[MOC] All Terrain Loader

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
makorol
Posty: 666
Rejestracja: 2004-11-20, 09:55
Lokalizacja: Bystrzyca / Wrocław
brickshelf: makorol

 

[MOC] All Terrain Loader

#1 Post autor: makorol »

Przedstawiam wam moj nowy MOC - AT Loader .
Obrazek

Opis:
Mała gąsienicowa ładowarka CAT. Mialem zrobic skid steer loadera podobnego do tego Jennifer, jednak brak odpowiednich koł zmusil mnie do zrobienia czegoś podobnego , tylko że na gąsienicach (firma caterpillar nazywa to All terrain loader). Nowość jaka wprowadziłem do tego modelu jest to, ze cala pneumatyka i silnik sterowane sa z pilota. niestety ladowarka jeżdzi tylko do przodu i do tylu. Mam w prawdzie dwa silniki, ale rożniące sie szybkościa i mocą. Wygląd może nie jest imponujacy ale... najważniejsze że model dziala (co niedlugo bedzie można zobaczyć na filmiku)

No, niech MOC bedzie z wami i oceniajcie moj model. :)

Edit: Nowa wersja ładowarki: http://www.makorol.fotosik.pl/
Ostatnio zmieniony 2007-12-29, 14:32 przez makorol, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam, Makorol.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#2 Post autor: Sariel »

Dwa różne silniki mógłbyś połączyć substraktorem, wtedy dałoby się jeździć i skręcać. Podoba mi się sylwetka Twojego MOCa i ładnie ułożona pneumatyka, natomiast jednej rzeczy się czepnę - ten czarny plate który robi za dach kabiny świeci brudem na kilometr. Wystarczy parę sekund przecierania dowolną szczotką żeby lśnił jak nowy, polecam czyszczenie swoich klocków przed ich pokazaniem. Mój [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=3925]ostatni MOC[/URL] jest cały czarny, a świeci się jak pewna część ciała psu na wiosnę.
Ostatnio zmieniony 2007-07-08, 19:35 przez Sariel, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#3 Post autor: smyk »

To jest maszyna budowlana, one rzadko są czyste jak jamnik.

Najbardziej spodobało mi się podpisanie opisu "Opis" ;]

Pietruszka

#4 Post autor: Pietruszka »

Wizualnie wyglada to poniżej normy ale wierzę, że jest funkcjonalne :)
Zgadzam się z Sarielem, że przydałoby się czyścić MOCe przed publikacją.

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#5 Post autor: Kubrick »

Sariel pisze:Dwa różne silniki mógłbyś połączyć substraktorem
Sprawdzilem wlasnie ten patent na minimotorze 71427c01 i kostce 2838. Efekt niestety jest zly, bo redukcja, ktora dla minomotora daje zolwie tempo powoduje, ze kostka przy skrecie podczas jazdy kreci kolem po wewnetrznej w druga strone.
Jednakze, jesli roznica pomiedzy silnikami nie jest tak wielka, jak w tym (jakze ekstremalnym) przypadku, to moze to dzialac :)


makorol, nie rozumiem wykorzystania zebatek 20bevel jako napinaczy gasienic, bo przy tym rozstawie kol juz jest jak na moj gust wystarczajaco dobrze napieta gasienica, wez pod uwage, ze podczas jazdy po nierownosciach tez to musi lekko pracowac.
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 64
Rejestracja: 2005-10-16, 17:19
Lokalizacja: Opole
brickshelf: tomke92

 

#6 Post autor: Tomek »

Kubrick pisze: makorol, nie rozumiem wykorzystania zebatek 20bevel jako napinaczy gasienic..
A ja to odebrałem, może błędnie jako to, że Makorol chciał zrobić układ gąsienic, na który ma patent Caterpillar, czyli taki jakby... hmm, trójkąt różnoboczny, ale mu nie wysszło :).
Chociaż czasami i tak gąsienica potrafi przeskoczyć na 'Technic Tread Sprocket Wheel' nawet na optymalnym, nie wspomaganym napięciu.
Ostatnio zmieniony 2007-07-08, 22:00 przez Tomek, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
makorol
Posty: 666
Rejestracja: 2004-11-20, 09:55
Lokalizacja: Bystrzyca / Wrocław
brickshelf: makorol

 

#7 Post autor: makorol »

Kubrick pisze:makorol, nie rozumiem wykorzystania zebatek 20bevel jako napinaczy gasienic
w zestawie 8419 te zebatki sa podobnie uzyte
Obrazek

Ale rzeczywiscie popracuje jeszce troche nad tymi gąsienicami (mniejszy rozstaw osi - dodatkowe zebatki wyżej)
A co do wyglądu to od początku mi sie nie podobal.....

EDIT:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=4gtFA0zKEk4[/youtube]
Ostatnio zmieniony 2007-07-09, 08:12 przez makorol, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam, Makorol.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#8 Post autor: V1 »

Film super! I czołówka, i jak sobie kopareczka radośnie podrzuca kamyczki w górę :) Jeszcze dźwięk by się przydał.
Fakt, że bez filmu prezentacja technica wiele traci - dużo wyżej oceniam ten pojazd teraz, po obejrzeniu filmu, niż wcześniej, tylko ze zdjęć.
Gdyby tylko mogła skręcać! Ale i tak w tym niewielkim pojeździe jest sporo mechanizmów.
Swoją drogą - w jakim programie (najlepiej za darmochę) można edytować film, i dodawać tego typu wstawki?

Sariel:
Mój ostatni MOC jest cały czarny, a świeci się jak pewna część ciała psu na wiosnę.
Jasne że ten dach przydałoby się umyć, ale swoja drogą z czarnym tak już jest - przynajmniej u mnie - umyję, jest lśniący, położę na chwilę na bok, biorę - i już pełno pyłków. Zaryzykowałbym twierdzenie, że czerń przyciąga syf.
Ostatnio zmieniony 2007-07-09, 10:00 przez V1, łącznie zmieniany 2 razy.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#9 Post autor: Sariel »

V1 pisze:Gdyby tylko mogła skręcać! Ale i tak w tym niewielkim pojeździe jest sporo mechanizmów.
Mój minidozer był podobnej wielkości, a skręcał i miał jeszcze wbudowany kompresor :P
V1 pisze:Zaryzykowałbym twierdzenie, że czerń przyciąga syf.
No no, ja się często ubieram na czarno ;)

Awatar użytkownika
makorol
Posty: 666
Rejestracja: 2004-11-20, 09:55
Lokalizacja: Bystrzyca / Wrocław
brickshelf: makorol

 

#10 Post autor: makorol »

V1 pisze:w jakim programie (najlepiej za darmochę) można edytować film, i dodawać tego typu wstawki?
Ja to robilem w Windows movie maker. To jest od razu w windowsie. Probowalem tez w Nero vision ale tam jest mniej efektów.

Dach już umylem i troche zmieniłem wyglad ładowarki - mam nadzieje że na lepsze. ;)
Pozdrawiam, Makorol.

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#11 Post autor: smyk »

Film udowodnił mi, że maszynka nie nadaje się do precyzyjnej roboty. Ale na kibiców Legii by się nadała :mruga: ;)

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#12 Post autor: V1 »

Mój minidozer był podobnej wielkości, a skręcał i miał jeszcze wbudowany kompresor :P
Zdziwiłbym się gdyby było inaczej :) poza tym powstał 11 lat później jeśli dobrze liczę :)
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#13 Post autor: Sariel »

No niby racja. Czyli mam jeszcze 10 lat żeby dociągnąć do Twojego poziomu? ;)

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#14 Post autor: Bricksley »

Pietruszka pisze:Wizualnie wyglada to poniżej normy
A to istnieje jakaś norma?

Wedłu mnie lepiej wyglądałaby gdybys usunął te szare zębatki po miedzy kołami gąsienic, niepotrzebnie te żółte bricki przysłaniają siłowniki. Co do działania to mam wrażenie, że jest zbyt szybka. Pozatym działanie jest dobre :)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#15 Post autor: V1 »

Czyli mam jeszcze 10 lat żeby dociągnąć do Twojego poziomu? ;)
Pewnie nie, ale podoba mi się Twój sposób myślenia :)
\/1 ______________

ODPOWIEDZ