31041 Construction Vehicles

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

31041 Construction Vehicles

#1 Post autor: SERVATOR »

31041 Construction Vehicles

Obrazek

Seria: Creator
Rok premiery: 2016
Liczba elementów: 64 (+ 3 zapasowe)
Figurki: 0
Opakowanie: Pudełko (12 x 9 x 4,5 cm)
Cena: RPP 19,99 zł/L4.99/$4.99/4.99€
Bricklink, Brickset


ALE TO JUŻ BYŁO!

Tak, to pierwsza myśl, która mi przyszła go głowy po zobaczeniu pierwszych informacji na temat tego zestawu. Byłem w 100% pewien, że tego zestawu nie kupię na pewno.
No ale jak wiadomo dobre postanowienia są dobre ale zazwyczaj nie realizowane. ;)
Tak było i tym razem zwłaszcza gdy na Rebrickable.com zobaczyłem to co z zestawem tym zrobił Węgier Peter Szabo.
"Kupił mnie" swoimi pracami, więc zrobiłem na swoim mini blogu specjalną notkę. No ale o tym dalej...

Wracając do zestawu.
Zestaw jest niemalże kalką zestawów, które w historii Lego Creator pojawiały się już kilkukrotnie. Ostatnio był to zestaw 31014, który pojawił się na rynku zaledwie 2 lata temu.

Pudełko STANDARD. Miękki kartonik z ilustracjami w słonecznych barwach.

Obrazek

Tył opakowania, to dla zestawów serii Creator również STANDARD. Na obrazku przedstawiono wszystkie modele, które można z tych klocków złożyć.

Obrazek

W środku opakowania jeden woreczek z wszystkimi elementami (co już STANDARDEM nie jest) i instrukcja.

Obrazek

Instrukcja to jedna książeczka do wszystkich trzech modeli. Jak zwykle czytelna i prosta. Fotki z lego.brickinstructions.com.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Otwieramy foliowy woreczek i oto co widzimy:

Obrazek

W zestawie nie ma niestety ŻADNYCH szczególnie ciekawych czy nowych elementów. Pełna ich lista znajduje się np. TU.
Innymi słowy są to same STANDARDOWE elementy.


Przechodzimy do najważniejszego a więc modeli. :)


MODEL 1 - Koparka

Wśród modeli zaproponowanych przez LEGO w tym zestawie jest to niewątpliwie perełka.
Koparka ma naprawdę spore możliwości zabawy. Zarówno przednia, jak i tylna łyżka się podnoszą. Łyżka tylnia ma aż 3 ruchome punkty zgięć!
Naprawdę ktoś to fajnie wymyślił.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

MODEL 2 - Wywrotka

Tu też jest całkiem nieźle. Ruchoma paka daje mnóstwo frajdy w zabawie. Szoferka też jest całkiem niezła choć zastanawia mnie czemu pomiędzy światła nie dołożono jakiegoś grila.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

MODEL 3 - Wysięgnik

Zły projektant! Oj zły!
Model jest wyjątkowo słaby. Ramię przypomina bardziej wyszczerbiony widelec niż narzędzie, które mogłoby faktycznie się do czegoś przydać. Do tego po budowie zostało naprawdę sporo elementów.

Obrazek

Obrazek

Ten trzeci przedstawiony model boli szczególnie gdy spojrzymy co z tego zestawu można "wycisnąć".
Wspomniane przeze mnie na początku recenzji prace Petera Szabo są naprawdę świetne. Póki co zrobił 14 ciekawych modeli a obiecuje, że to nie koniec.
Co ważne, większość z tych modeli spokojnie mogłaby wystąpić jako model oficjalny.

Obrazek

Mi najciekawszy wydał się prom. Wcześniej nie widziałem takiej modyfikacji pojazdów z kołami. Postanowiłem go więc złożyć i moim zdaniem wyszedł naprawdę fajnie.

Obrazek

Jak wiecie ja również lubię bawić się w modyfikacje zestawów. Nie ukrywam, że Peter swoimi bardzo udanymi konstrukcjami nieco mnie zdemotywował ale postanowiłem się zmobilizować i złożyłem QUAD.
Więcej informacji o nim znajdziecie [url=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=26947]TU[/url].

Obrazek

Jakbyście chcieli zobaczyć trochę zdjęć, zarówno recenzowanego zestawu, jak i mojej modyfikacji to zapraszam na mój Flickr.

Kilka słów podsumowania:

+ CENA. Za niecałe 20 zł otrzymujemy bardzo fajną KREATYWNĄ zabawkę.
+ Dużo modeli alternatywnych z gotowymi instrukcjami.
+ Całkiem niezłe możliwości zabawy koparką i wywrotką.

- STANDARD. Nie bez powodu to słowo występuje w recenzji zdecydowanie za często.
- Brak jakiegokolwiek nowego lub rzadkiego elementu.
- Słaby model wysięgnika.

Ogólnie zestaw w pudełku oceniam na 6/10. Uwzględniając pracę wykonaną przez Petera Szabo daję mu 9/10.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

Ech...
A ja to sobie wczoraj kupiłem, porobiłem zdjęcia i miałem dzisiaj recenzję wrzucać...

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3 Post autor: SERVATOR »

M_longer pisze:Ech...
A ja to sobie wczoraj kupiłem, porobiłem zdjęcia i miałem dzisiaj recenzję wrzucać...
Ja fotki zestawu i swojego MOD-a miałem już wczoraj. A zestaw mam od czwartku. ;)
Ostatnio zmieniony 2016-01-17, 16:00 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#4 Post autor: Bricksley »

Model 1 to koparko-ładowarka ;)
SERVATOR pisze:MODEL 3 - Wysięgnik

Zły projektant! Oj zły!
Model jest wyjątkowo słaby. Ramię przypomina bardziej wyszczerbiony widelec niż narzędzie, które mogłoby faktycznie się do czegoś przydać. Do tego po budowie zostało naprawdę sporo elementów.
Zaś ten model to ładowarka teleskopowa lub jak kto woli telehandler i w rzeczywistości jednym z najczęstszych osprzętów roboczych są widły, więc modelik w pełni odzwierciedla realną maszynę.
Obrazek
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#5 Post autor: M_longer »

SERVATOR pisze:
M_longer pisze:Ech...
A ja to sobie wczoraj kupiłem, porobiłem zdjęcia i miałem dzisiaj recenzję wrzucać...
Ja fotki zestawu i swojego MOD-a miałem już wczoraj. A zestaw mam od czwartku. ;)
Dzisiaj chciałbym wrzucić jeszcze 42049, jak ktoś mnie uprzedzi to pogryzę :P

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#6 Post autor: Bricksley »

M_longer pisze:Dzisiaj chciałbym wrzucić jeszcze 42049, jak ktoś mnie uprzedzi to pogryzę :P
To wrzucaj bo za chwilę jakaś zagubiona duszyczka sobie przypomni że ma gdzieś go skitranego, strzeli na szybkości fotki, filmik i po zabawie będzie :D
Ostatnio zmieniony 2016-01-17, 16:54 przez Bricksley, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#7 Post autor: M_longer »

Bricksley pisze:
M_longer pisze:Dzisiaj chciałbym wrzucić jeszcze 42049, jak ktoś mnie uprzedzi to pogryzę :P
To wrzucaj bo za chwilę jakaś zagubiona duszyczka sobie przypomni że ma gdzieś go skitranego, strzeli na szybkości fotki, filmik i po zabawie będzie :D
Filmik zrobił Sariel i lepszego nie będzie :)

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#8 Post autor: Kubrick »

Podoba mi się, jak w koparko-ładowarce jest wykombinowany przedni wysięgnik z rączek robotów. Trzeba zapamiętać patent na przyszłość :)
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

#9 Post autor: tbzz »

Jak zwykle dobra recenzja z dokładnymi zdjęciami. Sam model jest wdzięczny, o czym świadczy chociażby ilość modyfikacji, które idzie z niego zrobić. Mnie najbardziej podoba się podnośnik. Dzięki!
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#10 Post autor: Bricksley »

tbzz pisze:Sam model jest wdzięczny, o czym świadczy chociażby ilość modyfikacji, które idzie z niego zrobić.
Warto zauważyć, że te modele alternatywny tylko pokazują jaki właściwie jest cel istnienia serii Creator i w sumie ogólnie rzecz biorąc klocków LEGO :)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#11 Post autor: Waler »

M_longer pisze:zisiaj chciałbym wrzucić jeszcze 42049, jak ktoś mnie uprzedzi to pogryzę :P
Miałem go kupować i również recenzować, ale jednak sobie odpuściłem, jakoś zachwyt opadł wraz z ilością obejrzanych zdjęć i filmów. Za to kilka dni temu sprawiłem sobie Ocean Explorera, który już grzecznie czeka na blask fleszy. Także zaklepuję reckę :)
Wracając do recenzji kopareczki, oczywiście zrobiona jest świetnie. Najbardziej w sumie, o czym wspomniałeś zainteresowały mnie projekty Petera które są genialne. Tak niewiele elementów a takie możliwości :).

Awatar użytkownika
Cevillus
Posty: 553
Rejestracja: 2010-04-29, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: greenboy55

 

#12 Post autor: Cevillus »

Udana recenzja. Nawet nie wiedziałem że z tego małego zestawu można "wycisnąć" tyle ciekawych modeli.
Paul Lego Brick Show kanał dla fanów klocków Lego

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#13 Post autor: martinb »

Recenzja tradycyjnie trzyma bardzo wysoki poziom. Serdeczne dzięki za załączenie obrazka z alternatywnymi modelami!

Wiedziałem, po prostu od początku wiedziałem, że ten zestaw będzie jeszcze lepszy od poprzednika, czyli 31014. :)

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#14 Post autor: bart_ilo »

Zestawik fajny. Modele alternatywne również niczego sobie.
Recenzja jak zawsze przyjemna w odbiorze :)

ODPOWIEDZ