[MOC] AT-AT

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Qlczas
Posty: 129
Rejestracja: 2012-05-10, 13:17
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Qlczas
Kontakt:

 

#31 Post autor: Qlczas »

Zalogowałem się tylko po to by napisać...

Moc Roku!!!

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#32 Post autor: bart_ilo »

Nie jestem fanem SW ale twój MOC jest mega!!
Świetnie zrobiony. Wspaniale odwzorowany. Duży plus za oświetlenie, ruchomą głowę i pozostałe części.
Minifigurka wygląda przy nim jak robak. Zresztą widać na zdjęciu :)
Chętnie zobaczył bym go na żywo jaki jest ogromny. Moim zdaniem kandydat na MOC Roku!!

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#33 Post autor: dmac »

Dziękuję. Kto wie, może i pora już na późny debiut w konkursie na MOC miesiąca - jeszcze nigdy nie uczestniczyłem.

Wracając do kwestii wątłych kostek mojego AT-AT, które trzymają się zadziwiająco mocno, w związku z licznymi pytaniami zamieściłem obrazek ze szczegółowym opisem.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

#34 Post autor: tbzz »

Genialny! Taki wielki i masa szczegółów. Chylę czoła! :)
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#35 Post autor: martinb »

dmac, no to teraz musisz koniecznie, ale to koniecznie "wrzucić" tego MOCa do LDD... hehehehhehhhh, żartowałem. :-P

Ja pierdyka! Chłopie! Coś Ty stworzył! Ludu, co za niesamowite cudo! MOC roku! Ta ilość szczegółów, gabaryty i... zaplecze klockowe! Chylę czoła! Wspaniała praca!

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#36 Post autor: Żbik »

Gratuluję, dopiero dzisiaj zobaczyłem że jest gotowy. Świetnie odwzorowany wirtualny oryginał! Koniecznie musisz go pokazać Bliźniakom na Pyrkonie.

Za dzieciaka oglądając w kinie SW bałem się i jednocześnie podziwiałem te maszyny. Doceniam znajome poświęcenie i determinację. Fizyce wbrew powoli realizowany projekt każe się zadumać nad celem naszych dążeń :)

Zgłoś koniecznie do MOCa miesiąca - niech świat wie, że konkurs na MOC Roku, to nie przelewki, tylko starcie tytanów ;)

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#37 Post autor: dmac »

Tak, tak, podpuszczasz mnie, a potem w ostatniej minucie konkursu wyskoczysz ze swoją Scanią i zmieciesz konkurencję :D .

Dziękuję raz jeszcze, miło się czyta komplementy, zwłaszcza gdy tak rzadko się coś kończy :D .
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
LordDarq
Posty: 88
Rejestracja: 2015-11-01, 15:36
Lokalizacja: Kraków

#38 Post autor: LordDarq »

Lepiej kończyć rzadko w takim stylu jak Ty powyżej, niż robić masę nikomu niepotrzebnego badziewia.

Jeszcze raz, szacun, wykonałeś naprawdę coś wspaniałego. I weź to teraz zburz na inne MOCe :D Normalnie świat uroni łzę ;-)

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#39 Post autor: dmac »

LordDarq pisze:I weź to teraz zburz na inne MOCe :D Normalnie świat uroni łzę ;-)
Nie, no świat może spać spokojnie. Nic, co powstaje w ramach Projektu Endor, nie zostanie zburzone.

Chyba, że w napadzie szału Głównej Księgowej, gdy już będzie miała dość tych wszystkich pudeł i innych zbieraczy kurzu ;) .
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
CamelXP
VIP
Posty: 321
Rejestracja: 2011-11-05, 19:07
Lokalizacja: Lubin / Norymberga

#40 Post autor: CamelXP »

Jeżeli ten model zostanie MOC'em roku (a będę szczerze zaskoczony, jeśli stanie się inaczej), to dla całego Endoru trzeba będzie stworzyć jakąś nową kategorię, może MOC dziesięciolecia, MOC Universum, Matka Wszystkich Mocy?
Hey! you're banjaxed!
Hey! you're screwed!
And death is coming for you!

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#41 Post autor: Żbik »

dmac pisze:Tak, tak, podpuszczasz mnie, a potem w ostatniej minucie konkursu wyskoczysz ze swoją Scanią i zmieciesz konkurencję :D .
Nie podpuszczam. Ja planuję premierę Scanii w grudniu, więc zaskoczenia nie będzie :)

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#42 Post autor: V1 »

Super maszyna!
Dumny Dmac i jego wspaniała maszyna!
Pięknie porobiłeś zacieki z old gray.
Bardzo przekonująco wygląda, jak model redukcyjny, a nie z klocków.
Właściwie to niejeden redukcyjny nie wygląda tak dobrze.

Ale zdjęcia niedobre, nie oddają jego piękna.
Mógłbyś odczepić go od podłoża i pstryknąć najpiękniejsze jakie umiesz, a umiesz.

Stabilne postawienie go na czterech łapach musiało wymagać niezłego kombinowania.
Żeby się w nim tylko jakiś silniczek czy diodka nie przepaliła :)
Schemat, na którym zaznaczyłeś, jak opiera się na stopach mnie nie przekonuje. Tam musi być coś jeszcze!

Super. Jeszcze tylko napiszę, że gdyby wszystkie potrzebne klocki istniały w lgb, nie wyglądałby tak dobrze. Te drobiazgi w innych odcieniach są niezbędne przy tak wielkiej konstrukcji, nadają mu autentyczności.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#43 Post autor: dmac »

Bardzo pięknie dziękuję za miłe słowa.

Zdjęcia są najlepsze, na jakie mnie stać. Co mógłbym w nich zmienić?

Niestety, z podstawki go nie zdejmę, bo budowałem go z myślą o tym, że będzie stał na Endorze i nie zabezpieczyłem w żaden sposób "stawów biodrowych". Gdyby stanął nieprzyczepiony do gruntu, mógłby zrobić szpagat :) . Wolę nie ryzykować.

Przepalone żarówki to pół biedy; zaskakująco łatwo jest zdjąć boczne pancerze i dach na głowie, a to wystarczy do ich wymiany. O wiele gorzej byłoby, gdyby się spalił któryś z silników, bo wtedy model praktycznie do rozbiórki (no, przynajmniej bebechy).

A jeśli chodzi o kostki... No już nie wiem, jak mam Was niedowiarków przekonywać, więc skoro schemat CADowy nie wystarcza, pokażę zdjęcie. Tam w środku naprawdę nic nie ma!!! :)

ObrazekAnd one more proof :) by Maciej Szymański, on Flickr
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#44 Post autor: blizzard »

25 minut temu skonczylem oglądać 6.część SW, ogólnie uwinąłem sie z trylogią w 2 dni dlatego jestem "na świeżo".
Super praca :)

Awatar użytkownika
wallyjarek
Posty: 1276
Rejestracja: 2013-10-24, 09:31
Lokalizacja: Poznań / Limerick - Irlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#45 Post autor: wallyjarek »

Podziwiam za wytrwałość oraz pomysł i wykonanie.
Gdybym tak umiał budować :) Pozostaje mi kupić tylko wersję dostępną w sklepie i się nią cieszyć.

ODPOWIEDZ