[MOC] Małe przedstawienie

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
kenobi8
Posty: 174
Rejestracja: 2009-01-09, 17:37
Lokalizacja: Płock

[MOC] Małe przedstawienie

#1 Post autor: kenobi8 »

Tego MOCa dłubałem strasznie długo i zmęczył mnie przy tym strasznie. Miałem go nawet rozebrać bez pokazywania, no ale ostatecznie prac na forum chyba nigdy za dużo...
Obrazek
I kilka ekstra zdjęć:
Obrazek Obrazek Obrazek

Szuwax
Posty: 113
Rejestracja: 2015-04-20, 19:08
Lokalizacja: Wellingborough/Malbork
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: Szuwax »

Przedstawieni kiepsko się w oczy rzuca przy całym tym średniowiecznym otoczeniu. Długo dłubałeś i wydłubałeś coś pięknego, aż dziwię się, że pierwszy komentuje. Bardzo mi się podoba, zwłaszcza mur ;)
Moja skromna kolekcja

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#3 Post autor: Jellyeater »

Jest to niewątpliwie dobrze rokujące na przyszłość. Ładnie to wyszło. Fajny średniowieczny rynek.

Trochę za dużo kolorów jest. Te odpadające cegły w tym zielonym po prawej już sieją zamęt. Studnia mogłaby być bardziej dopracowana. Okrągła i z dachem. Warto by dla odmiany użyć z jednych legowych drzwi.

Generalnie masz już sporo klocków. Warto budować dalej. :)
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Deckard Cain
Posty: 369
Rejestracja: 2010-06-17, 20:16
Lokalizacja: Krosno
brickshelf: DeckardCain

 

#4 Post autor: Deckard Cain »

Oj tak to jest z niektórymi Mocami!!
Najpierw wybuchną w głowie pomysłem, a potem jak się kończy to pot krew i łzy. Ale tobie się udało opublikować to tym bardziej brawo. Faktycznie przedstawienie trefnisia ginie w całości pracy. I można by było oprócz ludków dodać jeszcze kilka elementów np. kilka beczek. Całość jednak trzyma klimat i ma całkiem niezły klimat. Kolorystyka tez mi się bardzo podoba.
Ostatni z Horadrimów

Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1924
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

#5 Post autor: BHs »

Ja powiem tak, zaznaczając że praca jest moim zdaniem udana i ciekawa:
- trefniś jeśli miał być głównym elementem makiety to rzeczywiście gdzieś "ucieka";
- brakuje mi jakiś nawet małych schodków przy domku (siedzibie jarla??) po lewej;
- bardzo ładnie zrobione fronty budynków, nawet biorąc poprawkę że są "małe" to wyszły Ci świetnie! Jeno na mój gust słomiany dach mógłby być oprócz tan w kolorze dark tan. Ale piszę to "na mój gust" :);
- tak ustawione dwoje drzwi na wieży niekoniecznie historycznie jest zgodne, ale bardzo ładnie wygląda;
- brama od wewnątrz trochę za jednolita. Może zamontować jakiś skobel?
A gdzie zdjęcia z zewnątrz, zza murów?
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#6 Post autor: Jellyeater »

Domki w Lego są prawie zawsze za małe. :) Wysokość narzucają okna i drzwi, a szerokość tylko ograniczenia klockowe. :) Żeby mieć domek 2x wyższy trzeba 2x więcej klocków. Żeby mieć 2x większą powierzchnię już 1,4x więcej.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
kenobi8
Posty: 174
Rejestracja: 2009-01-09, 17:37
Lokalizacja: Płock

#7 Post autor: kenobi8 »

Spóźniona odpowiedź na komentarze:
Dzięki za pozytywny odzew Szuwax i Deckard Cain.
Jellyeater, miks kolorystyczny w moich pracach to niezbędny kompromis. Przykładowo na zbudowanie oliwkowego budynku miałem tylko 100 klocków w tym kolorze (bricki 1x2 i plate 1x2).
BHs, zdjęć z zza kulis nie wrzuciłem, bo nie było co wrzucać. Budynki nie mają wnętrz.
Największa dla mnie lekcja wyciągnięta z tego MOCa? To moja ostatnia duża praca niemodułowa, już więcej nie popełnię tego błędu :)

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#8 Post autor: Toltomeja »

To i ja dorzucę coś od siebie - bardzo dobrze rozplanowane, znalazło się miejsce i na kamienna wieżę, i domki z drewnianymi elementami. Najlepszy jest ten oliwkowy domek, dach pasuje do reszty.
Jedyne czegoś brakuje, to coś solidnego na środku - najlepiej drzewo, a może i nawet studnia.
kenobi8 pisze: Największa dla mnie lekcja wyciągnięta z tego MOCa? To moja ostatnia duża praca niemodułowa, już więcej nie popełnię tego błędu :)
Taa... Obiecuję sobie za każdym razem. I jakoś MOCe stają się coraz większe, a na modułowość już zapału nie starcza :)

ODPOWIEDZ