Liga Recenzentów 2015 (Posumowanie konkursu i wyniki)

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Liga Recenzentów 2015 (Posumowanie konkursu i wyniki)

#1 Post autor: SERVATOR »

Miło mi poinformować, że ZWYCIĘZCĄ LIGI RECENZENTÓW w 2015 roku został NORI! Wielkie brawa dla tego Pana! To było zwycięstwo w wielkim stylu.

Na równie gorące gratulacje zasługuje zdobywca drugiego miejsca w konkursie - TBZZ, który liczbą zdobytych punktów również wyraźnie odskoczył od pozostałej stawki.

Trzecie, zaszczytne miejsce na podium uzyskał niejaki SERVATOR - czyli ja. :)

Pełna tabela Ligi Recenzentów w roku 2015 prezentuje się tak:

Obrazek

Szczegółowe zestawienie liczby uzyskanych w ankiecie głosów i przyznanych poszczególnym recenzjom punktów w kolejnych miesiącach 2015 roku prezentuje poniższa grafika.
Kolejność elementów w powyższych tabelach odpowiada kolejności recenzji w poszczególnych miesięcznych Ankietach.

Obrazek


Mała statystyka:

W roku 2015 do konkursu zakwalifikowano 114 recenzji napisanych przez 19 forumowiczów. Jest więc nieźle, bo co miesiąc na forum pojawiało się średnio prawie 10 recenzji.

Smutniejszy wniosek płynie z podsumowania liczby osób biorących udział w comiesięcznych Ankietach. W 2015 roku średnio głosowało bowiem zaledwie 18 forumowiczów. O poprawienie tego wyniku w przyszłości należy więc powalczyć!

--------------------------------
To tyle ode mnie.
Dziękuję wszystkim za udział w całej zabawie, zarówno Recenzentom, których prace mają istotny wkład w rozwój Forum, jak i Forumowiczom, którzy zechcieli oddawać na nich swoje głosy.
Szczególnie dziękuję zaś tym, którzy głosowali na mnie. :)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#2 Post autor: 3dom »

.......................to teraz musicie się dogadać jak dzielicie skalpy :)
3dom pisze:ADM znalazł garść nagród na ten sezon Ligi Recenzentów :)

42034; 60073; 60082; 70754; 75079; 79015
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Dystrybucja nagród:
  • Zwycięzca wybiera 3 zestawy
  • Zdobywca drugiego miejsca wybiera 2 z trzech pozostałych
  • Zdobywca trzeciego miejsca dostaje ostatni niewybrany zestaw
A jak się dogadacie to dajcie znać Baconowi co dla kogo.
Ostatnio zmieniony 2016-01-11, 12:15 przez 3dom, łącznie zmieniany 1 raz.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#3 Post autor: bacon »

Gratulacje! Takie fajne nagrody a tak mało osób o nie powalczyło, szkoda.

Nori co wybierasz? 3 strzały!

Awatar użytkownika
Jarząb
Posty: 132
Rejestracja: 2012-05-07, 09:22
Lokalizacja: Ostróda
brickshelf: jarzab

 

#4 Post autor: Jarząb »

Gratuluję i jednocześnie dziękuję wszystkim recenzentom. Wasze prace są świetne i zawsze czytam recenzję zestawu przed zakupem. Z tymi, których nie planuję kupować też się chętnie zapoznaję przy pomocy recenzji :)
Mam nadzieję, że 2016 rok będzie równie obfitował w jakościowe recenzje.

Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

#5 Post autor: tbzz »

Ha! Co ja mogę napisać? Gratulacje oczywiste dla Noriego! A także dla wszystkich wytrwale opisujących zestawy. Dziękuję też za wszystkie głosy na moje próby podejścia do tematyki. Postaram się w obecnym roku utrzymać ilość opisywanych zestawów. Gratulacje i podziękowania raz jeszcze! :)
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 164
Rejestracja: 2012-11-19, 10:19
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Prezes »

Gratulacje! Może dziwne, ale mam wrażenie, iż systematyczność była kluczem do sukcesu :-)

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#7 Post autor: SERVATOR »

Prezes pisze:Gratulacje! Może dziwne, ale mam wrażenie, iż systematyczność była kluczem do sukcesu :-)
Dlaczego dziwne? We wszelkich ligach o końcowym zwycięstwie zazwyczaj decyduje systematyczność w uzyskiwaniu dobrych wyników. :)
Tutaj bardziej widać to, że deklasacja rywali (Nori miał 5 razy wiecej punktów niż ja) wynika przede wszystkim z bardzo częstego uzyskiwania zwycięstw.
Nori ani razu nie był poza pudłem za to aż 7 razy był na miejscu pierwszym. Zdarzyło mu się też 3 razy wygrać mając w jednym miesiącu dwa pierwsze miejsca - to tak jakby jego liga trwała 15 miesięcy.
Ostatnio zmieniony 2016-01-11, 19:41 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 3 razy.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#8 Post autor: Jellyeater »

Gratulacje! Takie fajne nagrody a tak mało osób o nie powalczyło, szkoda.
Trzeba kupować pudełka i mieć czas to poskładać. I porobić zdjęcia. A tu czasu brak na fotografowanie własnych konstrukcji. :(
Ostatnio zmieniony 2016-01-12, 07:42 przez Jellyeater, łącznie zmieniany 1 raz.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#9 Post autor: nori »

Serdecznie wszystkim dziękuję, oczywiście za same głosy, ale przede wszystkim za to, że w dobie rosnącej popularności YouTuba i wszelkich filmików, nadal są osoby, które maja ochotę i czytają recenzje pisane.

W tym roku tbzz zapowiada sporo recenzji, to ja tez sobie pozwolę określić mniej-więcej swoje plany.

Ninjago. Serii tej nie zbieram, ale niektóre zestawy są świetne, więc pewnie się na coś skuszę. Będą recenzje na pewno wybranych zestawów ze spotkania Ninjago z Piratami, a także coś starszego, w tym już zdobyłem rewelacyjne (wg mnie) zestawy: 70736 Attack of the Morro Dragon i 70751 Temple of Airjitzu. A jeszcze w klimatach Pirackich, pewnie coś skrobnę o trzech Mixelach.

Z Superherołsów na blogu obecnie w odcinkach wrzucam recenzję Jokerlandu - zestawu który wyszedł spod reki naszego Adama czyli misterzumbiego (miłym smaczkiem recenzji będzie trochę informacji które wyciągnąłem siła od właśnie Adama, zresztą cały czas go mecze, by coś jeszcze zdradził). Mimo zaporowej ceny, już odkładam do skarbonki na najnowszy Adamowy zestaw, czyli specyficzny i jak widzę, kontrowersyjny zestaw 76052 Batman Classic TV Series Batcave. W Jokerlandzie i Jaskini są fajne batmobile, z rożnych okresów działalności batmana, więc do kompletu pewnie dorzucę recenzję 76045 Kryptonite Interception, właśnie głównie dla, wg mnie całkiem udanego, batmobilu.

Chciałbym tez wrzucić recki wszystkich autek Mighty Micros, ale to już zobaczymy jak fundusze pozwolą...

Mam też parę zaległych rzeczy, które w końcu chciałbym dokończyć. Są fajne zestawy z Toy Story (zresztą, także naszego Adama), rewelacyjny westernowy pociąg z The Lone Rangera, czy nawet mam w planach zestawy Duplo (będą trzy recenzje zestawów o podobnej tematyce, tylko przeznaczone dla różnych grup wiekowych, odpowiednio z serii Duplo, Juniors i normalnej minifigurkowej). Zapewne coś tam jeszcze się znajdzie.

Poszczególne recenzje będą lądować na ogólnym blogu 8studs, a także, w zależności od charakteru samego zestawu, na tematycznych, czyli Pirates i Adventurersp. Oczywiście później chciałbym recenzje wrzucać na fora ZT i LP, jednak jak z tym będzie, zobaczymy. W tym momencie niestety pojawiły się pewne niesnaski między częścią Administracji LP a mną, związane z dawnymi wydarzeniami do których tak szczerze, nie mam osobiście najmniejszej ochoty wracać, tym bardziej, że większość obecnie aktywnych użytkowników LP nawet nie kojarzy o co chodzi. Lepiej patrzyć w przyszłość i się rozwijać, niż po raz kolejny rozwodzić się nad wydarzeniami które minęły i tak naprawdę całkiem nieźle się wyklarowały. W ostateczności, jak się nie uda nam dogadać, mających ochotę na moje recki zapraszam na blogi, a na forum jestem cały czas obecny, więc pogadać możemy czy to przez komentarze czy przez PW.

Jeszcze raz serdecznie dziękuje wszystkim którzy czytają, a specjalne podziękowania dla tych, którzy dorzucają coś od siebie, zarówno w dyskusji na temat samego zestawu, jak i recenzji - tutaj konstruktywna krytyka jest niezwykle cenna, i pozwala często zwrócić uwagę na niedociągnięcia czy błędy i na przyszłość postarać się ich unikać.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#10 Post autor: Jellyeater »

Chciałbym tez wrzucić recki wszystkich autek Mighty Micros, ale to już zobaczymy jak fundusze pozwolą...
2 autka to już chyba koło 100 PLN. 4 i masz końcówkę Bat Cave. Jakby Ci się udało na jakiś support załapać to nawet więcej niż końcówkę.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

ODPOWIEDZ