[MOC] Eye Scream Van

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

[MOC] Eye Scream Van

#1 Post autor: Kubrick »

VW T1 Eye Scream Van

Był sobie kiedyś temat [url=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?p=364559&highlight=#364559]WIP[/url], samochód pojawił się w Gdyni i Jordanowie, potem utknął na półce i przyszło mi twórcze zatwardzenie.
Jakoś w okolicach września doszedłem do wniosku, że należałoby do znanego już modelu dorobić kluczyk na tylnej klapie, kły na zderzakach, poprawić mocowanie pojedynczego halogenu na zderzaku, dołożyć tylną lampę przeciwmgielną i "czujniki" parkowania z lewej strony... I tu doszedłem do momentu, kiedy model jest ukończony do tego stopnia, że mogę się nim ostatecznie pochwalić, a potem domówić chromy i wydrukować trochę lepsze naklejki.

Oto

Eye Scream Van na bazie VW T1.
Obrazek

Ale od początku. Najpierw trochę kopiowania i wklejania z tematu WIP.

Odkąd dostałem w swoje ręce zestaw Lego 10220, chciałem go zostawić na półce, żeby codziennie się cieszyć kolejnym VW w domu, ale marzyło mi się też porządne stuningowanie go.
Postanowiłem, że modyfikacje to nie będzie tylko koło i gleba, jak zwykle to robię. Tu trzeba było czegoś więcej. Dostawczy VW skojarzył mi się od razu z samochodem-lodziarnią, ale to wciąż nie było do końca to, co chciałem. Zainspirowany jednym z odcinków 'Krowy i Kurczaka' zacząłem szukać w sieci dalszych inspiracji. Poszło już z górki :)
ObrazekObrazek
Kupiłem drugi egzemplarz, żeby oryginał zostawić sobie na półce.
Jak auto wyglądało 'fabrycznie', to każdy raczej powinien tu wiedzieć, skupmy się na modyfikacjach :)
W pierwszej kolejności ustaliłem dość ambitnie, że:
-poszerzę i podwyższę tylną część nadwozia
-zastosuję szersze koła z rantem
-obniżę zawieszenie za pomocą pneumatyki
-zmienię kolorystykę całego modelu
-dołożę kilka tuningowych dodatków z epoki

No i się zaczęło.
Na pierwszy ogień poszło rozbebeszenie tylnej części auta i zmiana kolorystyki. Przy okazji doszło wzorowane na oryginalnym zawieszenie wspomagane małymi siłownikami pneumatycznymi. Od samego początku pojawiły się też takie elementy stylistyczne, jak pojedynczy halogen na zderzaku, żółte reflektory przednie, dodatkowy reflektor na dachu (to mi się strasznie spodobało na wygooglanych zdjęciach :) ) i car cooler, czyli prymitywna wersja samochodowej klimatyzacji.
Obrazek
Skoro auto już leżało na glebie, mogłem wziąć się za zabudowę. Tył został poszerzony o 2 study i wyraźnie podniesiony. W prawej burcie pojawiła się klapa, a za nią lodówka z lodami.
Mam w zwyczaju konsultować modele z osobami niekoniecznie związanymi z klockami, ale wśród moich znajomych tuningowców pojawiły się głosy (słuszne z resztą :) ), że przednie koła trzeba szerzej ustawić.
Obrazek Obrazek
Pojawiło się pierwsze wyzwanie - musiałem poszerzyć nadkola, przebudować zawieszenie, a do tego zachować jak najniższy prześwit. Ja nie dam rady?
Obeszło się bez rewolucji w zawieszeniu. Jedyna modyfikacją była rezygnacja z pneumatyki i zastąpienie jej sztywnymi łącznikami - model stoi na półce, więc nie musi wybierać nierówności. Wskoczyły tez inne koła - większa felga i niższa opona, teraz wszystko się mieści i dalej auto leży na godnej glebie :)
Obrazek
Już się cieszyłem, że zostało mi zaprojektować naklejki i podmienić kilka klocków na odpowiednie kolory (zamówienia w drodze). Nie, to by było za piękne - przebudowujemy dach. Stary dach powodował efekt pudełka po butach, postanowiłem zrobić inną krzywiznę, która nawiąże do dachu nad kabiną kierowcy i nada ładniejszą linię całemu nadwoziu. Oczywiście, znowu trzeba było zamówić klocki i czekam :P
Ale, skoro już czekam na klocki, nie będę robił przestojów. Już z pół roku się męczę z tym modelem, a skoro wpadłem w ciąg, to trzeba to wykorzystać. Jedziemy z wlepami. Chciałem, żeby efekt był niepowtarzalny, więc postawiłem na ręczną produkcję. Powstały na razie prototypy, ale czuję, że to ten kierunek. Efekty poniżej.
Obrazek Obrazek Obrazek

I tak dochodzimy powoli do czasów współczesnych. Impulsem do prezentacji stał się konkurs ogłoszony na kanale "5 sposobów na..." na YT i dlatego postanowiłem nawet zainwestować w bristol, coby zrobić w końcu jakieś sensowne zdjęcia. Jak wyszło, to inna sprawa ;)


Jeszcze kilka zdjęć gotowego modelu i idę sobie walnąć jakąś kawę. Należy mi się :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

BoskiKacu
Posty: 123
Rejestracja: 2015-05-14, 20:07
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: BoskiKacu »

Super, wypas jest ten jeden halogen na zderzaku:)
Powiedz mi, czy model ma skrętną przednią oś? Nie myślałeś, żeby negatyw też z przodu wrzucić?

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#3 Post autor: Kubrick »

BoskiKacu pisze: czy model ma skrętną przednią oś?
Próbowałem zrobić, kiedy jeszcze miał mieć airride, ale za dużo kombinacji jak na półkownika i zrezygnowałem.
BoskiKacu pisze:Nie myślałeś, żeby negatyw też z przodu wrzucić?
Myślałem, ale podobnie jak ze skrętną osią, dużo kombinowania, za mało miejsca pod podłogą i efekt nie do końca by pasował. Budowa przedniego zawieszenia w oryginale trochę się kłóci z negatywem.
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

BJ
VIP
Posty: 999
Rejestracja: 2012-01-16, 21:42
Lokalizacja: Majdan/Warszawa

#4 Post autor: BJ »

Świetny model, jeden z moich ulubionych modeli z Gdyni.

Co to za element robiący za przednie nadkole?
(19:28:58) Toltomeja: teraz powiem absolutnie serio, nawet jeśli zaraz będę żałował: trialowki wygrywają ten pojedynek

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#5 Post autor: Kubrick »

BJ pisze:Co to za element robiący za przednie nadkole?
po prostu nadkole :)
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

BoskiKacu
Posty: 123
Rejestracja: 2015-05-14, 20:07
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: BoskiKacu »

Przyznam się, że dopiero teraz pomyślałem o tym, że może nie być skrętna oś:D Teraz wszystko jasne, model bardzo udany, utrzymany w klimacie lekko mrocznym, na myśl przywodzącą mi rust style:)
Teraz zauważyłem jeszcze fajny klucz od nakręcanej zabawki z tyłu:D Mega smaczki, punkt dla Ciebie;)

Ale skoro biała stal, to nie wiem po co kołpaki, ale to moja subiektywna ocena, bo I love stalove:D
Ostatnio zmieniony 2016-01-17, 15:24 przez BoskiKacu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#7 Post autor: SERVATOR »

No teraz prezentuje się świetnie. :)

Awatar użytkownika
Cevillus
Posty: 553
Rejestracja: 2010-04-29, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: greenboy55

 

#8 Post autor: Cevillus »

Bardzo ciekawy tuning modelu VW. Ciekawe wykorzystanie klocków serii Mixels :)
Paul Lego Brick Show kanał dla fanów klocków Lego

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#9 Post autor: glaz_pimpur »

Bardzo fajny MOD. Ten zestaw też jest moim ulubionym. Udało mi się już go przerobić 2 razy.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

ODPOWIEDZ