[MOC] Final Fantasy VII- Chocobo Plains

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Jahoo
Administrator
Posty: 963
Rejestracja: 2012-12-09, 23:28
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

[MOC] Final Fantasy VII- Chocobo Plains

#1 Post autor: Jahoo »

[mocno okrojony wstęp dla non-jRPGowców- START]
Final Fantasy to kultowa seria gier (i nie tylko gier) łączaca w sobie kilka gatunków fantasy, fantastykę naukową z elementami charakterystycznymi dla jRPGów ( w skrócie rozbudowana fabuła i klimat ).
Pierwsza odsłona gry Final Fantasy powstała już w 1987 roku na platformę NES. Uratowała podupadającego producenta gier, firmę Square (aktualnie Square Enix), przed bankructwem. Kolejne dwie gry z serii pojawiły sie równiez na NES i pokazały firmie że to świetny kierunek rozwoju. Dalsze częsci powstały na SNESa. IV wniosła system active time battle ( który stał się potem standardem w tego typu grach).
Prawdziwym bestsellerem okazała sie część VII wydana w '97 na konsolę PlayStation (na konsolę i ten tytuł zbierałem pracując na myjni przez całe wakacje - przyp. autora). Cyberpunkowy klimat, grafika 3d (patrząc dziś strasznie kłuje w oczy) i wydanie w EU- gra osiągnęła niebywały sukces.
Obrazek
Od tamtej pory powstało jeszcze parę części plus gry poboczne. Osobiście uważam że na uwagę zasługuje jeszcze tylko VIII i Final Fantasy Tactics. W 2010 pojawiła się 14ta odsłona gry... Albo jestem za stary, albo to już nie to...
BTW Właśnie ogłoszono remake kultowej FFVII, ale jak zwykle pewnie coś spierniczą i popsują 'miodność' gry.
Wracając do meritum...Chocobo to wielkie kurczako-strusie występujące w całej serii Final Fantasy, bardzo charakterystyczne. Kto grał w którykolwiek tytuł serii, na pewno się na nie natknął. W Final Fantasy VII występują powszechnie i stanowią znaczący dodatek do gry. Można je łapać w różnych lokacjach, przechowywać na Farmie, brać udział w wyścigach, rozmnażać i zwyczajnie na nich jeździć. Jest cała gama sub-questów powiązanych z nimi jak i parę lokacji do których nie dostaniemy się nie jadąc na 'odpowiednim' kuraku. Odpowiednim dlatego, że przez odpowiedni sposób hodowli i rozmnażania można uzyskać specjalne Chocobosy. I tak np na zielonym przejdziemy po górach, na niebieskim przekroczymy rzeki itd.
W Final Fantasy VII standardowy żółty Chocobo wygląda tak:
Obrazek
Prawda że słabo jak na dzisiejsze standardy graficzne? Tyle że gra ma już 18 lat !
[mocno okrojony wstęp dla non-jRPGowców - END]

------------------------------------------------------------------
Cloud Strife przemierzał właśnie na swoim Kuraku przez 'Chocobo Plains' zmierzając w kierunku Midgar. Na rozstaju dróg przystanął by sprawdzić mapę. Wtem usłyszał charakterystyczny dźwięk. 'UiU..UiU...' słychać było z oddali. Przez drogę przebiegły dwa dzikie Chocobo. 'Zielony...ah, szkoda że nie dam rady go dogonić'.

(Duże foty po kliknięciu)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Moc zajmuje 1,5 BP i jak Kocur będzie przychylny to będzie można go zobaczyć na żywo na Falkonie.
Bardzo dziękuję Auriemu za pochromowanie broni. W matowym silver o wiele bardziej przypomina jedną z broni używaną w grze.

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#2 Post autor: Biedrus »

Co prawda serii Final Fantasy nie lubię, ale Moc jest świetna! Kurczaki kapitalne:-)

Awatar użytkownika
Absolem
Posty: 71
Rejestracja: 2012-05-18, 08:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Absolem »

Świetne, fajnie zrobione dzioby :)

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#4 Post autor: Sariel »

Doskonałe, można poznać od razu! :)

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#5 Post autor: Jellyeater »

Świetne, fajnie zrobione dzioby :)
Oraz nogi. :)

Całość bardzo ładna i harmonijna. Udana praca. :)
Ostatnio zmieniony 2015-10-15, 05:29 przez Jellyeater, łącznie zmieniany 1 raz.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Remeek
Posty: 20
Rejestracja: 2014-10-18, 12:26
Lokalizacja: Sosnowiec
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Remeek »

Fajne to wyszło. Z jakiego zestawu są te pomarańczowe włosy ?

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#7 Post autor: Stelario »

Kurczaki wyglądają jak prawdziwe , szkoda tylko że same nie stoją. Teren też całkiem udany.
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

Awatar użytkownika
Jahoo
Administrator
Posty: 963
Rejestracja: 2012-12-09, 23:28
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#8 Post autor: Jahoo »

Kuraki stoją same ( patrz ostatnie zdjęcie) gdy stoją prosto. Tych biegnących nie da rady ustawić bo miało być wrażenie szybkiego 'strusiego' biegu= łapki w górze. A wsparcie dla wszystkich trzech ( nawet tego stojącego) dałem juz pod kątem wystawy. Ktoś szturchnąłby gablotę i byłaby lipa.

A co do włosów- muszę przyznać że to druga prócz chromów rzecz non-koshier. Oryginalnie występują czerwone i zielone ( sałata). Jednak były to włosy najbliższe kształtem i przemalowałem...

Dziękuję za pozytywny odbiór, to moja pierwsza prócz GBC poważniejsza praca ( taka z dokupowaniem co chwila brakujących rzeczy na BL :) ).
GBC!

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2430
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#9 Post autor: dmac »

W życiu nie grałem w Final Fantasy, ale praca bardzo mi się podoba. I nie tylko zwierzaki, które żywo przypominają oryginał, lecz także teren pełen zielska. Ktoś mógłby powiedzieć, że prostokątne podłoża już nie są "trendy", że trzeba wydziwiać z kształtem, ale ja się do tego nie przyczepię, bo prostokątny kształt sugeruje jedno: możliwość rozbudowy :) .
Gratulacje!
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Remeek
Posty: 20
Rejestracja: 2014-10-18, 12:26
Lokalizacja: Sosnowiec
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#10 Post autor: Remeek »

Naprawdę myślałem, że taki kolor włosów istnieje :p Właśnie kształt tych włosów mnie zainteresował, a kolor akurat też by pasował :) i właśnie chciałem wiedzieć z jakiego to zestawu te włosy.

ODPOWIEDZ