[MOC] [MOD] Arocs Flight Simulator

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#16 Post autor: Jellyeater »

Nie zaprzeczysz chyba, że zbudowanie tych elementów o zera wymagało by sporo czasu i włożonej pracy?
A jakby musiał klocki odlać, albo wystrugać.

Podziwam ile tam tych siłowników upchnąłeś. I mega oryginalny pomysł. Wesołego miasteczka chyba nigdy nie było w Technic. :)
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#17 Post autor: Bricksley »

Trochę el. wesołego miasteczka w Technic/MT jeden gość na BS ma w galerii. Teraz z telefonu Ci nie znajdę.

A Twojego wcześniejszego zdania nawet nie będę komentował...
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#18 Post autor: legosamigos »

No w końcu MOC adekwatny do Twojego nicku :D A tak na poważnie super pomysł Arocsa jako symulator lotu. Kolorystycznie też pasuje połączenie czarnego z jasnoszarym. Choć nie lubię takich detali jak naklejki, tu bardzo pasują i uzupełniają całość modelu. Troszkę nie podoba mi się praca samego symulatora przez tą pneumatykę. Wydaje mi się, że lepsze by było zastosowanie małych siłowników śrubowych, jak zrobił to Jovlem w swoim symulatorze lotów lub inna praca tego samego autora Rodeo Ride. Wtedy praca symulatora wyglądałaby bardziej realnie :) Tak czy inaczej dam Ci "like" za pomysł. Naprawdę będzie ciężko wybrać MOC Arocsa
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#19 Post autor: M_longer »

legosamigos pisze:Wydaje mi się, że lepsze by było zastosowanie małych siłowników śrubowych, jak zrobił to Jovlem w swoim symulatorze lotów lub inna praca tego samego autora Rodeo Ride. Wtedy praca symulatora wyglądałaby bardziej realnie :)
Tylko wtedy trzeba by zbudować podwozie od zera...

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#20 Post autor: legosamigos »

Niekoniecznie. Wydaje mi się, że wystarczyłoby przebudować sam symulator, ale może się mylę
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
CamelXP
VIP
Posty: 321
Rejestracja: 2011-11-05, 19:07
Lokalizacja: Lubin / Norymberga

#21 Post autor: CamelXP »

legosamigos pisze:Troszkę nie podoba mi się praca samego symulatora przez tą pneumatykę. Wydaje mi się, że lepsze by było zastosowanie małych siłowników śrubowych...
Pneumatyka jest ok, przy wyższym ciśnieniu jest znacznie bardziej dynamiczna niż LA. Natomiast zamiast ręcznego, można by rozważyć jakiś mechanizm sekwencyjnego, pseudolosowego sterowania zaworami. Spokojnie da radę oblecieć to jednym silnikiem.
Hey! you're banjaxed!
Hey! you're screwed!
And death is coming for you!

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#22 Post autor: Waler »

Zgadzam się z Karolem co do budowy pojazdu - konkurs zakłada by wykorzystać ino kabinę od zestawu. Tutaj mamy do czynienia w dużym stopniu z oryginalnym podwoziem, zawieszeniem i skrzynia rozdzielczą (do czego również się przyznałeś :) ) Ba nawet w opisie masz MOD. Nie, żeby coś tam, bo pojazd mi się podoba, wykonanie stoi na wysokim poziomie jak i funkcjonalność, lecz jest to takie pójście na sporą łatwiznę i wykorzystanie luki w regulaminie, bo w sumie najważniejsze elementy które decydują o modelu zostały przekopiowane. Mam mieszane uczucia.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#23 Post autor: eric trax »

Czego by nie mówić o lukach w regulaminie jeśli daje on taką możliwość to można ją wykorzystać pewnie każdy z nas w jakiś sposób tak zrobił więc nie ma się co czepiać, konkurs a raczej ludzie ocenią :)
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#24 Post autor: 3dom »

eric trax pisze:Czego by nie mówić o lukach w regulaminie jeśli daje on taką możliwość to można ją wykorzystać pewnie każdy z nas w jakiś sposób tak zrobił więc nie ma się co czepiać, konkurs a raczej ludzie ocenią :)
+1

Regulamin nie zabrania wykorzystania innych podzespołów zestawu. Czy takie podejście jest właściwie zweryfikuje ankieta. Proszę skupić się na komentowaniu modelu a nie regulaminu.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#25 Post autor: Waler »

3dom pisze:Regulamin nie zabrania wykorzystania innych podzespołów zestawu.
To wiem, nie neguję modelu bo jak wspomniałem fajny jest. Życzę powodzenia bo coś czuję, że jeszcze sporo ciekawych modeli do niedzieli się ukaże :)

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#26 Post autor: bart_ilo »

Konstrukcja miazga !! Niespotykany pomysł. Świetna kolorystyka. Moim zdaniem czarny idealnie pasuje do tego modelu. Po prostu brak słów. Powodzenia w konkursie :)

Awatar użytkownika
BONBINI
Posty: 325
Rejestracja: 2014-04-22, 20:55
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#27 Post autor: BONBINI »

Siłowniki podpór pomalowane - dyskwalifikacja ;-) A tak na poważnie to mój faworyt. Krytycy-malkontenci rozbrajają: przecież co nie jest zabronione jest dozwolone :-)
W budowie: Liebherr LTM 1500-8.1 Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#28 Post autor: martinb »

Poprzednio napisałem to w złym wątku:

WHOAAAA... Świetny pomysł! Aż mi się herbata wylała z kubka! Rewelka! :-D Black is the new black! Yeah!

No, to podtrzymuję: zarypiasty MOC.

Awatar użytkownika
dirtzone
VIP
Posty: 400
Rejestracja: 2013-08-11, 16:21
Lokalizacja: Łódź

#29 Post autor: dirtzone »

Jest efekt WOW! Pomysł na zabudowę chyba nie do pobicia. Bardzo fajna rozkładana, lewa ścianka ze sprytnie schowanymi barierkami i schodkami :P
Kolorystyka idealna, bez zbędnych bajerów. Na spory minus niestety podwozie, już pomijając fakt, że skopiowane od LEGO. To te, nie potrzebne dziury nad kołami, psują bardzo cały wygląd Merca patrząc z profilu :(

Awatar użytkownika
Iasafaer
Posty: 281
Rejestracja: 2015-05-14, 20:05
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#30 Post autor: Iasafaer »

Osobiście uważam, że naprawdę kawał dobrej roboty. Przecież od początku w konkursie chodziło z grubsza o Arocsa tylko z inną zabudową. Istotą konkursu - ja to tak zrozumiałem - miała być zabudowa.
Mnie ta konstrukcja urzeka. Jest coś w tej czerni, cholernie pasuje do koncepcji. Model wydaje się być masywny, konkretny. W dodatku no jest to tak jakby coś innego. W morzu wszelkiej maści dźwigów, hakowców, holowników jest to coś nietuzinkowego w mojej ocenie.

Sam nie biorę udziału, bo dopiero 2 dni temu udało mi się wejść w posiadanie Arocsa, a mój zasób klocków w żaden sposób nie pozwalał wcześniej na oddanie choćby 1/4 kabiny. Podziwiam naprawdę te pracę.
Jak większość z resztą prac SAMOLOTA, naprawdę jestem fanem jego konstrukcji :)

Wielki PLUS

ODPOWIEDZ