[MOC] Mecha Suit

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 738
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

[MOC] Mecha Suit

#1 Post autor: Kirysowaty »

Ciężki kombinezon bojowy na bazie zestawowego Hulk Bustera.

Obrazek

Obrazek
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

Te działka wydają się jakieś takie wątłe w porównaniu z resztą.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#3 Post autor: Szerszen »

Przynajmniej nie są tak przepakowane jak w Warhammerze.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4 Post autor: Mestari »

Narzekanią... ;) dobrze jest, fajna, zwarta budowla. Kiedyś też tak będę umiał ;)

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#5 Post autor: spacelord »

Ręce może faktycznie mogłyby być masywniejsze, ale mi bardziej wygląd nóg nie pasuje, pewnie się nie prostują a tak wygląda jakby to był jakiś kicający mech ;)

/edit: No i plus za to że zgrabnie się minifig mieści w środku ;)
Ostatnio zmieniony 2015-11-03, 09:08 przez spacelord, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1924
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

#6 Post autor: BHs »

Mi nie podoba się głowa, w mojej opinii lepsza byłaby transparentna czasza oparta na 4x4 round plate z otworem 2x2.
Natomiast reszta jest bardzo dobra. Otwierany korpus dodaje realizmu.
Solidne nogi, to z czym ja mam problem w moim mechu (BTW - zabierzesz go na Konwent? Porównamy oba).
Działka są w sam raz. Nie zawsze "długość lufy" musi iść w parze z mocą, to już nie czasy gdzie długość gwintowanej lufy gwarantowała szybszy przelot pocisku na trasie działko-cel :).
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 738
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#7 Post autor: Kirysowaty »

M_longer pisze:Te działka wydają się jakieś takie wątłe w porównaniu z resztą.
Rozmiar nie ma znaczenia. ;)
spacelord pisze:mi bardziej wygląd nóg nie pasuje, pewnie się nie prostują a tak wygląda jakby to był jakiś kicający mech ;)
Konstrukcja nóg poza stopami jest zgapiona z Hulk Bustera. Osobiście spodobały mi się i wcale nie skojarzyły z królikiem, choć w sumie mógłbym zobaczyć, jak wyglądałyby wyprostowane.
BHs pisze:Mi nie podoba się głowa, w mojej opinii lepsza byłaby transparentna czasza oparta na 4x4 round plate z otworem 2x2.
Budowałem z tego, co akurat mam, bo nie chciałem do czegoś tak małego specjalnie zamawiać elementów. W LDD sprawdziłem oczywiście wariant z round plate z dziurą i przezroczystą kopułką, ale wyglądało to dość słabo - przede wszystkim dlatego, że z powodu pewnych modyfikacji HulkBusterowego kadłuba minifig siedzi w nim niżej czy też "głębiej", z twarzą na wysokości tej zmodyfikowanej czarnej płytki 1x2, a sama głowa to atrapa i może co najwyżej służyć do tego, żeby w niej schować klucz francuski. Gdyby nawet minifig stanął o bricka wyżej i widać było jego główkę, wciąż wyglądałoby to raczej zabawnie, a tak jest bardziej groźnie, bo bezosobowo. BTW, ktoś zauważył w kopułce moje odbicie? ;)
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1924
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

#8 Post autor: BHs »

Kirysowaty pisze:BTW, ktoś zauważył w kopułce moje odbicie? ;)
Tiaa, dłonie i aparat widać :). Ale jakbyśmy byli w NCIS, to jeszcze mielibyśmy z tego zdjęcia otoczenie Twojego biurka, co masz w kubku i siatkówkę oka oraz rozmiar buta. Ot, technika!
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 738
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#9 Post autor: Kirysowaty »

Jeszcze czoło i włosy! :D
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

ODPOWIEDZ