[MOC] 8828 Front End Loader - studless

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
PGPlay
Posty: 68
Rejestracja: 2016-01-01, 19:03
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] 8828 Front End Loader - studless

#1 Post autor: PGPlay »

EDIT 2016-02-12
Pewne zmiany estetyczne, funkcjonalność bez zmian

Obrazek

Obrazek

Obrazek

EDIT 2016-01-27

Witam Was, chciałem Wam pokazać nowe wcielenie 8828 w wersji studless.

Obrazek

Poprzedni model zebrał parę pochwał, za które bardzo Wam dziękuję, ale dostrzeżona została jego pewna wada - jego główna funkcja - łyżka, nie działała idealnie - czasem się przycinała.
Po przebudowie jak dotąd nie przytrafiła mi się ta przykrość :)

Obrazek

większy jest też zakres ruchu

Obrazek

Choć sama tak nie ustoi:

Obrazek

nadal działa fajnie
Nowe rozwiązanie jest oparte o knoby, nie bevel gears, dzięki czemu wg mnie jest stabilniejsze

Obrazek

Obrazek

Jeszcze tylko widok tyłu

Obrazek

i obowiązkowo - filmik (obróbka zdjęć już wykracza poza moje umiejętności, więc filmik na żywo)
https://youtu.be/8vlUfF40F80

Przepraszam Was za wprowadzanie zamieszania z przebudową, ale to moje pierwsze budowy, więc staram się by były możliwe najlepsze, a uczę się ciągle czegoś nowego :)

Czekam na Wasze opinie

End EDIT

Witam Was,
tym razem chciałem Wam zaprezentować interpretację 8828.
Obrazek

Technicopedia:
Obrazek

Starałem się możliwie wiernie odwzorować oryginał, choć nie było to proste i w paru kwestiach musiałem pujść na pewne ustępstwa
- ponieważ jest dłuższy od oryginału - części, które zastąpiły oryginalne rozwiązania, zajmują więcej miejsca - musiałem zastosować większe koła, by nie wyglądał co najmniej dziwnie.
- miałem problem z trwałym zamocowaniem osi skrętnej - zastosowane przeze mnie rozwiązanie zmniejszyło o 1 stud prześwit.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

niestety 1 x 2 Grille posiadam tylko w LBG w większej ilości, czarne mam sztuk 2, więc tu też mały kompromis
Obrazek



[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=iN4CJsD ... e=youtu.be[/youtube]
Ostatnio zmieniony 2016-02-12, 10:01 przez PGPlay, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

Coś namieszałeś z układem podnoszenia.

Awatar użytkownika
PGPlay
Posty: 68
Rejestracja: 2016-01-01, 19:03
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: PGPlay »

M_longer pisze:Coś namieszałeś z układem podnoszenia.
Troszkę tak, ale nie mam pojęcia co poszło nie tak, jestem otwarty na propozycje. Jestem prawie pewien, że odwzorowałem go prawidłowo. W oryginale były cięgna, może to jest tym czynnikiem, który mi bruździ.
Może z doświadczenia coś podpowiesz?

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#4 Post autor: M_longer »

PGPlay pisze:
M_longer pisze:Coś namieszałeś z układem podnoszenia.
Troszkę tak, ale nie mam pojęcia co poszło nie tak, jestem otwarty na propozycje. Jestem prawie pewien, że odwzorowałem go prawidłowo. W oryginale były cięgna, może to jest tym czynnikiem, który mi bruździ.
Może z doświadczenia coś podpowiesz?
Masz za długie ramię od strony korbki odpowiedzialnej za wychył łyżki.

Oryginał miał te części od wałów korbowych, przez co łączne przesunięcie to był 1 stud.
Ty dałeś liftarma 3L, czyli dwa razy dłuższe ramię.

No popatrz:

Obrazek

A te jasnoszare lifty połówki podnoszące ramię nie są zabezpieczone przed za dużym podniesieniem, przez co na zdjęciach widać że cały układ cięgieł się przekręcił i się zblokowały.

Trudno mi to określić dokładnie patrząc na redner, ale poeksperymentowałbym z długościami cięgieł.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#5 Post autor: 3dom »

Czarne felgi do wymiany... Mogę pożyczyć 4 żółte, dogadamy się na procent od ewentualnej wygranej ;D
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
PGPlay
Posty: 68
Rejestracja: 2016-01-01, 19:03
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: PGPlay »

3dom pisze:Czarne felgi do wymiany... Mogę pożyczyć 4 żółte, dogadamy się na procent od ewentualnej wygranej ;D
Najważniejsze to móc na Was polegać :)

Muszę sprawdzić, czy to co mam przypadkiem nie pasuje.
Koła zmieniałem w ostatniej chwili.

M_Longer
Kombinowałem jak głupi z długością, może coś wykombinuję żeby zablokować odgięcie do wewnątrz.
Problem dostrzegam, jestem za cienki, żeby znaleźć rozwiązanie

BoskiKacu
Posty: 123
Rejestracja: 2015-05-14, 20:07
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: BoskiKacu »

Super, bardzo podobny kształt do oryginalu, a zarazem jest nutka nowoczesności (okrągły tył). Bardzo fajny :)

Awatar użytkownika
PGPlay
Posty: 68
Rejestracja: 2016-01-01, 19:03
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] 8828 Front End Loader - studless - na nowo

#8 Post autor: PGPlay »

Witam Was, chciałem Wam pokazać nowe wcielenie 8828 w wersji studless.

Obrazek

Poprzedni model zebrał parę pochwał, za które bardzo Wam dziękuję, ale dostrzeżona została jego pewna wada - jego główna funkcja - łyżka, nie działała idealnie - czasem się przycinała.
Po przebudowie jak dotąd nie przytrafiła mi się ta przykrość :)

Obrazek

większy jest też zakres ruchu

Obrazek

Choć sama tak nie ustoi:

Obrazek

nadal działa fajnie
Nowe rozwiązanie jest oparte o knoby, nie bevel gears, dzięki czemu wg mnie jest stabilniejsze

Obrazek

Obrazek

Jeszcze tylko widok tyłu

Obrazek

i obowiązkowo - filmik (obróbka zdjęć już wykracza poza moje umiejętności, więc filmik na żywo)
https://youtu.be/8vlUfF40F80

Przepraszam Was za wprowadzanie zamieszania z przebudową, ale to moje pierwsze budowy, więc staram się by były możliwe najlepsze, a uczę się ciągle czegoś nowego :)

Czekam na Wasze opinie

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#9 Post autor: Jellyeater »

Ładnie to wygląda. Model nic nie stracił na uroku, po tej przeróbce. No niestety spora część po przejściu na listy wygląda strasznie krucho.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

BoskiKacu
Posty: 123
Rejestracja: 2015-05-14, 20:07
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#10 Post autor: BoskiKacu »

Spoko, ale widzę, że się nie mogłeś oprzeć dodaniu lamp?:) Fajnie, że poprawiłeś działanie łyżki, ale nie wiem, czy nie podobało mi się bardziej jak maska za kabiną była trochę wyższa;) Ale to tylko moja opinia:)

Awatar użytkownika
PGPlay
Posty: 68
Rejestracja: 2016-01-01, 19:03
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: PGPlay »

Jellyeater pisze:Ładnie to wygląda. Model nic nie stracił na uroku, po tej przeróbce. No niestety spora część po przejściu na listy wygląda strasznie krucho.
Dzięki, wydaje mi się, że nie stracił za bardzo na uroku, który miał oryginał głównie dlatego, że jest dość zwartym modelem, więc nadal puste przestrzenie nie rzucają się tak w oczy
BoskiKacu pisze:Spoko, ale widzę, że się nie mogłeś oprzeć dodaniu lamp?:) Fajnie, że poprawiłeś działanie łyżki, ale nie wiem, czy nie podobało mi się bardziej jak maska za kabiną była trochę wyższa;) Ale to tylko moja opinia:)
Z lampami to wpływ innych zgłoszeń - ludzie jednak głosują oczami i błyskotki poprawiają trochę szanse :)

Co do maski - w oryginale była wyższa od drugiej strony tylko o grubość plate'a. Wachałem się, czy je wyrównać - z jednej strony jak jest wyższa - wygląda ciekawiej, z drugiej bardziej odbiega od oryginału.

BoskiKacu
Posty: 123
Rejestracja: 2015-05-14, 20:07
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#12 Post autor: BoskiKacu »

Rozumiem, dlatego była to czysta dygresja, a co do błyskotek to coś w tym jest - po lifcie podoba mi się ta jakby osłona z tyłu, przez co robi się bardzo fajnie obły, jak prawdziwy:)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#13 Post autor: M_longer »

Ładnie. Dużo lepiej, ogólnie knoby są całkiem popularne przy przenoszeniu skrętu między pokrętłem a kołami.

ODPOWIEDZ