6513 Glade Runner

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 164
Rejestracja: 2012-11-19, 10:19
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

6513 Glade Runner

#1 Post autor: Prezes »

Recenzja 6513: Glade Runner

Obrazek

Dane techniczne:

Seria: SYSTEM / Town
Rok premiery: 1993
Liczba klocków: 29 szt.
Liczba figurek: 1
Liczba worków z częściami: 1 woreczek
Spis części: BrickLink
Cena: Allegro: ~30 zł (używany)

Brickset
BrickLink
Peeron

To drugi z kilku zestawów, które niemal pół roku temu udało się mojej córce odkopać w piwnicy. Brakowało żółtej kamizelki, dlatego też zwlekałem z recenzją. Kilka dni temu kupiłem ją od naszego forumowego kolegi co stało się przyczyną do stworzenia recenzji.

Opakowanie:

PRZÓD I TYŁ
Obrazek Obrazek

GÓRA I DÓŁ
Obrazek Obrazek

PRAWO I LEWO
Obrazek Obrazek

To jeden z niewielu modeli, w mojej kolekcji, które nie mają kół. Raczej rzadko decyduję się na takie zakupy. Ostatni model jaki kupiłem w latach 90tych. Zapewne przypadł na zasadzie coś mi kazali wybrać to wybrałem, kierując się kolorystyką pudełka.

Instrukcja:

Długi prostokąt, który w kilku krokach opisuje złożenie zestawu. To nie jest książeczka, przypomina raczej ulotkę.

Obrazek Obrazek

Klocki:
Ten zestaw, w przeciwieństwie, do pierwszego [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=19486]6512: Landscape Loader[/URL] jest w lepszej formie. Klocki nie skrzypią, silnik/śmigło działają bez zarzutów. Nie są także uszkodzone, ani pęknięte czy ukruszone. Wyglądają jak nowy zestaw. Czyżby rok różnicy w produkcji robił aż taką różnicę ? A może zestaw mniej eksploatowany w przeszłości ? Nie mam pojęcia.

Poniżej kilka fot:
GOTOWY MODEL:
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

ZA:
+ sentyment,
+ brak etykiet
+ niestandardowy, jak na ówczesne czasy, minifig (z zarostem)

PRZECIW:
- słaby dawca

Podsumowanie:
Nic spektakularnego. Taki katalogowy zapychacz ... Nie kupiłbym go drugi raz :-)

Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

#2 Post autor: tbzz »

No i doczekałem się kolejnej Twojej recenzji :) Co do zestawu, to tak jak piszesz zapychacz. Ale ujdzie. Zestaw z pudłem i instrukcją?
Co do recenzowania, to może Twoja recenzja da mi kopa, bo mam kilkanaście zaczętych dotyczących starych zestawów, a nie skończonych. Dzięki za motywację :)
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 164
Rejestracja: 2012-11-19, 10:19
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Prezes »

tbzz pisze:Zestaw z pudłem i instrukcją?
Tak. 100% zestawu. Kartonik, instrukcja i nawet, charakterystyczny z tamtych czasów, woreczek z dziurkami na klocki :-) Jak będzie działać brickshelf, to zedytuję posta i wrzucę zdjęcie kompletu.

Obrazek

BTW: Powiem szczerze i nieskromnie, iż dumny jestem że udało mi się uchować te kilka zestawów w takim stanie ! Jednocześnie żałuję, że kilku nie odnalazłem ...
tbzz pisze:Co do recenzowania, to może Twoja recenzja da mi kopa, bo mam kilkanaście zaczętych dotyczących starych zestawów, a nie skończonych. Dzięki za motywację :)
... i podobnie jak Ty ja też potrzebuje kopa, bo pozostałe zestawy czekają na brakujące części, a i jest chęć aby poskładać kilka maluchów ze starych czasów, które pamiętam ale nigdy nie byłem ich właścicielem. Może po 25ciu latach się uda ? :-) Powodzenia w kompletowaniu i mnóstwo chęci do zrecenzowania !

EDIT:
Dorzuciłem obiecane foto.
Ostatnio zmieniony 2013-09-09, 21:11 przez Prezes, łącznie zmieniany 1 raz.

badziu1
Posty: 14
Rejestracja: 2012-03-21, 14:06
Lokalizacja: B-B
brickshelf: -

 

#4 Post autor: badziu1 »

Nic spektakularnego. Taki katalogowy zapychacz ... Nie kupiłbym go drugi raz :-)
Zdecydowanie się nie zgadzam. Czego więcej spodziewać się po małym, tanim zestawie ? Frajdy z zabawy ! A ten zestaw dostarcza jej wiele, odatkowo wygląda ciekawie.

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#5 Post autor: martinb »

Dzisiaj złożyłem go razem z synem po wieeeeelu latach. Jakiś miesiąc temu kupiłem używany za niską cenę i... odżyły wspomnienia. ;-)

Miałem ten zestaw jako dziecko. Pamiętam, że składałem na niego bardzo niewielkie kieszonkowe i po paru miesiącach byłem w stanie go sobie zakupić sam w sklepie. :-D Ale wówczas byłem dumny z siebie. ;-)

Dzięki serdeczne za bardzo dobre skany pudełka - własnie budujemy alternatywne modele. :-D

PS. Masz może skany pudełek innych klasycznych zestawów?

Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 164
Rejestracja: 2012-11-19, 10:19
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Prezes »

martinb pisze:Dzięki serdeczne za bardzo dobre skany pudełka - własnie budujemy alternatywne modele. :-D
PS. Masz może skany pudełek innych klasycznych zestawów?
Akurat załączone tutaj "skany" to w rzeczywistości zdjęcia, tylko wykadrowane. Nie mam skanera w domu.
Pudełek, od klasycznych zestawów, nie mam zbyt dużo. Kilkanaście by się znalazło, ale to kropla w morzu. Szczegóły znajdziesz na moim blogu. Jeśli mam pudełko to przeważnie na samym dole każdej z recenzji umieszczam fotkę. To tak dla potomnych, abym w dowolnym miejscu i o dowolnej porze mógł sprawdzić czy już to mam, czy nie? Zerknij, jeśli potrzebujesz czegoś konkretnego daj znać. Sfotografuję i podrzucę :-)

ODPOWIEDZ