6244 Armada Sentry

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
spider44
Posty: 200
Rejestracja: 2012-02-20, 22:05
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: spider3344
Kontakt:

 

6244 Armada Sentry

#1 Post autor: spider44 »

6244 Armada Sentry

Obrazek


Kolejnym recenzowanym zestawem z mojej listy będzie 6244 Armada Sentry.


Dane techniczne

Seria: Pirates I/ Imperial Armada
Rok premiery: 1996
Waga klocków (bez pudełka): bd
Waga zestawu (brutto): 142 gramów
Liczba elementów: 67 (Bricklink), 70 (Peeron)
Liczba figurek: 1
Spis części: http://www.bricklink.com/catalogItemInv.asp?S=6244-1
Cena: Bricklink: 41-437 PLN, Allegro: 70-150 PLN,


Pudełko i instrukcja

Posiadam kompletny zestaw z pudełkiem w wersji niebieskiej. Stan pudełka dobry tak jak i instrukcji. Na tylnej ściance jak to wtedy bywało wersje alternatywne modelu głównego które również znalazły się w recenzji (w tym przypadku modeli alternatywnych jest dwa).

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Instrukcja w formie książeczki, tylko do modelu głównego.
Obrazek


Elementy ciekawe i unikatowe

Jeden element w dwóch sztukach w bardzo nietypowym zielonym kolorze, występuje tylko w tym zestawie.
Obrazek


Zestaw


Zestaw 6244 jest przedstawicielem pierwszej serii piratów rodowodem z Imperial Armada. Jest to mały port przeładunkowy z wieżą i żurawiem do przeładunku oraz krótkim pomostem. Całym budynkiem zarządza jeden żołnierz, dodatkowo ma w swoim posiadaniu szalupę.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Modele alternatywne
Oba modele są wariacjami na temat piętrowego budynku strażniczego z przystanią przeładunkową.

Alternatywny I
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Alternatywny II
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pomimo niewielkiej ilości elementów jeden i drugi model prezentują się naprawdę dobrze. I nie wiem czy nie lepiej nawet niż model główny.


Podsumowanie
Zestaw ten był ostatnim budynkiem należącym do żołnierzy Imperium który wyszedł w pierwszej serii piratów. Jest to jedyny budynek należący do Armady i patrząc przez jego pryzmat ciekawe jak wyglądałyby inne budynki tej frakcji (biorąc pod uwagę zmianę koloru z żółtego na zielony). Niemniej jednak sam zestaw jest zgrabny i wbrew pozorom bardzo bawialny. Dodatkowym dużym atutem są modele alternatywne. Szkoda jedynie że jest tylko jeden żołnierz, przydałby się mu jakiś kompan. Jak dla mnie zestaw wart jak najbardziej polecenia. Więc gorąco polecam go wszystkim, bo choć niewielki to nawet stojąc na półce bardzo cieszy oko.


Za
  • świetne modele alternatywne
  • dobre dobranie kolorów
  • ładna i prosta bryła budyneczku
  • pierwszy budynek Armady…


Przeciw
  • … i niestety jedyny
  • tylko jeden ludzik



Ocena końcowa 5.5/6

Wszelkie uwagi i spostrzeżenia mile widziane. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 2016-01-23, 08:06 przez spider44, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sajan
VIP
Posty: 425
Rejestracja: 2012-03-18, 12:18
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: Sajan »

Model alternatywny do poprawy :D

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#3 Post autor: Jellyeater »

Miła recenzja. Szkoda, że nie zbudowano portu i fortu. W ogóle coś im z tą podserią nie wyszło. Sam zestaw to już taki dziwny i ubogi. Ciężko powiedzieć co to ma być.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Robert Reimus
Posty: 78
Rejestracja: 2011-08-01, 22:47
Lokalizacja: Bydgoszcz

#4 Post autor: Robert Reimus »

Ta podseria była tak smutna, że nawet happy meal się popłakał. A szkoda, bo była szansa na odświeżenie / reset całej serii pirates.
Niemniej dzięki za recenzję i pokazanie modeli alternatywnych:)

Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

#5 Post autor: tbzz »

Bardzo zwięzła recenzja. :) Również żałuje, że seria nie doczekała się dalszej eksploatacji. To tak jak z wilkami w castle. Dzięki spider44!
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

Szuwax
Posty: 113
Rejestracja: 2015-04-20, 19:08
Lokalizacja: Wellingborough/Malbork
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Szuwax »

Jeden z tych małych zestawów, które chciałem mieć. Strasznie kusiły mnie zestawy tej wielkości pudełka, były w miarę tanie i dawały często jakąś fajną małą budowlę. Jako inny przykład dam 6036-1 .
Moja skromna kolekcja

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: Durzy »

Cóż... ta seria miała naprawdę ciekawe minifigi, zwłaszcza tego w pancerzu. Konkwistador pełną gębą.

Z drugiej strony same modele... jako dziecko miałem 6280 Armada Flagship i byłem nim rozczarowany. Misz masz dziwnych klocków i kolorów, a do tego nie trzymających się kupy (wiecznie spadający ten przedni... maszt? nie wiem jak to się nazywa)! Nie wiem jakim cudem coś takiego zostało dopuszczone jako oficjalny zestaw. Całości klęski dopełnia fakt, że poprzednikiem był genialnym 6271 Imperial Flagship - model niby prosty, ale wyglądający genialnie.


Szuwax, ale po co zmieniasz tematykę? To jest ciekawy, stosunkowo mały, piracki zestaw: 6248 Volcano Island

ODPOWIEDZ