[MOC] Baza M-Tron

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

[MOC] Baza M-Tron

#1 Post autor: tbzz »

Jak każdego fana klocków Lego, tak i mnie czasem nachodzi ochota zbudowania czegoś. Palce świerzbią, w głowie kilka pomysłów i szyba decyzja. Dwa wieczory wyjęte z domowych obowiązków i jest mały Moc. Jako, że jestem niepoprawnym fanem klasyki co ma odzwierciedlenie na forum głównie poprzez recenzje staroci, tak i mała scenka wprost się do wspomnianej klasyki odnosi. Ponieważ w zeszłym roku pokusiłem się o scenkę opartą na klasycznym space, więc zgodnie z tradycją poszedłem ponownie w tym kierunku. Zastrzegam, że nie jestem MOCarzem, a moje pole miłości do Lego, to przede wszystkim zbieranie staroci i ich opisywanie (o czym możecie poczytać na mojej stronie), więc proszę o wyrozumiałość w odbiorze scenki. ;)

Moc który przedstawiam to przekrojowy rzut na kawałek bazy M-Tronów. Całość utrzymana w kolorystyce szarości z elementami białymi, czarnymi i czerwonymi. Dlaczego w szarości, skoro czerwień to kolor M-Tronów? Ponieważ jak przyjrzeć się starym katalogom Lego, to widać, że właśnie takie były bazy M-Tronów. Ich fragmenty są widoczne w niejednej scence z katalogu. Moja praca przedstawia jak wspomniałem fragment bazy, a dokładnie podjazd do dwóch małych, połączonych hangarów oraz jedno dodatkowe pomieszczenie ze sterownią i wyposażeniem. Wjazdu do bazy broni pojedyńcze działko laserowe, a w całej scenie wykorzystałem siedem minifigów M-Trona i jednego pojmanego Blacktrona serii drugiej.

Obrazek

W scence wykorzystałem także kilka elementów z M-Tronowych zestawów, jak skrzynki, czy charakterystyczne dla serii tile z nadrukiem. Dodatkowo oczywiście
Beacon Tracera, który pasuje tu idealnie. Sama seria magnetronów jest wdzięcznym polem do tworzenia własnych wersji tego klasycznego, kosmicznego tematu. Jest tu wszystko. No może prawie. Są pojazdy, duże i małe, maszyny latające różnych rozmiarów, temat przewodni w postaci magnetycznych elementów, ładne minifigi, klasyczny ciemny charakter Lego space, czyli Blacktroni. Brak tylko jakiejś większej stałej konstrukcji w postaci bazy. I tu pole do popisu dla fanów Lego. Jak przejrzeć sieć, można spostrzec, że prac takowych jest mnóstwo. Większość utrzymana w kolorystyce serii, czyli połączeniu czerwonego z czarnym i białym w towarzystwie charakterystycznych elementów przezroczystych koloru trans neon green. Ja jednak, dla odróżnienia i chęci bycia w zgodności (..coraz bardziej czuję, że jestem klockowym ortodoksem..) ze starymi katalogami, utrzymałem wszystko w barwach, jakie widać na zdjęciach.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Konstrukcja całości wskazuje, iż mamy tu do czynienia z wyciętym fragmentem większej bazy. Widać to chociażby poprzez oznaczenie na ścianie hangaru oraz fakt, iż pomieszczenia ze scenki nie przedstawiają typowych części dla baz kosmicznych, jak magazyn, mesa, kajuty, sterownia itp. Uprzedzam tu jednak pytanie - nie nie będę tworzył dalszej części, choć może i miałbym na to ochotę. Proza życia wyklucza jednak pozyskanie czasu na rozbudowę.

Jak już wspomniałem, w scence wykorzystałem głównie dwa odcienie szarości. Sporo także elementów z nadrukiem (łącznie ponad 40 sztuk) oraz przezroczystych. Widać je chociażby w bramach wjazdowych, które nie posiadają drzwi, a schowane wewnątrz kropki trans w kolorze czerwonym mają imitować edytory pola siłowego. Stąd brak drzwi. Na ścianach trochę drobnicy, wyposażenia, schowków i bliżej nieokreślonych konstrukcji służących do funkcjonowania bazy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W scenie wykorzystałem także małe działko laserowe wzorowane na współczesnych działkach p-lot 20/30 mm. Umieszczone jest na obrotowej platformie i wynoszone ku górze, bądź dole (po podniesieniu możliwa zmiana kąta ostrzału na ujemny) za pomocą dwóch "zginaczy". Działko zawiera takie elementy jak lufę, magazynek, sterowanie wraz z celownikiem komputerowym, stanowiskiem strzelca oraz miejscem na zapasowe trzy magazynki, tuż za slope z nadrukiem M-Trona.

Na koniec kilka zdjęć z innego ujęcia i zdjęcia działka z różnych stron. Miłego oglądania! :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2015-11-01, 20:43 przez tbzz, łącznie zmieniany 2 razy.
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

Iwona
VIP
Posty: 388
Rejestracja: 2014-12-27, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: Iwona »

Uwielbiam M:Trony, dla mnie bomba :)

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#3 Post autor: martinb »

Ha! Kupiłeś mnie tym gościem, który siedzi za "konsoletą". :-) Chociaż przyznam się szczerze, że bardziej wolałbym tutaj zobaczyć czarny kolor z elementami tego "wściekłego przeźroczysto-zielonego" koloru (tak, wiem Blacktrony II były utrzymane w tym klimacie, ale jakoś szary mi się gryzie z czerwienią)

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#4 Post autor: spacelord »

Bardzo fajne, ale trochę m-tronowej czerwieni mi w tym brakuje. Mógłby na zewnątrz stać jakiś większy pojazd, byłoby czerwieniej ;)

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#5 Post autor: Mestari »

Świetne :)
Jak dla mnie czerwieni jest akurat. Nie lubię tych zbyt przesadzonych z czerwienią baz, męczą wzrok.

Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 164
Rejestracja: 2012-11-19, 10:19
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Prezes »

Przyznam, że gdy tylko zobaczyłem temat posta i Twojego nick'a jako autora od razu zacząłem myslami szukać zestawu. Po chwili dotarło do mnie, że M:Tron jako jeden z niewielu nie doczekał się stacjonarnej bazy. Byłem ciekaw co też kryje post?

Podobnie jak inni troche kłóci się, moim zdaniem, zbyt dużo szarego koloru. Poza tym pojazdy, akcja, dodatki na bardzo dobrym poziomie. Moim zdaniem, najlepsza jest prawa część MOCa, tam gdzie jest konsoleta i balkonik.
Ostatnio zmieniony 2015-11-02, 12:22 przez Prezes, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jahoo
Administrator
Posty: 963
Rejestracja: 2012-12-09, 23:28
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#7 Post autor: Jahoo »

Bardzo ładny kawałek bazy. Mtrony i Blacktrony to moja młodość więc nieprzerobiony beacon tracer dodaje uroku :)
GBC!

Awatar użytkownika
Kalais
Posty: 547
Rejestracja: 2014-11-30, 19:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#8 Post autor: Kalais »

Klimatyczne, ale jednak będę się upierał, że czerwonego trochę brakuje ;)

Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

#9 Post autor: tbzz »

Dzięki za uwagi! Fajnie, że się podoba i choć trochę czuć klimat M-Tronu. :) Co do koloru i braku czerwonego, lub gryzienia się z szarym barw M-Tronu - Nadal będę się upierał (idąc pod prąd biorąc pod uwagę większość Mocy M-T), iż ich baza powinna być szara z dodatkami białego i czarnego. Wiem, że każdy z tematów posiadał swoje bazy w swoim kolorze. Blakctroni czarne z dodatkami, Space Police I podobnie, tak jak i Futuron, czy Ice Planet 2002. Chyba jedyna formacja bez takowej to właśnie M-Tron. I możliwe, że jeżeliby powstała, byłaby zgodna kolorystycznie z serią. Ale skoro Lego nie stworzyło żadnej, to uznaję, że jednak dało wskazówkę w postaci scen z katalogu, choć jest to rozbieżne z przyjętą linią zgodności. Dwie z takowych zamieszczam poniżej. Wyraźnie widać, że nie jest to baza czerwono - czarna, lecz szara. W kolorze serii są tylko zestawy, jak i elementy w postaci skrzynek. I nie są to byle jakie konstrukcje a raczej spore monstra. Jednak oczywiście to moja interpretacja ;) i każdy może mieć swoją, co oczywiście szanuję. Dzięki raz jeszcze za uwagi i komentarze! :)

Obrazek

Obrazek
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#10 Post autor: Szerszen »

Bardzo dobra baza Echo-Tron.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

zen535i
Posty: 152
Rejestracja: 2013-08-11, 16:19
Lokalizacja: Radomsko, Wieluń
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: zen535i »

Nie chcialo mi się odgrzebywać katalogu z 91 ale teraz widać ze ta baza jest rzeczywiście szare jest tylko jedno ale... :) pełno tam studów :)
Piwo moje paliwo;)

Awatar użytkownika
Kocur
Posty: 884
Rejestracja: 2014-11-30, 19:15
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kocur

 

#12 Post autor: Kocur »

zen535i pisze:rzeczywiście szare jest tylko jedno ale... :) pełno tam studów :)
Bo standardem w latach '90 były study na wierzchu, teraz jest moda na płaskie powierzchnie i czasem nawet w chromach ;)

Uwielbiam dawne serie Space, a M-Tron to jedna z moich zdecydowanie ulubionych, choć obiecałem sobie że nie zacznę jej zbierać od czegoś innego niż Magnetizer.

Baza świetna, choć by trzymać klimat serii rzeczywiście warto by było trochę wyciągnać studów i płaskie powierzchnie wychropowacić.
Ride the wind, take on your destiny
You gotta get much higher
Fly your flight, get over society
The world is by far much bigger!
- Samael

ODPOWIEDZ