[MOC] FAIC - Station 2

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
LEGOlas0232

[MOC] FAIC - Station 2

#1 Post autor: LEGOlas0232 »

Przedstawiam i prezentuję: oto mój pierwszy MOC stworzony specjalnie na wystawę.

Obrazek

Czas pracy: 3 miesiące
Ilość elementów: około 4 tysiące

Pełna galeria na Flickr

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Budowanie modelu na wystawę to już nie zabawa. Przyznaję, że nie wiedziałem o tym zapisując model na tegoroczną Chorzowską wystawę. Gdy to robiłem, model był jeszcze w fazie planów. Jednak wiedząc, że zbudowanie samego Humvee'ego zajęło mi aż dwa miesiące, zacząłem się obawiać, że zbudowanie kilkukrotnie większej budowli zajmie mi przynajmniej rok. Dlatego, wiedząc, że mam tylko trzy miesiące, od razu wziąłem się do roboty.

Hangar
Budowanie otoczenia dla pojazdów i minifigurek, zawsze sprawiało mi największą przyjemność. W tym jednak przypadku sceneria miała nie być wyłącznie otoczeniem dającym rację bytu głównemu elementowi MOCa (w tym przypadku FIACowi). Miała odgrywać równie ważną rolę jak on sam.

Obrazek Obrazek

Z początku wszystko miało wyglądać zupełnie inaczej. Dwie "podpory" czy jak też powinno się je nazywać, miały być nie zafalowane, ale biec równo od ściany do podłogi pod kontem dziewięćdziesięciu stopni. Jednak po krótkich obliczeniach, okazało się, że zwiększyłoby to koszty budowy o prawie 80%. Dlaczego? Ano dlatego, że gdy prace się zakończyły, okazało się, że zużyłem prawie 90% plate'ów i brick'ów w kolorze LBG. Nie zostało dosłownie nic. Było to tym gorsze, że gdy model wrócił do mnie w sierpniu, postanowiłem drastycznie zmodyfikować mostek na ścianie. Na szczęście udało mi się wygrzebać jakieś resztki LBG i ukończyć go, tak by nie wyglądał jak "twarz małpy" jak to trafnie ujęła pewna osoba. Postanowiłem w tym celu wykorzystać zaokrągloną szybkę:

Obrazek Obrazek

FAIC - Flying Anti-Infantary Cheaser

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

To co przerażało mnie jeszcze bardziej niż perspektywa zbliżającego się deadline'u była budowa kosmicznego pojazdu mającego być wisienką na torcie całości. Statku kosmicznego nie budowałem jeszcze nigdy. Przystępując do budowy, byłem niezwykle zainspirowany pracami takich mistrzów jak Brickthing oraz Legohaulic, którzy w perfekcyjny sposób wykorzystywali nietypowe elementy do wytworzenia niesamowitych krzywizn, skosów oraz kształtów. Ja, ze swojej strony, bardzo chciałem wykorzystać ten element:

Obrazek

Pojawił się w tegorocznym zestawie 70787 - Tahu Master of Fire i według mnie idealnie pasował do budowli w klimatach Space.

Obrazek

Chciałem również uniknąć stosowania skrzydeł, które kompletnie nie pasowały do mojej koncepcji szybkiego i zgrabnego pojazdu. I udało się! Za miast nich FAIC został wyposażony we frontowe działko obrotowe, dwa działa przeciwpiechotne z każdej strony, oraz 5 silników: jeden główny i cztery pomocnicze.


Obrazek Obrazek

Jakie jest wasze zdanie? Komentujcie, proszę :)
Ostatnio zmieniony 2015-09-13, 14:57 przez LEGOlas0232, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mrosik
Posty: 276
Rejestracja: 2009-05-05, 08:29
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Mros85
Kontakt:

 

#2 Post autor: Mrosik »

Dla mnie klasa. Widziałem na Flickru i zastanawiałem, kto zbudował tak świetną pracę, w szczególności hangar w stylu Space.
Wydaje mi się, że pojazd mógłby by mieć krótszą czołową lufę, bo obecnie stanowi ona 1/3 całego pojazdu.

Awatar użytkownika
Kalais
Posty: 547
Rejestracja: 2014-11-30, 19:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3 Post autor: Kalais »

Extra, świetny klimat, ładnie zaprojektowane, proste i schludne, wygląda pro! Bardzo mi się podoba.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#4 Post autor: Szerszen »

Zdecydowanie przydałyby się krótsze lufy. Reszta... śliczna
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Szuwax
Posty: 113
Rejestracja: 2015-04-20, 19:08
Lokalizacja: Wellingborough/Malbork
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: Szuwax »

Świetna baza kosmiczna, ileż ona ma detali, normalnie jak w filmie lub grze w klimatach s-f. Dzieciaki na pewno będą zainspirowane do budowy baz kosmicznych jak to zobaczą ;).
Moja skromna kolekcja

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#6 Post autor: Mestari »

krótko: Re-we-la-cja :)

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#7 Post autor: Jellyeater »

Wielkie WOW. Praca na bardzo wysokim poziomie. Brawo!
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

LEGOlas0232

#8 Post autor: LEGOlas0232 »

Dziękuję wszystkim za miłe słowa. Nie spodziewałem się tak ciepłego przyjęcia pracy ;)
Co do lufy: długo zastanawiałem się nad jej skróceniem, ale za bardzo podobał mi się przedłużający efekt jaki tworzyła. Może następnym razem... :)

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#9 Post autor: blizzard »

Bardzo estetyczna praca

Rotmistrz
Posty: 44
Rejestracja: 2012-07-19, 22:07
Lokalizacja: PL
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#10 Post autor: Rotmistrz »

Bardzo udana praca, sporo detali w hangarze. Fajny wygląd statku.

Awatar użytkownika
Kruk
Posty: 471
Rejestracja: 2013-01-16, 12:18
Lokalizacja: Okolice Namysłowa
brickshelf: Na razie brak ;/...

 

#11 Post autor: Kruk »

Nie gustuje w tematyce space ale na serio przykuwa uwagę i jest na prawdę bardzo ciekawa i klimatyczna. ;)
Taka mała reklama, dla AFOL'i zniżka 20%: http://cutedragonsandmore.deviantart.com/

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#12 Post autor: spacelord »

Jak patrzę na to działko z przodu to żal mi tej piechoty... Podoba mi się główne zdjęcie, fajne ujęcie. A sam statek oczywiście bardzo udany (hangar też, chyba więcej pracy w niego poszło niż w statek?).
Ostatnio zmieniony 2015-09-14, 11:45 przez spacelord, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
MarcinMK
VIP
Posty: 421
Rejestracja: 2013-11-01, 16:24
Lokalizacja: Kołobrzeg
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#13 Post autor: MarcinMK »

Uwielbiam takie klimaty. MOC rewelacja. Bardzo mi się podoba! Kolor statku na tle tych LBG dodaje mu powera.
1971

Awatar użytkownika
Johan
VIP
Posty: 914
Rejestracja: 2013-05-28, 08:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak
Kontakt:

 

#14 Post autor: Johan »

Nie wiem jakim cudem to wcześniej przegapiłem, teraz zobaczyłem jak zgłosiłeś do MOCa miesiące.

Model jest świetny, szczególnie hangar. Sam myśliwiec zgrabny, ale to otoczenie mnie kupuje. Szczególnie dobrze wyglądają przeszklone pomieszczenia.

ODPOWIEDZ