[MOC] Fort Imperial Guards

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

[MOC] Fort Imperial Guards

#1 Post autor: martinb »

Cześć,

Kilka tygodni temu syn poprosił mnie, abym zbudował dla niego fort. Postanowiłem spróbować swoich sił i wykorzystując jedynie klocki dostępne w zestawach 70409, 70410, 70411 i 70412 udało mi się zbudować twór, który możecie podejrzeć na poniższych zdjęciach. Wiem, że jest trochę "upakowany" i "zapchany", ale... zależało mi na tym, aby zmieścić się na płytce 16x16.

Fort wytrzymał CAŁE 2 DNI zabawy. Potem... No cóż, powiedzmy, że już go nie ma.

PS. Jeden z minifigów (oficer z lornetką) jest zaczerpnięty z zestawu 70413. ;-)

PSS. Klikając na odnośnikach poniżej obrazków, można zobaczyć zdjęcia w większej rozdzielczości.

Obrazek
OBRAZEK

Obrazek
OBRAZEK

Obrazek
OBRAZEK

Obrazek
OBRAZEK

Obrazek
OBRAZEK

Obrazek
OBRAZEK

Obrazek
OBRAZEK

Obrazek
OBRAZEK

Obrazek
OBRAZEK

Obrazek
OBRAZEK

Obrazek
OBRAZEK

Obrazek
OBRAZEK

Obrazek
OBRAZEK

Obrazek
OBRAZEK

Obrazek
OBRAZEK

Obrazek
OBRAZEK

Obrazek
OBRAZEK

Obrazek
OBRAZEK

Obrazek
OBRAZEK

Obrazek
OBRAZEK

Obrazek
OBRAZEK
Ostatnio zmieniony 2015-09-22, 17:16 przez martinb, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#2 Post autor: martinb »

Cytując klasyka (Benka): "I co? Nie powiecie nie?" :-|

Awatar użytkownika
grzybiarz
Posty: 46
Rejestracja: 2013-07-17, 14:24
Lokalizacja: DGL
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: grzybiarz »

Wygląda jak oficjalny zestaw ze starych lat.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#4 Post autor: Jellyeater »

Oj oj ech. Po pierwsze warto kupić brystol w papierniczym. Koszt z 5 PLN a tło wychodzi dużo lepsze. Po drugie statyw i przysłona na max. Teraz jakieś zdjęcie widziałem na 4.8. No co to ma być. :P GO jest tak mała że na niektórych zdjęciach niewiele jest ostre. Przykro mi lustro to często problemy ze zbyt płytką głębią ostrości. Po trzecie balans bieli. Lepiej się ogląda jak na każdym zdjęciu jest taki sam. A nie raz niebiesko, raz żółto i chyba nigdy nie trafiony. Real man shoot RAW.

Rozmiar konkursu szesnastkowego przekroczyłeś na podłodze najwyższej wieży. Więc można było polecieć wyżej i dać flagę na niej. :)

Tak to zakręcona konstrukcja. :) Trochę średnio mi taka prowizorka pasuje do żołnierzy imperium, ale z drugiej strony można to potraktować jako kreskówkową wersję fortu. Sympatyczne i miłe dla oka.

Trzeba tylko coś z tymi palmami wymyślić, bo te z technic connectorów są kiepskie. :( Stare elementy są już wycofywane z BL. Zostaje polowanie na zestawy z palmami. Kurcze Lego nie bardzo pozwala zbudować sensowną palmę teraz. :(
Ostatnio zmieniony 2015-10-14, 05:43 przez Jellyeater, łącznie zmieniany 1 raz.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#5 Post autor: Kirysowaty »

Taka sobie konstrukcja, jakby trochę na siłę i bez pomysłu. Niczym szczególnym się nie wyróżnia. Nie ma tu właściwie nic, co by mi się podobało, chciałem więc wstrzymać się od komentarza.

Na pocieszenie powiem, że i tak jest to lepsze od tegorocznych oficjalnych zestawów Pirates.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#6 Post autor: martinb »

Jellyeater, tak się składa, że ten niebieski ręcznik to nie był przypadek. Urlop nad morzem, deszczowa pogoda i chwila budowania. ;-) Zresztą światło było ciężkie, a Nikkorem 16-85 trudno było uzyskać ostre zdjęcia bez statywu na jak największej przesłonie. :-\

Kirysowaty, dzięki za opinię. Tak się składa, że było to robione "na szybkiego". W sumie zajęło to jakieś 65 minut... Poza tym limit klocków (cztery zestawy) też swoje wnosi do tego "fortu".

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#7 Post autor: Jellyeater »

Zresztą światło było ciężkie, a Nikkorem 16-85 trudno było uzyskać ostre zdjęcia bez statywu na jak największej przesłonie. :-\
Takie zdjęcia to tylko statyw. Ewentualnie trzeba było robić komórką. :) Pewnie mogłoby wyjść lepiej.
W sumie zajęło to jakieś 65 minut... Poza tym limit klocków (cztery zestawy) też swoje wnosi do tego "fortu".
Heh Ja ostatnio buduję drzewo. I zeszło mi się już 2 x 60 minut, a doszedłem z pniem do 8 cegiełek wysokości. :( Dziś może dodam jakieś liście i gałęzie.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#8 Post autor: dmac »

martinb pisze:Tak się składa, że było to robione "na szybkiego". W sumie zajęło to jakieś 65 minut...
To nie lepiej dołożyć do tego jeszcze kilka dni i wtedy się pochwalić? Pewnie więcej da się osiągnąć w kilka dni, niż w 65 minut, nawet z ograniczoną liczbą klocków.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#9 Post autor: martinb »

dmac, napisałem, że było to zrobione na prośbę syna. Po 2 dniach została z tego miazga. ;-)

A fotki zrobiłem, bo syn mnie prosił, abyśmy w przyszłości "zbudowali to na nowo"... A że wrzuciłem na forum - to wrzuciłem.

No chyba, że na LUGPolu można jedynie wrzucać takie prace, gdzie każde zdjęcie i element zapiera dech w piersi - to przepraszam. ;-)

dominlee
Posty: 7
Rejestracja: 2015-08-26, 15:11
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#10 Post autor: dominlee »

Bardzo ciekawy zestaw, w końcówce lat 80-tych sam kupowałem i składałem zestaw Forbidden Island, mam go do dzisiaj :)

ODPOWIEDZ