30218 Snail polybag

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

30218 Snail polybag

#1 Post autor: SERVATOR »

30218 Snail polybag

Obrazek

Seria: Duplo
Rok premiery: 2015
Liczba elementów: 6
Figurki: 0
Opakowanie: Polybag
Cena: Promocja przy zakupie magazynu TVP ABC – 8,99 zł; Allegro/Bricklink (IX’2015): ok. 15 zł
Bricklink, Brickset

___________________________________________________________________________________________

Na początek muszę się z Wami podzielić historią, która przydarzyła mi się wczoraj w drodze do pracy.
Rankiem, maszerując dziarsko do pracy natknąłem się na leżącego na środku chodnika ślimaka. Miał szczęście, że go nikt nie nadepnął!

Obrazek

Podniosłem go i odłożyłem na trawę.
Żeby sprawdzić czy wszystko z nim w porządku postanowiłem użyć znanego mi od dzieciństwa triku z serem.
Na szczęście miałem przy sobie kawałek najlepszego na pierogi sera z Garwolina!
Położyłem go obok ślimaka i cichutko zanuciłem… „Ślimak, ślimak, pokaż rogi, dam Ci sera na pierogi”.

Obrazek

Udało się! Wyszedł z domku i uśmiechnął się do mnie! Ser oczywiście szybko mu zabrałem!

Obrazek

Ucieszyłem się ogromnie, że udało mi się uratować mu życie. Zadowolony poszedłem dalej…

W drodze powrotnej do domu spotkałem „mojego” ślimaka po raz drugi. Niestety okazało się, że uparte odkrywanie ścieżek (a w zasadzie chodników) skończyło się dla niego tragicznie. Minę jednak cały czas miał uśmiechniętą…

Obrazek

Tak się wzruszyłem, że postanowiłem mu pomóc. Pozbierałem go i zabrałem do domu.
W internecie wyszukałem coś na kształt przepisu, dzięki któremu udało mi się przywrócić mu życie. :)

Obrazek

Obrazek

___________________________________________________________________________________________


Ślimak jest genialny! Jest kolorowy i ma bardzo ciekawe elementy a jego obecna cena jest wręcz rewelacyjna.

Najciekawszym elementem ślimaka jest bez wątpienia jego głowa - Duplo, Brick 2 x 2 x 2 Curved Top with Caterpillar / Snail Face Pattern.
Do tej pory wystąpiła ona jedynie w dwóch zestawach – raz jako głowa ślimaka, raz jako głowa gąsienicy.

Obrazek

Drugim dość rzadkim klockiem jest Duplo, Brick 2 x 3 with Curved Bottom w kolorze czerwonym, który wystąpił dotychczas jedynie w 4 zestawach.

Obrazek

Świetną wiadomością dla co poniektórych jest również fakt, że plastik z którego wykonane są wszystkie elementy nie zarysowuje się ani od paznokci ani od pudełka. ;)

Dla „recenzyjnych” purystów jest jeszcze jedna kwestia.
W polybagu nie ma instrukcji (bo i po co?) ale jest ulotka, której skan dla „recenzyjnych” purystów zamieszczam niżej.

Obrazek

Obrazek

Reasumując.

Zestaw ma same PLUSY. Design, kolorystyka, wykonanie, opakowanie, tematyka a również obecna cena są powodami dla których ten zestaw trzeba mieć. Polecam nie tylko tym, którzy mają dzieci.
Ostatnio zmieniony 2015-09-29, 16:31 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 2 razy.

Iwona
VIP
Posty: 388
Rejestracja: 2014-12-27, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: Iwona »

Servator, przez Ciebie sama pobiegłam zaadoptować ślimaka ;)

Świetna recenzja!

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3 Post autor: SERVATOR »

Ślimak poza tym, że sympatyczny jest też bardzo przydatny.
U mnie stoi na biurku i przyciska papiery. Robi również za "kulkę" antystresową. :)

Awatar użytkownika
Kalais
Posty: 547
Rejestracja: 2014-11-30, 19:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4 Post autor: Kalais »

Fajnie się czytało i oglądało :)

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#5 Post autor: SERVATOR »

Kalais pisze:Fajnie się czytało i oglądało :)
Cieszę się.

Wyobraź sobie teraz "starszego" pana (jestem po 40-tce), który paraduje po parku z klockami i białym serem i od czasu do czasu rzuca to wszystko na trawnik lub chodnik żeby na klęczkach zrobić temu fotkę. :P

Iwona
VIP
Posty: 388
Rejestracja: 2014-12-27, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Iwona »

SERVATOR pisze:Wyobraź sobie teraz "starszego" pana (jestem po 40-tce), który paraduje po parku z klockami i białym serem i od czasu do czasu rzuca to wszystko na trawnik lub chodnik żeby na klęczkach zrobić temu fotkę. :P
Dziś niewiele rzeczy jest mnie w stanie zaskoczyć ;)

GrublukTheGrim
Posty: 243
Rejestracja: 2011-04-29, 21:22
Lokalizacja: Znikąd

#7 Post autor: GrublukTheGrim »

Świetny pomysł na recenzję, no bo i jak tu opisać coś takiego jak ten zestawik?
Wybrnąłeś z tego po mistrzowsku, sprawiając, że na małą chwilę zainteresowałem się Duplo. :-)

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#8 Post autor: Jellyeater »

Powinni zwiększyć limit wiekowy. :) Miałeś pewnie z tym więcej zabawy niż niejedno dziecko. :)
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#9 Post autor: Biedrus »

SERVATOR pisze:
Wyobraź sobie teraz "starszego" pana (jestem po 40-tce), który paraduje po parku z klockami i białym serem i od czasu do czasu rzuca to wszystko na trawnik lub chodnik żeby na klęczkach zrobić temu fotkę. :P
Za takie akcje ląduje się w Kobierzenie:-) Spodziewam się potomka , więc czas chyba zacząć kupować jakieś zestawy i zestawiki Duplo. Recenzja jak i ślimak pierwsza klasa!

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#10 Post autor: SERVATOR »

Biedrus pisze:Za takie akcje ląduje się w Kobierzynie:-)
Oj tam, to ładne zdjęcia by były. :)

Obrazek

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#11 Post autor: 3dom »

Świetny pomysł na recenzję :)
Ślimak jest genialny. Odbiorca docelowy również jest bardzo zadowolony :D

Obrazek
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#12 Post autor: martinb »

3dom, nawet mojemu juniorowi ten ślimak się spodobał, ale... dzisiaj dostał zaległy prezent na imieniny (60047) i ślimak przepadł z kretesem w odmętach jego umysłu.

Zdjęcia na tle natury... w życiu bym na to nie wpadł. Dobre! :-D

Awatar użytkownika
yoshi82
Posty: 162
Rejestracja: 2014-10-18, 12:27
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#13 Post autor: yoshi82 »

Ślimak jest super, a recenzja inna i przez to bardzo fajna. Mój najmłodszy syn 14m-cy dostał go 2 dni temu i puki co umiał go tylko demolować, ale dziś rano zaczął łączyć już klocki ze sobą. Co prawda tylko dwa ale to i tak już postęp. Gorzej, że dwaj starsi przypomnieli sobie, że kiedyś też mieli Duplo i chcą żeby im je przynieść ze strychu :)

Mam nadzieję, że takie polybagi będą częściej się pojawiać.
Ostatnio zmieniony 2015-10-02, 08:38 przez yoshi82, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Łukasz

Awatar użytkownika
Absolem
Posty: 71
Rejestracja: 2012-05-18, 08:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#14 Post autor: Absolem »

Świetna recenzja z historią ślimaka :D Aż sam mam ochotę takiego znaleźć na jakimś chodniku :) Najprostsze rzeczy są najpiękniejsze.

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#15 Post autor: Biedrus »

Każdy ma ślimaka, mam i ja:-)!

ODPOWIEDZ