[MOC] 8858 studless

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

[MOC] 8858 studless

#1 Post autor: Kubrick »

Co tu dużo mówić. Rebel Wrecker, czyli jeden z moich ulubionych zestawów z lat 90 zbudowany bez studów.
Tak, dodałem tylne lampy i ich nie wywalę :P

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2016-01-17, 11:56 przez Kubrick, łącznie zmieniany 1 raz.
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#2 Post autor: Bricksley »

Dałbyś jakąś fotkę z góry :P
Kubrick pisze:Tak, dodałem tylne lampy i ich nie wywalę :P
Zrobiłeś coś wbrew regulaminowi i o tym co pisałem, Kolega z holownika mógł się dostosować to Ty też. Podobnie lampy z przodu i na dachu powinny mieć wymiar 1x2 więc albo płytka labo kafel. Tak samo tylne ramię do wciągarki, sądzisz że dzisiaj daliby takiego bricka a nie zrobili by to z liftów?

I teraz przepraszam, że tu, ale jest ku temu powód. Jeżeli Administracja chce dopuszczać do konkursu prace, które nie spełniają jego zasad, nawet mimo toczonych dyskusji to proszę bardzo, ale beze mnie. Napiszcie cały regulamin od nowa. Nie chcę tego robić ze względu na Kolegów którzy zaczęli budować/zbudowali wg regulaminu, widać niektórzy na siłę chcą udoskonalać stare rozwiązania co jak wielokrotnie powtarzałem nie jest zamierzeniem tego konkursu.


Edit:

Mam nadzieję, że Administracja zajmie dzisiaj odpowiednie stanowisko, inaczej uważam jest to strata mojego jak i Waszego czasu.
Ostatnio zmieniony 2016-01-17, 12:01 przez Bricksley, łącznie zmieniany 3 razy.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#3 Post autor: Kubrick »

Regulamin do tej pory żyje własnym życiem i nikt nie wie jak ma wyglądać model. Nie da się zbudować regulaminowego modelu, bo jeden źle użyty klocek wyklucza całkowicie model.
Bricksley pisze: lampy z przodu i na dachu powinny mieć wymiar 1x2
Przednie może i powinny być 1x2, ale górne w oryginale były 1x3. Zanim zaczniesz wytykać nieregulaminowość danego DETALU, który nie wpływa na funkcjonalność, zapoznaj się z oryginałem.
Obrazek
Bricksley pisze:Tak samo tylne ramię do wciągarki, sądzisz że dzisiaj daliby takiego bricka a nie zrobili by to z liftów.
W dużym Złomku było uzyte właśnie takie rozwiązanie i uważam, że mogłoby być z powodzeniem zastosowane w zestawie Technic.

Jeżeli ADM uzna, że model nie spełnia regulaminu, proszę o nie dopuszczanie go do konkursu. Jeśli zaś zostanie dopuszczony, rozstrzygną głosy w ankiecie.

PEACE.
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#4 Post autor: Bricksley »

Kubrick pisze:ale górne w oryginale były 1x3. Zanim zaczniesz wytykać nieregulaminowość danego DETALU, który nie wpływa na funkcjonalność, zapoznaj się z oryginałem.
Tu zwracam honor się zapędziłem, ale jeszcze raz ktoś powie że nie wpływa na funkcjonalność to neich zapozna się z punktem 3 regulaminu.
Kubrick pisze:Regulamin do tej pory żyje własnym życiem i nikt nie wie jak ma wyglądać model. Nie da się zbudować regulaminowego modelu, bo jeden źle użyty klocek wyklucza całkowicie model.
Kolega PGPlay potrafił? Przypominam, że regulamin od Arocsa też miał tyle stron nabitych i powiem Ci że stron byłoby mniej, ale jak pojawiają się pytania bo ktoś nie przeczytał całego regulaminu lub nie śledzi wątku, a więc się powtarzają to tak wygląda.

Od tej chwili do czasu wypowiedzenia się Administracji już nic nie napiszę. Chciałem raz zrobić coś żeby nie było naginania zasad - widać się nie da.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
PGPlay
Posty: 68
Rejestracja: 2016-01-01, 19:03
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: PGPlay »

Mi się podoba, tylko może inaczej zrobiłbym orurowanie na tylnej pace, w tym momencie praktycznie go nie widać.
Co do świateł, nie będę się wypowiadał co do ich zgodności / niezgodność z regulaminem, mam tylko uwagę co do ich umiejscowienia.
Jeśli holownik miałby coś holować, to aktualnie tylnych świateł nie widać, dlatego jak już się w oświetlenie bawić to porządnie - na dachu holonik powinien mieć światła stopu i kierunkowe.

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#6 Post autor: Waler »

Widzę, że zrobiłeś raczej interpretację zestawu niżeli jego kopię w wersji "gładkiej". Ogółem przypomina on pierwowzór ale na kazdym kroku gdzie nie spojrzeć budowa wyglada inaczej niż oryginał wiec nawet nie jestem w stanie ocenić choćby fragmentu modelu. Ciężko mi osądzać aczkolwiek większość z Was potraktowała regulamin z przymrużeniem oka i dodaje swoje bajery. Ja trzymam się wręcz instrukcji zestawu, wiec uwierzcie ale da się zrobić model zgodny z regulaminem i nawet jeżeli ten ulegnie zmianie moja wersja Rebela będzie wlasnie taka surowa, zgodna z oryginałem :)

BoskiKacu
Posty: 123
Rejestracja: 2015-05-14, 20:07
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: BoskiKacu »

To tym lepiej, będą dwa z pozoru te same modele, ale inaczej zinterpretowane:)
Mi się model Kubricka podoba, jest jak najbardziej utrzymany w dzisiejszym klimacie. Jeżeli mogę wyrazić moją opinię, to spróbowałbym jednak zrobić pasek na pół studa grubości, chyba, że z przyczyn technicznych to nie możliwe, to jak najbardziej zrozumiałe:)

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#8 Post autor: Kubrick »

BoskiKacu pisze:Jeżeli mogę wyrazić moją opinię, to spróbowałbym jednak zrobić pasek na pół studa grubości, chyba, że z przyczyn technicznych to nie możliwe, to jak najbardziej zrozumiałe:)
Pewnie i by się dało, ale przegrałem z zasobami ;]
Waler pisze:Widzę, że zrobiłeś raczej interpretację zestawu niżeli jego kopię w wersji "gładkiej".
Bo taki dla mnie jest zamysł konkursu (pewnie Bricksley uważa inaczej), w końcu nowe zestawy są lata świetlne do przodu w stosunku do lat 90 i to wymusza pewne modyfikacje w stosunku do oryginału. tu i tak poszedłem na wiele kompromisów w tym temacie.
PGPlay pisze:Jeśli holownik miałby coś holować, to aktualnie tylnych świateł nie widać, dlatego jak już się w oświetlenie bawić to porządnie - na dachu holonik powinien mieć światła stopu i kierunkowe.
Trochę się zgadzam, ale zauważ, że holownik zwykle jest wyposażony w dodatkowy komplet oświetlenia, który montuje się na holowanym pojeździe w celu poprawienia widoczności. Co oczywiście mnie nie usprawiedliwia, ale nie miałem tez pomysłu na lepsze umieszczenie lamp przy zachowaniu wyglądu zbliżonego do oryginału.
BoskiKacu pisze:To tym lepiej, będą dwa z pozoru te same modele, ale inaczej zinterpretowane:)
Ja wiem już o chyba czterech ;)
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#9 Post autor: legosamigos »

Mnie się podoba ten holowniczy "monster truck". Jedynie co bym zmienił to ramię holujące. Te wydaje mi się troszkę za małe no i chciałbym zobaczyć jak prezentuje się w akcji ;)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
PGPlay
Posty: 68
Rejestracja: 2016-01-01, 19:03
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#10 Post autor: PGPlay »

Kubrick pisze:
PGPlay pisze:Jeśli holownik miałby coś holować, to aktualnie tylnych świateł nie widać, dlatego jak już się w oświetlenie bawić to porządnie - na dachu holonik powinien mieć światła stopu i kierunkowe.
Trochę się zgadzam, ale zauważ, że holownik zwykle jest wyposażony w dodatkowy komplet oświetlenia, który montuje się na holowanym pojeździe w celu poprawienia widoczności. Co oczywiście mnie nie usprawiedliwia, ale nie miałem tez pomysłu na lepsze umieszczenie lamp przy zachowaniu wyglądu zbliżonego do oryginału.
Nie wiem jak Wy do tego podchodzicie, ale osobiście światła dachowe białe bym odwrócił, wywalił oczywiście piny i uzyskał w ten sposób miejsce na wpięcie świateł tylnych - po dwa stopy i po jednym kierunkowym

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#11 Post autor: Waler »

Kubrick pisze:Bo taki dla mnie jest zamysł konkursu
Ja go interpretuję trochę inaczej. Mam zbudować pojazd z nowych elementów, używanych w dzisiejszych zestawach, lecz techniką oraz wyglądem jak i funkcjonalnością która miała miejsce w czasie, kiedy model widniał na półkach sklepowych.
Twój model to nic innego jak Twoja współczesna interpretacja 8858, a nie (jak organizator konkursu chce) w miarę dokładny remake.
Ostatnio zmieniony 2016-01-17, 18:25 przez Waler, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
nisiia
Adminus Emeritus
Posty: 875
Rejestracja: 2013-11-24, 21:01
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nisiia

 

#12 Post autor: nisiia »

Waler pisze:organizator
Pomysłodawca. Organizator to wciąż adm LUGPol.
za dzień, za dwa
za noc, za trzy...

Awatar użytkownika
Lomeltor
Posty: 264
Rejestracja: 2015-03-01, 21:19
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#13 Post autor: Lomeltor »

No ja już mam swojego w 98% gotowego, także będą co najmniej trzy takie modele (o ile nie więcej), ale już mogę powiedzieć, że będzie całkowicie inny; także o kopiowaniu pomysłów nie ma tutaj mowy :D
Jak czas pozwoli to na dniach się pojawi, na bank do końca tygodnia.
STT | Typowy technicowiec

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#14 Post autor: Durzy »

Gdyby nie kolory to nie wiedziałbym o jaki zestaw chodzi, a mocno poprawiony Rebel/Big Foot (tak było w dostępnym w Polsce katalogu) stoi u mnie na półce...

AOW
Posty: 144
Rejestracja: 2014-01-31, 23:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: AOW

 

#15 Post autor: AOW »

Durzy, też gdybym akurat go nie mial to trudno by mi było powiedzieć co to za model

ODPOWIEDZ