

M_longer 
VIP

Wpisy: 5020
Wysłany: 2015-09-09, 22:26   

Tomitom napisał/a:
co to za opony (z tylnej osi)?

Te:
http://alpha.bricklink.co...P=6578#T=C&C=11

STING
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-10, 20:26   

eric trax napisał/a:
Pierwszy! :D

No wyszedł trochę gorzej niż zetor. Na pierwszy rzut oka widać jaki to ciągnik jednak szczerze przyznam że ten przód mi się nie podoba, nie wiem jak zrobić to inaczej ale trzeba było by ukryć jakoś te brackety.

Podobny do fergusona :)

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu