[MOC] Mercedes-Benz Arocs 2042

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

[MOC] Mercedes-Benz Arocs 2042

#1 Post autor: eric trax »

O konkursie dowiedziałem się przypadkiem. Pomyślałem sobie żadna filozofia i czemu nie spróbować? Co prawda konkurencja lekko mnie demotywuje ale skoro już zbudowałem to pokażę go światu :D

Obrazek

Pomysł na model pojawił się kiedy longer udostępnił zdjęcie wersji terenowo-rolniczej. Pozostało wybrać zabudowę z racji tego że model nie mógł być wyposażony w przyczepę lub naczepę. Padło na siewnik luźno wzorowano na tych firmy Vaderstad

Obrazek

Ta wersja jest dość specyficzna. Jako jedyna z całej gamy Arocsów posiada napęd na wszystkie koła i jest odpowiednio wyższa oraz wyposażona w typowo terenowe koła. Wszystko składa się na konkretne przeznaczenie pojazdu - prace pomocnicze w warunkach polowych.

Model również posiada napęd na wszystkie koła dodatkowo wyposażony jest w mosty wahliwe. W środku siedzi skrzynia biegów o dwóch przełożeniach 1:4.2 i 1:7 i przyznać muszę, że sprawdzają się bardzo dobrze. Do funkcji standardowo dochodzi skręt oraz tylni trzypunktowy układ zawieszenia, który ma za zadanie podnosić siewnik.

Kabina jest niebieska bo miała się wyróżniać. Chciałem zieloną ale okazało się, że brak kilku kluczowych dla konstrukcji części zmusił mnie do zmiany koloru. Na początku wydawała mi się trochę dziwna ale po czasie stwierdziłem że ma swój urok. Z naklejek zrezygnowałem bo nie było za dużo czasu na zaprojektowanie jakichś ładnych.

Spis silników:

Skręt - medium
Napęd - XL
Skrzynia biegów - medium
TUZ - medium

Galeria:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

GOPRO się rozładowało więc nagrywałem telefonem. Jakość jednak zadowalająca :)

Film


Pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony 2015-10-03, 17:30 przez eric trax, łącznie zmieniany 1 raz.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#2 Post autor: legosamigos »

Zgrabna konstrukcja, a na pewno nietypowa zabudowa jak na samochód ciężarowy. Nie podałeś żadnych wymiarów, ani ile i jakiś silniczków użyłeś i chyba zapomniałeś klamek w drzwiach :D Mimo to podoba mi się Twoja konstrukcja
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#3 Post autor: eric trax »

Dodałem krótką notę ze spisem silnikiem :)
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#4 Post autor: Bricksley »

Oj ciężki będzie wybór ;) W niebieskim do twarzy mu, w ogóle fajne połączenie podstawowych kolorów. Naprawdę fajnie wygląda z osprzętem rolniczym :)
Pozdrawiam :)

zantevski
Posty: 68
Rejestracja: 2015-01-06, 13:05
Lokalizacja: UK Midlands
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: zantevski »

Kolejny ciekawy model na konkurs. Kompaktowa kabina i zabudowa wyglądają świetnie.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#6 Post autor: 3dom »

Bardzo ładnie mu w niebieskim :)
Dobrze wygląda na terenowych kołach. Może namieszać w stawce :)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Mrosik
Posty: 276
Rejestracja: 2009-05-05, 08:29
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Mros85
Kontakt:

 

#7 Post autor: Mrosik »

Oryginalny kolor i ciekawa wersja. Szkoda, że ramiona siewnika trzeba ręcznie rozkładać.

ODPOWIEDZ