66493 City Train Value Pack

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Iwona
VIP
Posty: 388
Rejestracja: 2014-12-27, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

66493 City Train Value Pack

#1 Post autor: Iwona »

Przez chwilę zastanawiałam się czy zakładać nowy temat czy wpisać się do już istniejących, stwierdziłam, że „odgrzewanie” 4 różnych recenzji będzie problematyczne stąd ten temat. Nie traktowałabym tego jako pełnoprawnej recenzji, ot takie zebranie i podsumowanie.

Kurier zastał mnie w pracy, wychodząc z kartonem którego nie mogłam objąć, kolega zapytał „co tam masz?” Odparłam „antydepresant”. Po rozpakowaniu zastanawiam się czy jednak nie „depresant”, bo żeby spokojnie rozłożyć zestaw(y) musiałabym zrobić dość spore porządki…

Wielopak składa się z czterech niezależnych zestawów:
- 60050 Train Station, recenzja [url=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=24729] ZepsutyKlocek[/url]
- 60052 Cargo Train, recenzja Waler
- 7499 Flexible and Straight Tracks recenzja tajfek
- 7895 Switching Tracks recenzja tajfek

City Train Value Pack
Obrazek
Seria: City
Podseria: Train
Rok premiery: 2014
Liczba klocków: 423 + 888 + 24 + 8
Waga: 1,24 kg + 2,92 kg + 0,34 kg + 0,27 kg
Liczba figurek: 5 + 4
Spis części: BrickSet
Opakowanie: karton
Cena: Allegro około 850-900 PLN
BrickLink

Opakowanie
Opakowanie to ogromny karton, ma wymiary 77,5 x 53 x 13 cm, utrzymany jest w niebieskiej kolorystyce z domieszką żółtych (krzykliwych) wstawek. Z przodu znajduje się znana z katalogów scenka z 60052 oraz informacja, że to superpack i składa się z czterech zestawów, z tyłu mamy misz-masz pomysłów jak się bawić. Na bocznych, szerszych ściankach jest zdjęcie figurki w skali 1:1, pociągu w całej okazałości, na drugiej skład zestawu, ostrzeżenia i info o bateriach. Na węższych mamy powtórzenie o składzie zestawu, na drugiej info w 6 językach, że to superpack (jakby ktoś jeszcze nie zauważył), 8 kanałach (cokolwiek to znaczy) i 7 prędkościach.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ogółem karton robi niesamowite wrażenie, jest masywny, wydaje się wypełniony po brzegi. Wśród różnych informacji zamieszczonych na opakowaniu można przeczytać, że 60052 nie jest umieszczone w oryginalnym opakowaniu. I to się mści, bo po otwarciu można zobaczyć coś takiego:
Obrazek
Instrukcje nieco się wygięły, woreczki były wygniecione, te dwa podkłady latające luzem można by chociaż gumką recepturką złączyć…

Z tego co widzę opakowania 7499 i 7895 zyskały nowe „tyły” w stosunku do tych wcześniej opisywanych, natomiast instrukcje (ulotki) znajdujące się w środku nie uległy zmianie.
Obrazek
Obrazek

Podsumowanie
Marzyłam o pociągu lego odkąd pamiętam. Jako miały szkrab wzdychałam do zdjęć w katalogach i wyobrażałam sobie jak to by było fajnie mieć ciuchcię… nawet bez wagonów… Czas mijał i w końcu, po ćwierć wieku (!) mam swoją kolejkę. Tylko zamiast bezkarnie się nią pobawić myślę o tym, że najpierw trzeba sprzątnąć… Czy to jest dorosłość? Jako dziecko nie miałam podobnych problemów, że na podłodze/dywanie są jakieś paprochy czy kurz… a kogo to obchodziło ;)
Trochę drżącymi rękoma połączyłam kilka torów… jejku… to robi wrażenie, już widzę jak kolejka będzie zasuwać po mieszkaniu!
Idea łączenia zestawów w wielopaki jest świetna, tylko nie mogę zrozumieć, po co łączyć pociąg towarowy z dworcem? Co, nasz urocza krowa ma wysiąść coś w dworcowym barze przekąsić?? Połączenie dworca z osobówką byłoby dla mnie bardziej logiczne. Dodatkowe tory myślę przydadzą się wszędzie, nawet przy drezynie.

Za
  • po prostu pociąg i dodatki
  • kolorystyka
  • atrakcyjność


Przeciw
  • cena?
  • niespójność tematyczna elementów/co ma dworzec (osobowy) do pociągu towarowego (dzięki SERVATOR!)


ps. no i jak się nie cieszyć?...
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2015-09-10, 08:22 przez Iwona, łącznie zmieniany 1 raz.

Tomitom
Posty: 28
Rejestracja: 2013-09-25, 13:49
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#2 Post autor: Tomitom »

Jakieś mam mieszane uczucie odnośnie tej recenzji. Nie wniosła niczego nowego.
Niestety brakuje tutaj najważniejszego czyli zdjęć. Warto by pokazać przedmiot recenzowany, a nie widzę wszystkiego razem zbudowanego i złożonego do "kupy".
Jak dla mnie jest to połowa recenzji, a dokładnie wstęp i podsumowanie, ale i tak niepełne.
Pozdrawiam,
Tomek
mój kanał na JuTjube

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#3 Post autor: Biedrus »

Marna ta recenzja czy suplement do niej.Kompletnie nie rozumiem czemu minusem jest zawartość w zestawie dworca. Ja akurat prze pewien czas miałem zestaw 60051 i polowałem ten czteropak dlatego że miał ..... m.in dworzec. W dobrej cenie zestaw wart uwagi.
Ostatnio zmieniony 2015-09-10, 07:13 przez Biedrus, łącznie zmieniany 3 razy.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#4 Post autor: Jellyeater »

Bo pociągi towarowe nie zatrzymują się na dworcach. Miło, jest, zajrzeć do tego pudła. I myślę, że temu miał służyć ten dodatek. :)
Ostatnio zmieniony 2015-09-10, 05:41 przez Jellyeater, łącznie zmieniany 1 raz.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Iwona
VIP
Posty: 388
Rejestracja: 2014-12-27, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: Iwona »

Pisałam, że to nie jest pełnoprawna recenzja, tylko taki dodatek zbierający info o 4 zestawach.
A to co dla jednego jest minusem, dla drugiego może być plusem, każdy z nas może mieć swoją opinię, prawda?

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#6 Post autor: Biedrus »

Marna pisze: A to co dla jednego jest minusem, dla drugiego może być plusem, każdy z nas może mieć swoją opinię, prawda?
Można:-) Pytanie z innej beczki. Za ile go wyhaczyłaś?

Awatar użytkownika
Kocur
Posty: 884
Rejestracja: 2014-11-30, 19:15
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kocur

 

#7 Post autor: Kocur »

Mi się recenzja podobała, choć seria zupełnie nie w moim klimacie. Podobało mi się że było wyciągnięte z odnośnikiem do 4 różnych recenzji, które już wcześniej były przez innych opublikowane na forum.

Jedyne czego zabrakło to fotki po złożeniu 4 razem. Jak to uzupełnisz to będzie jeszcze lepiej.
Ride the wind, take on your destiny
You gotta get much higher
Fly your flight, get over society
The world is by far much bigger!
- Samael

Iwona
VIP
Posty: 388
Rejestracja: 2014-12-27, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: Iwona »

Biedrus pisze:
Marna pisze: A to co dla jednego jest minusem, dla drugiego może być plusem, każdy z nas może mieć swoją opinię, prawda?
Można:-) Pytanie z innej beczki. Za ile go wyhaczyłaś?
W poniedziałek jedyny dostępny na allegro kosztował 899zł + 18zł kurier. Wzięłam go w ratach 0%.
We wtorek gmkk podesłał mi linka, gdzie ten zestaw jest za 849 zł + 20 zł kurier.
Kocur pisze:Mi się recenzja podobała, choć seria zupełnie nie w moim klimacie. Podobało mi się że było wyciągnięte z odnośnikiem do 4 różnych recenzji, które już wcześniej były przez innych opublikowane na forum.

Jedyne czego zabrakło to fotki po złożeniu 4 razem. Jak to uzupełnisz to będzie jeszcze lepiej.
Fotki będą jak ogarnę trochę pokój... tu już nie wystarczy kawałek biurka ;)

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#9 Post autor: SERVATOR »

Marna pisze:Pisałam, że to nie jest pełnoprawna recenzja...
Szkoda to tak zostawić.
To jest pełnoprawny zestaw. Recenzje zestawów wchodzących w skład tego Value Pack-a zrobione przez innych są ICH opiniami. Ty możesz tu napisać SWOJE spostrzeżenia.

W części "Minusy" piszesz:
Marna pisze:połączenie pociągu towarowego i dworca
Wyżej napisałaś o co chodzi ale jak się czyta tylko podsumowanie, to już oczywiste nie jest.
Może lepiej byłoby napisać konkretnie coś w stylu "niespójność tematyczna elementów/co ma dworzec (osobowy) do pociągu towarowego?

PS. To nie brzmi dobrze ... ;)
Biedrus pisze:Marna ta recenzja...

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#10 Post autor: Biedrus »

Bardzo przepraszam koleżankę ,ale nie mogłem się powstrzymać od ironii:-)

Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 164
Rejestracja: 2012-11-19, 10:19
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: Prezes »

Marna, nie obraź się ale jak na moje to także żadna recenzja. To raczej wpis na bloga z opisem pierwszego wrażenia, po otwarciu wyczekiwanej paczki :-)
Marna pisze:Marzyłam o pociągu lego odkąd pamiętam. Jako miały szkrab wzdychałam do zdjęć w katalogach i wyobrażałam sobie jak to by było fajnie mieć ciuchcię… nawet bez wagonów… Czas mijał i w końcu, po ćwierć wieku (!) mam swoją kolejkę.
Ale jedno jest pewne. Podobnie jak Waler'owi, zazdroszczę Ci zestawu 60052. Ja nadal nie mogę się przełamać. Kalkuluję zakup na raty, ale w trochę innym wydaniu. Raczej myślę o kupnie nowych, pojedynczych woreczków z klockami i złożeniu całości bez dodatków, czyli bez suwnicy, samochodu, elektryki i IR. Tylko proste tory, lokomotywa, wagoniki i obsługa w postaci minifigurek.

Zakup na raty nie wybije Cię z rytmu regularnego kupowania innych zestawów?

Tomitom
Posty: 28
Rejestracja: 2013-09-25, 13:49
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#12 Post autor: Tomitom »

Prezes pisze: a nadal nie mogę się przełamać. Kalkuluję zakup na raty, ale w trochę innym wydaniu.
Nie ma sensu warto, poczekać aż znowu w Selgrosie będzie do wzięcia za pięć stów (499zł).
Na osłodę film z budowy tego dosyć fajnego zestawu:
PATRZAJ TO 60052 Speed Build
Pozdrawiam,
Tomek
mój kanał na JuTjube

Iwona
VIP
Posty: 388
Rejestracja: 2014-12-27, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#13 Post autor: Iwona »

Prezes pisze:Marna, nie obraź się ale jak na moje to także żadna recenzja. To raczej wpis na bloga z opisem pierwszego wrażenia, po otwarciu wyczekiwanej paczki :-)
Nie obrażam się :)
Każdy może mieć swoje zdanie a tu ani mnie nie obrażasz, ani nie jesteś złośliwy, po prostu napisałeś co myślisz.

Prezes pisze:Zakup na raty nie wybije Cię z rytmu regularnego kupowania innych zestawów?
Nie ma u mnie "regularności zakupowej". Zestawy kupuję już chyba tylko w czasie promocji czy licytacji na allegro, ewentualnie po znajomych. Ostatnie zestawy w cenie katalogowej kupiłam przy okazji wystawy w katowicach i w gdańsku, no bo nie mogłam wyjść z wystawy bez klocków. Nie i koniec!
A sam zakup na raty ma być moją pozytywną "historią kredytową" przy ubieganiu się w przyszłości o coś większego.

Tomitom
Posty: 28
Rejestracja: 2013-09-25, 13:49
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#14 Post autor: Tomitom »

Marna pisze:raty ma być moją pozytywną "historią kredytową" przy ubieganiu się w przyszłości o coś większego.
To nie ma sensu. Piszę to jako ktoś kto na czy raczej w Banku spędził część życia zawodowego.
Pozdrawiam,
Tomek
mój kanał na JuTjube

Iwona
VIP
Posty: 388
Rejestracja: 2014-12-27, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#15 Post autor: Iwona »

Tomitom pisze:
Marna pisze:raty ma być moją pozytywną "historią kredytową" przy ubieganiu się w przyszłości o coś większego.
To nie ma sensu. Piszę to jako ktoś kto na czy raczej w Banku spędził część życia zawodowego.
Aha. Jakiś czas temu chciałam coś kupić na raty (euro rtv agd), bez ubezpieczenia. Odmówiono mi, twierdząc, że nie mam historii kredytowej.

ODPOWIEDZ