[MOC] AT-AT

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#46 Post autor: dmac »

Dziękuję bardzo.
wallyjarek pisze: Gdybym tak umiał budować :)
Jestem zdania, że "budować każdy może" i to nie "trochę lepiej lub trochę gorzej" tylko całkiem dobrze. Słusznie zauważyłeś, że liczy się cierpliwość. Udał mi się model, jestem z niego zadowolony, ale to nie znaczy, że tak po prostu usiadłem i zbudowałem. Boczne ściany kadłuba rozbierałem i budowałem od nowa chyba z 10 razy.
Jedno, co na pewno pomaga, to doświadczenie, w sensie znajomości dostępnych elementów. Gdybym kupował LEGO od roku, pewnie nie wiedziałbym o istnieniu i sposobach użycia połowy części, z których składa się ten model. Na szczęście znam LEGO ponad 30 razy dłużej :) . Ale różowo nie jest, bo od paru lat praktycznie nie kupuję zestawów, a niewykluczone, że są w nich nowe części/patenty, które mogłyby uczynić mój model lepszym.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
wallyjarek
Posty: 1272
Rejestracja: 2013-10-24, 09:31
Lokalizacja: Poznań / Limerick - Irlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#47 Post autor: wallyjarek »

Może powinienem napisać: gdybym mial większe doświadczenie i miał tyle czasu i klocków by nocami budować :)
Masz racje, znajomość klocków jest bardzo ważna, ja tu jeszcze jestem daleko.
Dalej kupuje zestawy by się czegoś uczyć, a dziewczyna mnie wyzywa, że nie kupuje samych pojedynczych klocków. Ale ten plan w życie wprowadzam.
Co do cierpliwości, moja ciężarówkę staram się budować z dużymi przerwami już dwa lata.
Głownie z braku klocków i rożnych wydatków na niepotrzebne zestawy.
Jeszcze raz napisze że podziwiam za wytrwałość i pomysłowość.
Zapewne nowe techniki budowy/łączenia wymyśliłeś i to jest w tym najfajniejsze.
Na koniec, pokazałem koledze model i również podziwia to "maleństwo".

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#48 Post autor: martinbb »

Obrazek
Inspired by NavySEALs

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#49 Post autor: Jellyeater »

Głownie z braku klocków i rożnych wydatków na niepotrzebne zestawy.
W życiu to jest zawsze cuś za cuś. a zestawy jako baza pod MOCe są dla mnie zazwyczaj średnio przydatne. Moce to najczęściej duża ilość powtarzalnych elementów. W zestawach jest za duża różnorodność.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#50 Post autor: Stelario »

Zestawy są bardzo potrzebne do budowania MOC'y jak chociaż by Endor dmaca, ale w określonych ilościach. Bo takie figurki ze SW kosztują tyle na sztuki co cały battle pack, czyli wszystkie klocki w środku są tak naprawdę za free. Oczywiście porzytek z 10 takich samych figuirek batmana może być już mniejszy acz kolwiek też idzie je użyć nawet w 1 MOCu,

Ja wychodze z założenia że z najdziwniejszego klocka da się coś zbudować trzeba go tylko mieć wystarczająco dużo.
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#51 Post autor: dmac »

Stelario pisze:Bo takie figurki ze SW kosztują tyle na sztuki co cały battle pack, czyli wszystkie klocki w środku są tak naprawdę za free.
Prawda. Z tego powodu zaopatrzyłem się kiedyś w szturmowców kupując kilka battle packów z nimi. I myślę o zaopatrzeniu się w jeszcze paru, skoro nowy zestaw się ukazał :) .
Jednakże przy projekcie tak dużym jak Endor, czy nawet sam AT-AT, właściwie tylko figurki opłaca się zdobywać w ten sposób. Jeśli chodzi o zwykłe klocki, niestety jestem skazany na Bricklink i - raz do roku - BOP. Ubolewam nad tym, bo na zestawy nie zostaje mi już nic.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Nilson
Posty: 36
Rejestracja: 2015-11-24, 15:59
Lokalizacja: Łódź

#52 Post autor: Nilson »

Niesamowite, widziałem na swoim feedzie na flickrze i dopiero po jakimś czasie zdałem sobie sprawę, że to rodzima konstrukcja. Wielkie wow i wielkie brawa!

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#53 Post autor: bacon »

Nilson pisze:Niesamowite, widziałem na swoim feedzie na flickrze i dopiero po jakimś czasie zdałem sobie sprawę, że to rodzima konstrukcja. Wielkie wow i wielkie brawa!
Ktoś tam wyżej pisał, że tej pracy przydałyby się lepsze zdjęcia ;)
Ostatnio zmieniony 2015-11-24, 18:54 przez bacon, łącznie zmieniany 2 razy.

Rotmistrz
Posty: 44
Rejestracja: 2012-07-19, 22:07
Lokalizacja: PL
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#54 Post autor: Rotmistrz »

Piękna praca. Model jest olbrzymi i imponuje dbałością o szczegóły. Fajnie prezentują się mechanizmy i oświetlenie.

Tigersan
Posty: 5
Rejestracja: 2015-11-16, 18:53
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#55 Post autor: Tigersan »

Na początku szczere gratulacje!!!

przepiękny projekt, skala wydaje się odpowiednia. Rozmach konstrukcji przykrywa każdego UCSa.

Jak duzy przewidujesz ten projekt? Rozumiem, że zmotoryzowane platforma i Lambda będą jego częścią? czy przewidujesz rozszerzenie całości o kolejne elementy w skali? np. bunkier, wioska Ekwoków? Ciekaw jestem ogromu drzew, co łatwo zobaczyć w kadrze przy platformie który próbujesz odtworzyć.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#56 Post autor: dmac »

Dziękuję raz jeszcze za pochwały.

Tigersan, mój Projekt Endor ma swój wątek, ale nie przypuszczam, żebyś miał czas przezeń brnąć, więc odpowiadam pokrótce:
- w tej chwili wydaje mi się, że całość zajmie trochę ponad 50 płyt bazowych
- platforma i Lambda są jego NAJWAŻNIEJSZĄ częścią :)
- bunkier - wątpię, wioska Ewoków - jeszcze bardziej wątpię; gdybym miał rozszerzać projekt, to w pierwszym rzędzie o kolejne drzewa i główne zabudowania bazy (widoczne w ujęciu nocnym z lądującym wahadłowcem), a w drugim rzędzie o jeszcze więcej drzew i talerz anteny widoczny ponad lasem
- drzewa są mniej więcej metrowej wysokości; trzy są gotowe, na drugie tyle mam materiał (chyba), a prócz tego zamierzam dodać sporo niższych i smuklejszych drzew, które są widoczne między innymi tuż obok kładki, gdzie toczy się rozmowa Luke'a z Vaderem. A skoro już o drzewach mowa, to zastanawiam się, czy nie nagiąć trochę rzeczywistości: logika podpowiada, że wokół platformy powinien znajdować się pas wolnej przestrzeni, żeby AT-AT mogły podchodzić do wszystkich sześciu kładek. Ale czy to ma sens na makiecie z LEGO? Pusty, zielony teren nie będzie ciekawy. Lepiej byłoby podejść z lasem pod samą platformę... Ot, dylematy ;) .
Ostatnio zmieniony 2017-08-12, 11:45 przez dmac, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
piotrek839
Posty: 459
Rejestracja: 2011-10-05, 18:37
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
brickshelf: piotrek839

 

#57 Post autor: piotrek839 »

Doskonały jak niszczyciel Jareca :)

Awatar użytkownika
Vlado
VIP
Posty: 149
Rejestracja: 2008-03-22, 19:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Vlado

 

#58 Post autor: Vlado »

AT AT jest wspaniały.
Tak patrząc na rozmiary AT AT, platformy oraz landszafcik z dzienników projektu Endor czy oszacowałeś jakich rozmiarów będzie cała diorama?

Patrząca na stopy przypomniało mi się jak wieki temu na classic castle była dyskusja o nowatorskiej technikce budowania idealnie okrągłych wież z poziomych skosów.
No nie wiem...

Awatar użytkownika
Kalais
Posty: 547
Rejestracja: 2014-11-30, 19:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#59 Post autor: Kalais »

Vlado pisze:Tak patrząc na rozmiary AT AT, platformy oraz landszafcik z dzienników projektu Endor czy oszacowałeś jakich rozmiarów będzie cała diorama?
dmac pisze:- w tej chwili wydaje mi się, że całość zajmie trochę ponad 50 płyt bazowych
Czasem warto przeczytać co jest post, czy dwa, wyżej ;)

Swoją drogą dmac, tak z ciekawości, gdzie Ty to będziesz trzymał? Masz jakiś pokój specjalny na to, czy będziesz chował po szafkach segmenty? ;)
Ostatnio zmieniony 2015-11-26, 10:34 przez Kalais, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
LordDarq
Posty: 88
Rejestracja: 2015-11-01, 15:36
Lokalizacja: Kraków

#60 Post autor: LordDarq »

Jedni w piwnicy mają stoły bilardowe, inni - Endor :-)

ODPOWIEDZ