60113: Rally Car

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 164
Rejestracja: 2012-11-19, 10:19
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

60113: Rally Car

#1 Post autor: Prezes »

Recenzja: 60113 Rally Car
Obrazek

Dane techniczne:
Seria: City
Rok premiery: 2016
Liczba klocków: 104szt.
Liczba figurek: 1 minifig
Liczba worków z częściami: 1 duży woreczek i 1 mniejszy
Spis części: BrickLink
Cena: 40zł

Brickset
BrickLink

Koledzy po fachu nie próżnowali w 2015. Systematycznie fotografowali i opisywali sety gromadząc czytaczy, oglądaczy, gadaczy i oceniaczy. W tym roku postanowiłem stanąć ramie w ramie z najlepszymi i dzielnie reprezentować MLC. Tym samym na warsztat bierzemy pierwszego, jednego z najmniejszych, przedstawicieli serii miejskiej na 2016. Co prawda ciężko sobie spotkać podobne konstrukcje na co dzień, ale Lego to wyobraźnia... Ostatnimi czasy, przyznam, nie jestem fanem małych zestawów. Odczuwam niedosyt patrząc często na wręcz wymuszone konstrukcje, które emanują czysto korporacyjnym przekazem: "coś tam musimy zrobić małego, aby w serii nie było dziury". Tym razem TLG postarało się i 60113 dla wielu jest ciekawą pozycją.

Opakowanie:
Niewielki, standardowy kwadracik niestety wykonany z litego kartonu o małej gramaturze. W ręku daje się odczuć, iż niewiele trzeba by zniszczyć opakowanie. Mierne zabezpieczenie - uważajcie przy zamówieniach z Internetu. Za to szata graficzna bezbłędna. Na froncie przedstawiony rally car gnający bezdrożami Lego City. Z tyłu kilka scenek sytuacyjnych. Wszechobecny niebieski dominuje.
Wato jeszcze wspomnieć, iż oprócz odchudzenia kartonu zmianie uległ także sposób zamknięcia. Obecnie z obu stron mamy klapkę boczną, jedynie zagiętą, a nie klejoną jak dotychczas. Każda z nich przytrzymywana jest za pomocą dwóch naklejek do tylnej ściany pudełka. Tak jak to miało dotychczas miejsce tylko w dużych zestawach. Tym samym, znika znana perforacja na wciśnięcie palcem fragmentu tylnej ścianki i oderwanie/rozklejenie boku opakowania.

PRZÓD I TYŁ
Obrazek Obrazek

GÓRA I DÓŁ
Obrazek Obrazek

LEWO I PRAWO
Obrazek Obrazek

Instrukcja:
Standardowa książeczka, większa od pudełka. Szczegółowo opisująca poszczególne kroki montażu. Jak widzicie, woreczki nieponumerowane. Za to naklejki dostały swoje numerki.
Obrazek

Minifig:
Ubraniowy facelifting ekipy AIR BORNE z zestawu [url=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=21432]60027[/url]. Ciekawsza, ale trudno mi ocenić czy lepsza. Schludnie. Szkoda, tej skwaszonej miny.
Obrazek Obrazek

Klocki:
Rewolucji nie ma, ale są dwie, może trzy ciekawe pozycje:
- Obrazek - slope z nadrukowanymi zegarami
- Obrazek - okrągły biały tile z nadrukiem
BTW: Są tak nowe, że jeszcze nie odkryłem ich numerów katalogowych.
- natomiast w tym przypadku nie do końca jestem przekonany czy to 100% nowość - białe ramiona mocujące spoiler w tylnej części - ktoś potwierdzi?

FOTY Z BUDOWY:
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

GOTOWY MODEL:
Obrazek Obrazek

ZA:
+ konstrukcja - w szczególności przód pojazdu;
+ kolorystyka;
+ wierne oddanie szczegółów jak na tak niewielki zestaw;
+ pochylona konstrukcja - przednia oś niżej niż tylna;
+ jak na rally car niewiele etykiet;
+ nadruk na slope i okrągłych tile'ach

PRZECIW:
- źle wykonana etykieta szachownicy - w ogóle po co etykieta, przecież taki klocek istniał w przeszłości?!;
- mierne, wątłe i "wychudzone" opakowanie zestawu;
- za duży spoiler;
- dorzuciłbym coś z tyłu, przy rurach wydechowych;

Podsumowanie:
Nadal uważam, iż 60113 to jedna z najlepszych konstrukcji w pierwszej fali nowych zestawów na 2016r. Mały, zgrabny z pewnością bawialny. Solidna konstrukcja pozwoli w pełni cieszyć się zestawem. Razem z 60053: Race Car świetnie będą się uzupełniać! 60053, kupiłem córce i poszedł na stracenie, w pewnym sensie. 60113, jest na tyle dobry, że zostaje u mnie! :-)

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#2 Post autor: Bricksley »

Prezes pisze:BTW: Są tak nowe, że jeszcze nie odkryłem ich numerów katalogowych.
- natomiast w tym przypadku nie do końca jestem przekonany czy to 100% nowość - białe ramiona mocujące spoiler w tylnej części - ktoś potwierdzi?
http://brickset.com/parts/6037869 zresztą na przedostatniej stronie instrukcji masz numery LEGO ID, ewentualnie jak chcesz śledzić nowości warto raz na jakiś czas odwiedzić bazę BL: http://www.bricklink.com/catalogList.as ... &catType=P

Co do zestawu to jak mało który z mniejszych mi się spodobał, więc trzeba będzie się zaopatrzyć, na biurku zbyt pusto być nie może ;)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
gmkkk
Posty: 1005
Rejestracja: 2014-06-24, 21:06
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: gmkkk

 

#3 Post autor: gmkkk »

Ten klocek z zegarami to chyba nowość? Bardzo fajny.
Mądrości l jak na takie maleństwo również niczego sobie. Może trochę zbyt zwarta budowa - muscle car:)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#4 Post autor: M_longer »

Prezes pisze:Nadal uważam, iż 60113 to jedna z najlepszych konstrukcji w pierwszej fali nowych zestawów na 2016r.
Obrazek

Ten jest lepszy ;)

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#5 Post autor: SERVATOR »

Ponieważ nie można mieć wszystkiego więc serię CITY skazałem u siebie na niebyt jednak oba nowe samochody są bardzo udane i nie wykluczone, że w dobrej cenie kupię oba.

Recenzja bardzo udana. Jak zwykle świetne fotki. Pisz częściej bo w zeszłym sezonie Ligi trochę odpuściłeś. ;)

Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 164
Rejestracja: 2012-11-19, 10:19
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Prezes »

M_longer pisze:Ten jest lepszy ;)
Też jest na mojej tegorocznej liście 'must have'. Jeśli nikt mnie nie ubiegnie, to go zrecenzuję. Jednak ja zaliczam go już do średnich zestawów - 176klocków / 79,99zł cena.
Niestety jeszcze go nie kupiłem, bo idąc z dzieckiem na zakupy do sklepu Lego niezręcznie jest brać dla siebie zestaw dwa razy większy. Jak tu się bronić przed atakiem: "a sobie to wziąłeś duży!" ;-)
BTW1: Co mnie smuci, to w sklepach nie ma 60112. Wiem, że to exclusive, ale to oznacza, że nie dostanę go nigdzie poza S@H? :-(
BTW2: Dziękuję Bricksley, tak chodziło mi dokładnie o szkieletowe ramie :-)

Awatar użytkownika
gmkkk
Posty: 1005
Rejestracja: 2014-06-24, 21:06
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: gmkkk

 

#7 Post autor: gmkkk »

"BTW1: Co mnie smuci, to w sklepach nie ma 60112. Wiem, że to exclusive, ale to oznacza, że nie dostanę go nigdzie poza S@H? :-( "

Na allegro od 213 PLN...

Jaki exclusive?

Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 164
Rejestracja: 2012-11-19, 10:19
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: Prezes »

gmkkk pisze:Na allegro od 213 PLN...
Tak, wiem. Jednak przez Allegro rzadko kupuję. Obawiam się o pakowanie. Wolę dorzucić 10zł w stacjonarnym sklepie, niż przepychać się później ze sprzedającym... :-/ Allegro, a może bardziej zakupy związane z wysyłką, to dla mnie ostateczność.
gmkkk pisze:Jaki exclusive?
Podobnie jak pociąg 60098 Fire Engine jest skatalogowany jako Retail - Limited. Obu pozycji nie ma w katalogach, są w S@H czy też Allegro, ale żadnego nie widziałem w sklepach typu: Carrefour, Tesco czy inny Oszon. Pociąg jest w lokalnym sklepie, ale cena 829zł.
Cytując Brickset'a: "An exclusive release set in some countries and not shown in the general consumer catalogue; also available from LEGO Shop At Home."

Niestety, nie wiem co jest kluczem decydującym co będzie limited'em i gdzie? Jak ktoś natrafi na 60112 w sklepie stacjonarnym, proszę o info.

Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

#9 Post autor: tbzz »

Świetna recenzja Seba! Wyciągnąłeś wszystkie szczegóły zestawu. Mnie tam się autko bardzo podoba. Spoiler też nie jest za duży, bo wydaje mi się, że wzorem było audi quattro z lat 80-tych. To był potwór i miał duży spoiler. Nawet kolorystyka zbliżona. Ogólnie model na duży plus. I chyba go sobie sprawię. :) Dzięki!
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#10 Post autor: bart_ilo »

Recenzja na wysokim poziomie. Przyjemnie się czyta.
Samochód udany. Ciekawie wygląda i jest bawialny. Fajne elementy z nadrukiem.
Czekam na recenzję 60113 :)

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: Durzy »

Prezes pisze: za duży spoiler;
W stosunku do czego?

Obrazek
tbzz pisze: bo wydaje mi się, że wzorem było audi quattro z lat 80-tych.
Z wyglądu przereklamowanego audi nic nie ma, ale z Suzuki i innych potworów z Pikes Peak bardzo dużo.
Prezes pisze:BTW1: Co mnie smuci, to w sklepach nie ma 60112. Wiem, że to exclusive, ale to oznacza, że nie dostanę go nigdzie poza S@H? :-(
S@H chyba nie jest takie złe. Dobrze pakują, a jeśli z pudełkiem będzie coś nie tak to wyślą drugi zestaw i zwrócą za "odsyłkę" - maja najsympatyczniejszą Obsługę Klienta z jaką się spotkałem. Do tego darmowa wysyłka od 200zł i zniżka 20zł za każde wydane 400zł. Zazwyczaj "exclusivy" wychodzą u nich najtaniej, a różnica między aledrogo nierzadko sięga 1/5.

Prezes pisze:Niestety jeszcze go nie kupiłem, bo idąc z dzieckiem na zakupy do sklepu Lego niezręcznie jest brać dla siebie zestaw dwa razy większy. Jak tu się bronić przed atakiem: "a sobie to wziąłeś duży!" ;-)
A nie można: "bo jestem duży to mam duży, a Ty mały to masz mały"? :)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#12 Post autor: 3dom »

Prezes pisze:
gmkkk pisze:Na allegro od 213 PLN...
Tak, wiem. Jednak przez Allegro rzadko kupuję. Obawiam się o pakowanie. Wolę dorzucić 10zł w stacjonarnym sklepie, niż przepychać się później ze sprzedającym... :-/ Allegro, a może bardziej zakupy związane z wysyłką, to dla mnie ostateczność.
Bez sensu kupować na Allegro, w S@H jest za 180 zł, można dorzucić jakiś drobiazg i będzie darmowa wysyłka. Zapakowane przyjdzie porządnie a nawet jeżeli karton uszkodzi się w transporcie, co rzadko się zdarza w przypadku większych zestawów, to można reklamować i wymienią.

Przedmiot recenzji świetny, z pewnością wcześniej czy później znajdzie się i u mnie :)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#13 Post autor: bart_ilo »

Również na S@H dodawany jest gratis.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#14 Post autor: 3dom »

Zwykle ;)
Ale fakt, to istotna wartość dodana zakupów tamże, podobnie jak VIP punkty.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 164
Rejestracja: 2012-11-19, 10:19
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#15 Post autor: Prezes »

3dom pisze:Bez sensu kupować na Allegro, w S@H jest za 180 zł, można dorzucić jakiś drobiazg i będzie darmowa wysyłka. Zapakowane przyjdzie porządnie a nawet jeżeli karton uszkodzi się w transporcie, co rzadko się zdarza w przypadku większych zestawów, to można reklamować i wymienią.
3dom, dziękuję za poradę, ale ja jestem bez karty kredytowej i jak pisałem, pewnie miałbym utrudnione zakupy w S@H. Mimo to, poradziłem sobie. Dzięki jednemu z forumowiczów 60112 jest już u mnie w kolekcji :-) Raz jeszcze dziękuję Koledze, dobrej duszyczce, za zaoferowaną pomoc w zakupie Fire Engine.

ODPOWIEDZ