42049 Mine Loader

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
AOW
Posty: 144
Rejestracja: 2014-01-31, 23:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: AOW

 

#16 Post autor: AOW »

M_longer pisze:
yoshi82 pisze:Zestaw jak najbardziej trafia do dzieci :D
A ja się nie kryję z tym że w temacie maszyn górniczych jestem cięty na odchyły od oryginału ;)
Ja wiem że to jest dla dzieci. Ale najbardziej nie podoba mi się w tym zestawie to że jest taki niedorobiony.
Dokładnie, nie znasz się :) ale tak serio wiem że "siedzisz" po uszy w maszynach górniczych, stąd z Twojej strony taka krytyka co całkowicie rozumiem :)
Ja się nie znam i patrzę teraz z punktu widzenia dzieciaka i zdaje egzamin - jest bawialny i to bardzo (sam się trochę pobawilem i podoba się) :)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#17 Post autor: M_longer »

AOW pisze:
M_longer pisze:
yoshi82 pisze:Zestaw jak najbardziej trafia do dzieci :D
A ja się nie kryję z tym że w temacie maszyn górniczych jestem cięty na odchyły od oryginału ;)
Ja wiem że to jest dla dzieci. Ale najbardziej nie podoba mi się w tym zestawie to że jest taki niedorobiony.
Dokładnie, nie znasz się :) ale tak serio wiem że "siedzisz" po uszy w maszynach górniczych, stąd z Twojej strony taka krytyka co całkowicie rozumiem :)
Ja się nie znam i patrzę teraz z punktu widzenia dzieciaka i zdaje egzamin - jest bawialny i to bardzo (sam się trochę pobawilem i podoba się) :)
Powiedziałbym że minimum bawialności spełnia. Ale potem przechodzę w tryb analizy i "dlaczego to tak niewiele się podnosi" itd.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#18 Post autor: legosamigos »

AOW pisze:...Oluś (3 latka) bawił się nim przez ponad godzinę! Funkcje są banalne i trzylatek spokonie poradził sobie z nimi. Zabawa trwałą na całego. Jedyne co, to że czasami mylił pokrętło od funkcji chwytaka z zębatką która idzie do obrotnicy :)...
3-latek i już składa Technica? No nieźle :D
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
LordDarq
Posty: 88
Rejestracja: 2015-11-01, 15:36
Lokalizacja: Kraków

#19 Post autor: LordDarq »

Nooo, kurde, myślałem że mój 6-latek jest w miarę ogarnięty, a tu taki klops...

AOW
Posty: 144
Rejestracja: 2014-01-31, 23:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: AOW

 

#20 Post autor: AOW »

legosamigos, LordDarq, no gdzie ... składać to jeszcze nie składa ale np pomaga, za to bawi się wyśmienicie czy tym zestawem czy 8862/8868/8049/8858/9395 i tam innymi co są na półce.

Wracając do 42049 - a co jakby zamienić zębatki przy obsłudze chwytaka? czy ramię nie szybciej by działało?

Awatar użytkownika
LordDarq
Posty: 88
Rejestracja: 2015-11-01, 15:36
Lokalizacja: Kraków

#21 Post autor: LordDarq »

Heh, zależy jak zmienisz - możesz równie dobrze 'zwolnić' ;-)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#22 Post autor: M_longer »

AOW pisze:legosamigos, LordDarq, no gdzie ... składać to jeszcze nie składa ale np pomaga, za to bawi się wyśmienicie czy tym zestawem czy 8862/8868/8049/8858/9395 i tam innymi co są na półce.

Wracając do 42049 - a co jakby zamienić zębatki przy obsłudze chwytaka? czy ramię nie szybciej by działało?
Ja bym zaczął od wyprowadzenia osi od skrętu i chwytaka za kuper, puszczając je przez ramkę H.

AOW
Posty: 144
Rejestracja: 2014-01-31, 23:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: AOW

 

#23 Post autor: AOW »

M_longer, zamieniłem zębatki dając większą na górę, efekt: siła jaka trzeba użyć na otwieranie czy zamykanie chwytaka pozostała bez zmian, za to szybkość jest znacząca. Działa teraz sprawniej.

ODPOWIEDZ