8652 Enzo Ferrari 1:17 [2]

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Saabotaz
Posty: 134
Rejestracja: 2006-07-10, 20:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

8652 Enzo Ferrari 1:17 [2]

#1 Post autor: Saabotaz »

Obrazek
Recenzja 8652 Enzo Ferrari 1:17

Dane techniczne
Seria: Ferrari Racers
Rok produkcji: 2005
Liczba klocków: 477
Zawartość pudełka: 3 torebki
Naklejki: Tak, sklejają po kilka klocków
Cena: 120zł

Opakowanie i instrukcja
Nie będzie fot zawartości pudełka. Mam "na składzie" 10 zestawów do zbudowania. Postanowiłem że nic nie zbuduję dopóki nie skończę remontu pokoju i nowej gablotki bo parapet, 2 półki, kawałek podłogi i 1 kolumna już zajęte. Nie dałem rady. złamałem się. Najpierw poszedł 8284, 3 miesiące wytrzymałem i poszedł 8418. Dziś stwierdziłem że księdzem nie jestem i poszedł 8143 oraz to paskudztwo.

Przygotowałem aparat, aku naładowane, tacki na klocki przygotowane, lampka jest, otworzyłem pudełko, nie zrobiłem fot i rozerwałem torebki. Jak widać dłuższa abstynencja w jakiejkolwiek postaci jest niewskazana. Wiem że w pudełku na 100% są 3 torebki, instrukcja, naklejki ale nie wiem czy coś było pakowane luzem.

Kupiłem go z 3 powodów:
- 99zł dlatego że pudełko było powycierane i lekko zdewastowane
- mam już 8143 i 8671 więc i ten by sie przydał do kolekcji
- jest tak paskudny jak klocki Bela

Właśnie z tego powodu że wygląda obleśnie postanowiłem go kupić i zrecenzować.

Klocki
Z powodu nietypowego kształtu przedniej maski jest trochę tych "pogiętych". Na uwagę zasługuje tez przednia szyba i 2 boczne (wszystkie lekko przyciemniane). Z ciekawostek moge napisać że przednie reflektory sa na klocku namalowanie i nie są to naklejki.
Spis części

Modele
Brak alternatywnych modeli. Budowa przebiega bardzo szybko, model ma mało klocków więc nie ma nad czym tracić czasu.

Obrazek
Obrazek

Rok produkcji 2005, nic dziwnego że taki syf. Nie ma co ukrywać, przednia maska to porażka. Trudno byłoby ją odwzorować z lego ale to co zrobili to masakra. Zobaczcie jak przód wystaje. Przecież to można było zrobić znacznie lepiej. Wnętrze kabiny też słabe, 2 obleśne fotele i kierownica z zębatki. Do wnętrza kabiny nie można sie dostać.
Jedyną rzeczą "funkcjonalną" w tym modelu jest tyna klapa. Pod nią siedzi silnik dość fajnie zrobiony.
Naklejek jest bardzo niewiele. Na kilka sztuk tylko 2 z nich sklejają po 2 klocki. Są małe więc można śmiało naklejać, późniejszy demontaż nie sprawi trudności.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Podsumowanie
Jeśli jesteś fanem klocków Bela, masz wolne 100zł albo zbierasz całe Ferrari Racers to możesz kupić. W przeciwnym wypadku nie ma to sensu.

Za
  • ciężka sprawa, chyba brak
Przeciw
  • przód brzydki jak klocki Bela
Ostatnio zmieniony 2012-08-31, 08:33 przez Saabotaz, łącznie zmieniany 4 razy.
...Otworzyłem woreczki i wysypałem z nich całe zło jakie się tam znajdowało...

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#2 Post autor: Jerac »

eeee? A widziałeś może przód prawdziwego Enzo...? Bo tam też wystaje. Co prawda jest połączony z dolnymi "spoilerami", ale wystaje. Mnie się Lego Enzo podoba dużo bardziej niż model f430 spider... :>

Stwierdzenie że nie warto go kupić za 100 złotych jest dużą nieprawdą. Jest tam cała masa bardzo przydatnych części, nie to co w jakiś harry potterach na ten przykład.
Ostatnio zmieniony 2007-07-22, 19:29 przez Jerac, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Saabotaz
Posty: 134
Rejestracja: 2006-07-10, 20:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3 Post autor: Saabotaz »

Jerac pisze:eeee? A widziałeś może przód prawdziwego Enzo...? Bo tam też wystaje. Co prawda jest połączony z dolnymi "spoilerami", ale wystaje. Mnie się Lego Enzo podoba dużo bardziej niż model f430 spider... :>
Zgadza się, wystaje i jest połączony, nawet na pudełku jest zdjęcie. Ale nie ma tak że wystaje sama maska. Wystarczyło "wyciągnąć" o 1 oczko przód pod wystająca maską i byłoby super. Nie zrobili tego, czemu to nie wiem. Przez to przód wygląda paskudnie, od góry też nie lepiej, jest zbyt dziurawy.
...Otworzyłem woreczki i wysypałem z nich całe zło jakie się tam znajdowało...

ODPOWIEDZ