[MOC] Edynburg

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

[MOC] Edynburg

#1 Post autor: Toltomeja »

Publikowanie niecastlowego MOCa dokładnie w środku CCC to chyba grzech. Ale biorę to na klatę. Na zdjęcia czeka już pierwsze zgłoszenie na CCC, ale najpierw trzeba opublikować kamienicę.

Chyba pierwszą moją pełnowymiarową kamienicę. Trochę w stylu modulara, trochę też starałem się oddać klimat Edynburga. Na początku próbowałem zbudować Victoria Street z odjazdowymi kolorowymi domkami, ale wyglądało to raczej nieciekawie. W różnych odcieniach zielonego i niebieskiego ciężko znaleźć jakieś specyficzne części do detali, szczególnie jak od lat inwestowało się głównie w szare klocki. Dlatego... cóż. Stanęło na jednej kamienicy, za to zrobionej (mam nadzieję) porządnie.

Tym razem silnie inspirowana na tym oto budynku: http://goo.gl/maps/i5sYqGRf9Z62

Obrazek

Zamiast tylnej ściany jest możliwość zaglądnięcia do wnętrza. Na parterze mieści się pub (nie mogłem sobie wymarzyć lepszych szybek, niż z napisem Highlander), na pierwszym piętrze szkoła muzyczna, a na górze mieszkanie z łazienką i sypialnią. 3 z 9 pokoików, te środkowe, można wysunąć żeby odsłonić to, co jest niżej.

Pełna galeria: www.flickr.com/gp/toltomeja/pq4r87

Pan Wiesiek oczywiście też nie przepuścił okazji i wpadł na 'pint of bitter'.

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#2 Post autor: Stelario »

Bardzo mi się podoba patent z wsuwanymi pokojami. Kamieniczka niczego sobie troche szara no ale takie właśnie one są :)
Z ciekawości ile mniej więcej szarych bricków zużyłeś?
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

Awatar użytkownika
gmkkk
Posty: 1005
Rejestracja: 2014-06-24, 21:06
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: gmkkk

 

#3 Post autor: gmkkk »

Wnętrze kapitalne, bryła kamieniczki i kilka innych motywów super. Osobiście wizualnie nie podoba mi się tylko łączenie klocków o ostrych krawędziach z okrągłymi, powstają szpary tak jakoś psujące mi odbiór całości. W zamku- budowli z kamieni to się sprawdza, w ścianie kamienicy, moim skromnym zdaniem nie.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#4 Post autor: Szerszen »

To fakt... kamieniczki jednak jakoś "bardziej gładkie są".
W zamkach zresztą też bardziej się to sprawdza "w ruinach zamków" niż w zamkach "działających", bo takie dziury... to zaproszenie - tu mur jest słabszy.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#5 Post autor: Jellyeater »

Popiersie super.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#6 Post autor: Ciamek »

Ale gdzie są okna??
Zdrufko, Ciamek

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#7 Post autor: Jellyeater »

Faktycznie zamurował. Jak się patrzy na wnętrze to się tego nie zauważa.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
lookl
Posty: 141
Rejestracja: 2015-05-14, 20:06
Lokalizacja: Warszawice i okolice
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#8 Post autor: lookl »

A do mnie przemawiają te "dziury" w ścianach, bo rozumiem iż trzeba było pokazać nieregularne ułożenie cegieł mając do dyspozycji jeden kolor klocków. Wyszło to bardzo dobrze. Szkoda trochę, że ściany szczytowe nie są tak strome jak w oryginale. Zaburzyło to nieco proporcje. W rzeczywistości są one konkretne, a tu jakieś takie filigranowe.
Po za tym świetnie posadzka komponuje się z budynkiem. Wnętrza bardzo dopracowane.
Nie rozumiem tylko czemu okna są od wewnątrz zamurowane :/

Apropo "dziur" w ścianach:
Obrazek
:)

Awatar użytkownika
Pakita
Posty: 254
Rejestracja: 2015-06-25, 23:46
Lokalizacja: okolice Warszawy

#9 Post autor: Pakita »

Wszystkie okna zasłonięte w biały dzień? Twoi mieszkańcy chyba mają coś do ukrycia. ;)
A tak na serio: Słusznie Jellyeater zauważył, że fakt zamurowanych okien nie rzuca się w oczy (zapewne za sprawą bogatych wnętrz,które mi osobiście się podobają). Mimo to, trochę zubaża to ogólny widok kamienicy od frontu - kamienica zdaje się nie żyć, choć ulica tętni życiem. Czemu właściwie je zamurowałeś, bo nie kapuję idei?
Twoja praca skłoniła mnie do rozważań na temat najlepszej opcji technicznej do budowy budynków w zakresie dostępu do ich wnętrza. O ile zastosowanie przez Ciebie braku tyłu daje wymarzone dla mnie widoki, o tyle na makiecie się już nie sprawdzi. W tym temacie najlepszym rozwiązaniem wydają mi się odginane ściany. Ciekawy pomysł z tym wyciąganym piętrem. Ponadto jakoś tak podoba mi się ten Twój kwiat z wisienką i bardzo estetyczny kibelek.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#10 Post autor: Szerszen »

Lookl proszę nie porównuj kamieniczki do budynku z epoki chyba socrealizmu...
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
lookl
Posty: 141
Rejestracja: 2015-05-14, 20:06
Lokalizacja: Warszawice i okolice
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#11 Post autor: lookl »

Szerszen pisze:Lookl proszę nie porównuj kamieniczki do budynku z epoki chyba socrealizmu...
nie wiem gdzie dostrzegasz porównywanie kamienicy do.... (?) socrealizm to to na pewno nie jest [img]http://www.00453005_0000002.pl/forum/templates/subSilver/images/ranks/icon/icon9.gif[/img]

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#12 Post autor: Ciamek »

Mi tam dziury w ścianie i czarne okna nie przeszkadzają.

Natomiast brak okien we wnętrzach (super wnętrza) tam gdzie być powinny razi mnie, mimo sprytnego tłumaczenia, że to przecież pokoje od podwórka : o)

Ogólnie to bardzo fajna budowla i wielki plus za wnętrze z dostępem z boku, a nie poprzez ściąganie pięter.
Zdrufko, Ciamek

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#13 Post autor: Jellyeater »

Co do okien to dlatego kamieniczki buduje się na 2. I pamiętam jak miałem spory problem z umeblowaniem swojej rezydencji. Nagle okazało się, że wszędzie okna i nie ma gdzie mebli stawiać. No i modulary jako jedne z niewielu modeli z lego mają 4 ściany. Pewnie z czasem i to zmienią.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#14 Post autor: Biedrus »

Bardzo mi się podoba ta kamieniczka, zewnątrz i wewnątrz po prostu mistrzostwo. :-)

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#15 Post autor: Toltomeja »

Z oknami sprawa jest dość prosta... Sklecenie wszystkich tych szalonych SNOTów i kafli wystających na pół studa, wymagało niezłych akrobacji. Poszło na to dużo flexów, pralek i clipów - a grubość ściany wzrosła do co najmniej 3 studów, i okna się nieco schowały.

Aha, jeszcze jedno. Są szpanersko zakryte brickami DkBlue, a nie czarnymi :D

Dzięki za uwagi! :)

ODPOWIEDZ