8929 Defilak & 8930 Dekar

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Rahsed

8929 Defilak & 8930 Dekar

#1 Post autor: Rahsed »

Słowem wstępu - jest to praktycznie moja pierwsza próba recenzji więc jak coś będzie nie tak to nie bijcie. Postanowiłem też że moja pierwsza recenzji będzie recenzją czegoś małego na dobry początek.

Zastanawiałem się pewnego dnia nad reaktywacją kolekcji Exo-Force ale jednak stwierdziłem że Bionicle ma lepszą historię (no i designy ale to inna sprawa) i takoż tą kolekcje zacząłem odbudowywać. Jednym z moich pierwszych nabytków są Mahritoranie.

Dane techniczne:
Seria: Bionicle
Klasyfikacja: Small Sety
Rok Produkcji: 2007
Ilość części: 37 (wg. Peeronu ale z tego co zauważyłem jest jeszcze jedna część dodatkowa w obu zestawach)
Cena: W granicach 17-24 zł

Defilak
8929
Spis części

Obrazek

Dekar
8930
Spis części

Obrazek


PUDEŁKA

zdjęcie znikło...

Pudełka jakie są, każdy widzi. Przedstawiają nam one Defilaka i Dekara biegnących w stronę obserwatora i strzelających żółtymi kulami Zamor które jednak według informacji z opisów nie są Zamorami lecz utwardzonymi bąblami powietrza. Z przodu mamy też oczywiście imię danej postaci, numer zestawu i zalecany wiek posiadacza. U góry mamy ten sam obrazek co z przodu a także kulę w skali 1:1.

zdjęcie znikło...

Z tyłu znów bohaterowie, tym razem stojący ale wciąż strzelający. ;) A także mechanizm działania wyrzutni oraz pokazane inne small sety 2007.

W środku pudełka znajdujemy części zapakowane w 2 małe woreczki, jedną część do miotacza (luzem) a także instrukcję. Z interesujących części są napewno ostrza broni Mahritoran jako że jest to zupełnie nowa część oraz rekolory masek które wcześniej wystąpiły tylko w 3 setach (Kanohi Kualsi w 1, Kanohi Kiril/Pehkui w 2). Kanohi Kualsi została przekolorowana na ciemną zieleń a Kiril/Pehkui na żółto.


INSTRUKCJE

Instrukcje są dosyć typowe więc nie będe się o nich rozpisywał. Na froncie ten sam obrazek co na pudełku, sama instrukcja jest czytelna i nie tworzy żadnych problemów. Na końcu oczywiście spis części i reklamy. Budowa zestawu zajmuje góra 5 minut.

MAHRITORANIE

zdjęcie znikło...

Dochodzimy do sedna czyli samych postaci. Jak widać Mahritoranie są zupełnie identyczni za wyjątkiem masek Kanohi i kolorystyki. Defilak posiada ładną ciemnozieloną kolorystykę która zapewne działa dosyć maskująco w jego naturalnym otoczeniu (głębiny mórz gdzie pełno wodorostów i innych takich) natomiast Dekar jest krzyklwie żółty. Nie będe rozsądzał który lepszy ponieważ to kwestia gustu. Mahritoranie mają zupełnie nową konstrukcję jak to co roku bywa z Matoranami. Prezentują się ładnie i mają sporą pozowalność. Obaj posiadają 7 punktów artykulacji (4 w nogach, 2 w ramionach i jede w szyji) lub jeśliby liczyć możliwość zmiany pozycji miotacza to 8. Trochę boli brak artykulacji rąk, co posiadali chociażby zeszłoroczni Matoranie. Nie zmienia to faktu że są całkiem pozowalni.

zdjęcie znikło...

Z boku możemy zobaczyć dokładnie ostrza a także to jak zamocowany jest miotacz. W pierwszej chwili sądziłem że zamontowanie go na ręce jest nieco niepraktyczne, ale z czasem przekonałem się do tego rozwiązania. Bardzo dobrym pomysłem było też dodanie drugiej części do broni co powoduje że wygląda jak porządny miecz - zazwyczaj w ręce tego typu montuje się tylko ostrze z jednej strony.

zdjęcie znikło...

Tył jest nieciekawy, ale to nie tyłem stoją do nas nasze zestawu, prawda? Co prawda wcale bym się nie obraził gdyby LEGO dorzuciło jakąś część która robiłaby za plecy. Poza tym jak to już bywa u Matoran - nie dostali części oczowo-mózgowej do głowy.

zdjęcie znikło...

Ostatecznie możnaby pomyśleć że te sety wcale nie są takie dobre ponieważ trochę się do nich poprzyczepiałem. Ale od razu mówie że jest to złe wrażenie - tak się składa że to często small sety dostarczają dużo dobrej zabawy. A jako że cena nie jest wygórowana to można sobie spokojnie sprawić mały prezencik. :)

Ogółem: 9+/10
Pudełko: 10/10
Instrukcja: 10/10
Zestaw: 9/10 (odjęty punkcik za brak artkulacji rąk - jeśli komuś nie przeszkadza niech śmiało w duchu doda do tej oceny ten jeden punkt)

Zdjęcia niestety poznikały, dołożyłem z Peeronu...
nori
Ostatnio zmieniony 2008-10-01, 08:22 przez Rahsed, łącznie zmieniany 6 razy.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#2 Post autor: Bricksley »

Dla porządku w dziale recenzji w tytule recenzji najpierw piszemy numer zestawu a potem jego nazwę. I dla każdego zestawu oddzielna recenzja.

Przydałyby się zdjęcia tego co znajduje się w pudełku.

Reszta rzeczy ładnie opisana. Ale Bionicle'a nigdy nie kupię, no chyba, że będzie miał jakieś wyjatkowe i potrzebne części.

Czy to nie pierwsza recenzja Bionicle'ów?
Pozdrawiam :)

Hippotam

#3 Post autor: Hippotam »

K@ROL pisze:Dla porządku w dziale recenzji w tytule recenzji najpierw piszemy numer zestawu a potem jego nazwę. I dla każdego zestawu oddzielna recenzja.
Zmieniłem. Te dwie recenzje niech zostaną. Ciężko byłoby Rahsedowi to zmieniać, a ma to nawet sens bo zestawy są bardzo podobne.

To druga recenzja Bionicle - pierwsza jest pióra Rekrutacji. Fajnie że ktoś jeszcze lubi tą serię, może przekona nas do niej?

Recenzja jest bardzo fajna, czyelna i dla mnie ciekawa. Zastanawiające jest czemu wolałeś te potwory zamiast Exo-Force, ale de gustibus...

Miałbym tylko prośbę o kilka drobiazgów:
-zdjęcia są za duże (patrz [url=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=1274]Regulamin forum[/url[, punkt 6 Zasad wypowiedzi. Proszę, zmień je. Przyjeło się, ze w recenzji zamieszczamy miniaturki, ktore są odnośnikami do właściwego zdjęcia. Ale w erze post-brickshelfowej może będą inne zwyczaje, kto wie?
- Przyjęło się podawać garśc podstawowych informacji o zestawie - cenę, rok produkcji, lioczbę części i więcej (rzuć okiem na poradnik recenzenta". Może mógłbyś uzupełnić rececnję o niektóre z nich
- I jeszcze detal o który proszę Cię prywatnie - rażą mnie w tekście sformułowania typu "rekolor, sery, recka". Mógłbyś je zamienić na polskie odpowiedniki?

Dziekuję!

Rahsed

#4 Post autor: Rahsed »

K@ROL pisze:Przydałyby się zdjęcia tego co znajduje się w pudełku.
Następnym razem jak będe robił recenzje to postaram się robić zdjęcia na bieżąco przy odpakowaniu i budowie, teraz zdjęcia robiłem mając już zbudowane modele a nie chciało mi się ich rozbierać na kawałki.
Hippotam pisze:Fajnie że ktoś jeszcze lubi tą serię, może przekona nas do niej?
Fanów jest więcej niż mogłoby się wydawać, np. pewna moja znajoma lubi ale nie zbiera (ale za to cały czas mnie męczy żebym jej opowiadał fabułę, opisywał postacie itp. ;) ). Co do przekonywania - taki mam (po części) zamiar.
Hippotam pisze:Recenzja jest bardzo fajna, czyelna i dla mnie ciekawa. Zastanawiające jest czemu wolałeś te potwory zamiast Exo-Force, ale de gustibus...
Może wybrzydzam ale większość mechów z Exo-Force ma badziewną budowe, jedynie Stealth Hunter, Silent Strike i Golden Guardian do mnie przemawiają. A można zbudować o wiele lepsze mechy z LEGO. :) Jak dorwe pare zestawów z serii Creator to na pewno postaram się coś zaprezentować.
Hippotam pisze:Miałbym tylko prośbę o kilka drobiazgów:
W wolnej chwili postaram się dostosować. Co do zdjęć to ups, faktycznie...chociaż nie są chyba aż takie tragiczne ponieważ nie rozciągają forum itp.

Zasadniczo dzięki za krytyke.

EDIT: Wprowadziłem pewne zmiany. Mam nadzieje że teraz będzie lepiej.
Ostatnio zmieniony 2007-07-15, 22:08 przez Rahsed, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ