[MOC] Batmobile - pojazd Batmana z 1989

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Kalais
Posty: 547
Rejestracja: 2014-11-30, 19:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[MOC] Batmobile - pojazd Batmana z 1989

#1 Post autor: Kalais »

Batmobile, który zbudowałem, pojawił się w dwóch filmach Tima Burtona. Były to Batman (1989) oraz Powrót Batmana (1992). Uwielbiam klimat tego pierwszego i obok Mrocznego rycerza (2008) to zdecydowanie jedna z moich ulubionych produkcji z człowiekiem nietoperzem. Czytaj więcej

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Duże zdjęcia i więcej opisu do obejrzenia i poczytania tutaj:
Galeria LEGO - Batmobile - pojazd Batmana z 1989

Zapraszam również do śledzenia nowych MOCy i artykułów na:
Facebook | Flickr | Google+
---
Info: To jest skrócona wersja posta z LEGO Bloga - Bricks' Treasure.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

W Batmobilu zupełnie rozjechały Ci się proporcje - jest za wysoki i za wąski.
Dlaczego przód jest poszerzany o dwie płytki w stosunku do karoserii?

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#3 Post autor: Jellyeater »

Za wysoki wyszedł. :P Wiem, że to po to by mógł pomieścić Batmana...
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
wallyjarek
Posty: 1272
Rejestracja: 2013-10-24, 09:31
Lokalizacja: Poznań / Limerick - Irlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: wallyjarek »

Mi się podoba cała scenka, może faktycznie za wysoki jest, ale tak jak wspomniano by się zmieścił Batman zapewne. Napisz mi co to za część co użyłeś w budynku, głowa lwa? Dzięki.

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#5 Post autor: bacon »

Brick, Modified 2 x 3 x 3 with Cutout and Lion Head
Item No:30274

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#6 Post autor: spacelord »

Samochód mi się podoba, nawet jak proporcje są nie do końca dobre. Nietypowy wygląd oryginału jest zachowany, a że oryginał jest fajny to i ten też jest ;)

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2430
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#7 Post autor: dmac »

Kabinka o bricka niżej i przesłonić połowę albo użyć o połowę niższej szybki - będzie duuuużo lepiej! Z długością całości chyba też odrobinkę przesadziłeś.
Ale już od pierwszego zdjęcia uderza coś jeszcze: ten budynek (jasna, przeszklona fasada) pasowałby raczej do którejś z dziennych scen w nowych Batmanach, natomiast architektura Batmana z 1989 jest diametralnie inna: mroczna, posępna, "gotycka".
Ale wielki plus za podjęcie tematu, bo publiczność, słusznie zachwycona trylogią Nolana, za szybko zapomniała o wizji Burtona :) .
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#8 Post autor: legosamigos »

Właśnie przypadkowo znalazłem coś na Interii o Batmobilu
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Endrju_88
Posty: 239
Rejestracja: 2015-01-27, 18:07
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Endrju88
Kontakt:

 

#9 Post autor: Endrju_88 »

Świetnie, że zaprezentowałeś coś z Batmana :-)
Duży plus za Batmobil, w którym Gacek się faktycznie mieści. Ten aspekt pojazdów w Lego zawsze jest dla mnie bardzo ważny.
P.S. Nie chciałeś użyć np. 4649700: Wing 8X10 ?
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2015-11-02, 09:12 przez Endrju_88, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kalais
Posty: 547
Rejestracja: 2014-11-30, 19:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#10 Post autor: Kalais »

dmac pisze:Kabinka o bricka niżej i przesłonić połowę albo użyć o połowę niższej szybki - będzie duuuużo lepiej! Z długością całości chyba też odrobinkę przesadziłeś.
Ale już od pierwszego zdjęcia uderza coś jeszcze: ten budynek (jasna, przeszklona fasada) pasowałby raczej do którejś z dziennych scen w nowych Batmanach, natomiast architektura Batmana z 1989 jest diametralnie inna: mroczna, posępna, "gotycka".
Ale wielki plus za podjęcie tematu, bo publiczność, słusznie zachwycona trylogią Nolana, za szybko zapomniała o wizji Burtona :) .
Pewnie nie chciało Ci się czytać całego tekstu ;) Zacytuję kawałek:
Kalais pisze:Moim założeniem było zrobić Batmobile w skali minifigów (cokolwiek to oznacza). Na pewno Batman musiał się zmieścić do środka. Jako bazową szerokość przyjąłem 6 studów. Batmobile zawsze mi się wydawał ogromny, szczególnie jego wręcz przerysowana maska. Przyjąłem więc, że będzie trochę większy niż typowe samochody z serii City. Długość całkowita to aż 24 study. Ważne było też dla mnie zachowanie różnej wielkości kół z oryginału. Większe z tyłu, mniejsze z przodu.
Wysokości nie da się nawet o 1 plate obniżyć, a co dopiero o bricka! :) Gacek ma strasznie wysoki "hełm" (oczy dopiero na wysokości czoła zwykłego minifiga + spiczaste uszy) i on wymusza taką wysokość.

Jedyna opcja to połowiczne położenie Batmana żeby patrzył w sufit, ale dla mnie to bez sensu.

No i żeby batmobile był idealnie proporcjonalny do wysokości, musiałbym go poszerzyć pewnie o 2 lub nawet 4 study, co by w ogóle nie pasowało już do skali minifigów/city, tył by się nie mieścił na pasie ruchu z ulicowego BP. Więc wybrałem takie proporcje w pełni świadomie i jestem z nich zadowolony :)

Co do budynku to głównie kwestia oświetlenia moim zdaniem. Film był kręcony po nocach, ze specyficznym oświetleniem, raczej nie budowali specjalnie ciemnych budynków ;) (ewentualnie do ujęć ogólnych makieta, ale w scenach z aktorami to pewnie jakiś Nowy Jork, Chicago itp.) A niestety nie miałem czasu zrobić fotek w klimacie Burtona, bo musiałem oddać makietę na wystawę. Takie zabawy z LEDami zajmują dużo więcej czasu niż machnięcie foty na białym tle.

Z resztą tak jak też już pisałem, budynek to tylko dodatek machnięty na szybko, żeby było gdzie postawić furę ;)
Endrju_88 pisze:Świetnie, że zaprezentowałeś coś z Batmana :-)
Duży plus za Batmobil, w którym Gacek się faktycznie mieści. Ten aspekt pojazdów w Lego zawsze jest dla mnie bardzo ważny.
P.S. Nie chciałeś użyć np. 4649700: Wing 8X10 ?
Obrazek
Dla mnie właśnie też, stąd takie, a nie inne rozmiary :)

Tą część widziałem, ale nie chciałem jej używać, bo za bardzo idzie do góry, nie pasował mi ten kształt to mojej wizji Batmobilu.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#11 Post autor: Jellyeater »

Można by go wtykać bez nóżek... Tors i główkę, Zyskujesz bricka... :P Nie wiem jak on się mieścił do prawdziwego samochodu. Ale pewnie trochę leżąc.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#12 Post autor: Ciamek »

A mi najbardziej brakuje... chodnika : o)

Przez to praca robi na mnie wrażenie zbudowanej przez dziecko, które nie myśli o takich szczegółach jak chodnik, mimo że reszta MOCa jest zupełnie w porządku.
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
Kalais
Posty: 547
Rejestracja: 2014-11-30, 19:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#13 Post autor: Kalais »

Jellyeater pisze:Można by go wtykać bez nóżek... Tors i główkę, Zyskujesz bricka... :P Nie wiem jak on się mieścił do prawdziwego samochodu. Ale pewnie trochę leżąc.
Batmanowi-inwalidzie mówimy stanowcze nie! ;)

Z tego co pamiętam to siedział normalnie, może ciut niżej niż w zwykłym samochodzie, ale po prostu Batmobile był gigantyczny. Zobacz na samochód który stoi z tyłu, nie znam się aż tak na automobilach, ale to pewnie jakiś Dodge czy inna amerykańska fura, która jest większa od standardowych Europejczyków czy Japończyków, a wydaje się tutaj malutki:
http://i.imgur.com/UY2WaM9.jpg
Ciamek pisze:A mi najbardziej brakuje... chodnika : o)

Przez to praca robi na mnie wrażenie zbudowanej przez dziecko, które nie myśli o takich szczegółach jak chodnik, mimo że reszta MOCa jest zupełnie w porządku.
No jak nie ma jak jest ;) A jak nazwiesz to, po czym chodzą piesi?

Co najwyżej krawężnika może brakować ;) Ale ja nie traktuję LEGO jak czegoś do 100% odwzorowania rzeczywistości i zawsze robię uproszczenia, przerysowania itp. To nie moja bajka dążenie do realizmu... I właśnie bardzo lubię ten aspekt, jak to nazwałeś, dziecięcego, potraktowania świata w LEGO.

Z LEGO, jak ze wszystkim, każdy ma swój świat ;)

Ja do tego wszystkiego mam jeszcze spaczenie zawodowe - w filmach animowanych, czy ilustracjach/obrazach, czy jakichkolwiek projektach graficznych - uproszczasz pewne rzeczy, żeby stanowiły tło, a detalujesz bardziej główny obiekt, żeby przyciągał uwagę. Stary i prosty trick, zauważyłem, że podświadomie czasem tak buduję też w LEGO...
Ostatnio zmieniony 2015-11-03, 08:33 przez Kalais, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2430
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#14 Post autor: dmac »

Kalais pisze: Pewnie nie chciało Ci się czytać całego tekstu ;)
Przeciwnie! Ja po prostu nie przyjąłem go do wiadomości :) . Minifigurki zwykle nie pasują do małych modeli - bo są chorobliwie otyłymi karłami - ale myślę, że strzeliłeś sobie w stopę, wybierając akurat taki sposób ominięcia tego problemu. Można zrobić trochę większy pojazd (sam to praktykuję), można wsadzić do środka figurkę bez nóg (albo, żeby nie było okrutnie, z klockową makietą nóg wygiętą w korzystniejszy sposób, niż oryginalne nogi), ale nie można zmieniać proporcji pojazdu w dogodnym dla siebie miejscu, bo to się bardzo rzuca w oczy!

Albo: można, tylko model na tym traci :) .
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#15 Post autor: ImpreSariO »

Jak już zauważył dmac, zrobienie modelu w skali do minifigów i co gorsza próba ich zmieszczenia w całości, graniczy z cudem. Gratulacje za ambitne podejście i mimo wszystko efektu końcowego. Jednak proporcję są mocno zaburzone. Najbardziej przeszkadza mi przód poszerzony na 8 studów. Ten batmobile w oryginale ma szerszy tył od przodu, a przez te wielkie boki z przodu które zastosowałeś, to się gubi mimo że sama opływowa sylwetka w miarę Ci wyszła. Sam wiele lat temu gdy budowałem tego właśnie batmobile'a myślałem o minifgach. Szybko zrozumiałem że to nie ma sensu. Ludziki są bardzo niewymiarowe. Do tej pory nie widzę sposobu aby dało to się jakoś pogodzić mimo że powstało mnóstwo nowych części.

ODPOWIEDZ