[WIP] Drukowanie 3D - koła do LT

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
BoskiKacu
Posty: 123
Rejestracja: 2015-05-14, 20:07
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#61 Post autor: BoskiKacu »

Durzy pisze:No i?
No i po co te komentarze o okulary?:) OZ-etki są tak bardzo rajdowe, ze i malacz by jak wrc wyglądał:D
Durzy pisze: Ja mam nawet felgi takie trochę większe niż lego robione na zamówienie
A do jakich opon? Durzo ;) Cię kosztowały?
Durzy pisze:mowa o felgach do rajdówki, a nie jakiegoś starego niemieckiego grata
Nie jestem fanem Germanów (choć to audi jest świetne), ale felażki takie i do swojej Cvc był wrzucił, bo są super, po prostu. A że Audi Quattro S1 jest kanciaste i kultowe, to jakoś jako pierwsze mi przyszło na myśl jak tylko zobaczyłem pierwsze projekty:)
Obrazek

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#62 Post autor: Kubrick »

To w ramach koncertu życzeń mogę liczyć na AVUS 1 z Audi TT? ;]
Obrazek
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#63 Post autor: Bricksley »

Durzy pisze:Bricksley, ale będziesz zamieszczał zdjęcia jak już coś powstanie?
Z prób druku i testów pewnie tak, z użycia w MOCach nie.
To w ramach koncertu życzeń mogę liczyć na AVUS 1 z Audi TT? ;]
Jak już będziemy po próbach live i jak stwierdzimy że się opłaca robić to czemu nie.
Ostatnio zmieniony 2016-01-27, 19:37 przez Bricksley, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#64 Post autor: eric trax »

Nie wiem czy nie przeoczyłem podobnego pytania, z resztą już chyba kiedyś oferowałeś mi się z pomocą. Potrzebuje powiększyć i wydrukować legowe felgi 56mm D. x 34mm (do rozmiaru obręczy 70mm x 48mm). Problem w tym, że potrzebuje tylko 4szt a nie za bardzo orientuje się czy to się opłaca jakkolwiek.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
ontek
VIP
Posty: 202
Rejestracja: 2011-05-30, 20:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: ontek

 

#65 Post autor: ontek »

eric trax pisze:nie za bardzo orientuje się czy to się opłaca
Drukowanie 3d teraz kosztuje grosze.
Dzięki wszystkim za oddane głosy!
Już niedługo nowy moc

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#66 Post autor: Bricksley »

eric trax pisze:Nie wiem czy nie przeoczyłem podobnego pytania, z resztą już chyba kiedyś oferowałeś mi się z pomocą. Potrzebuje powiększyć i wydrukować legowe felgi 56mm D. x 34mm (do rozmiaru obręczy 70mm x 48mm). Problem w tym, że potrzebuje tylko 4szt a nie za bardzo orientuje się czy to się opłaca jakkolwiek.
Sorki że dopiero teraz, te felgi chcesz tylko powiększyć czy od razu jakiś inny wzór mieć? Domyślam się że do jakiejś maszyny rolniczej? To bym powoli się zabrał za model i trza to w końcu ruszyć bo i 3doma felga czeka ;)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#67 Post autor: eric trax »

Bricksley pisze:
eric trax pisze:Nie wiem czy nie przeoczyłem podobnego pytania, z resztą już chyba kiedyś oferowałeś mi się z pomocą. Potrzebuje powiększyć i wydrukować legowe felgi 56mm D. x 34mm (do rozmiaru obręczy 70mm x 48mm). Problem w tym, że potrzebuje tylko 4szt a nie za bardzo orientuje się czy to się opłaca jakkolwiek.
Sorki że dopiero teraz, te felgi chcesz tylko powiększyć czy od razu jakiś inny wzór mieć? Domyślam się że do jakiejś maszyny rolniczej? To bym powoli się zabrał za model i trza to w końcu ruszyć bo i 3doma felga czeka ;)
Mi zależy na tym żeby środek został ten sam tak aby pasował do zwolnic np kwestia powiększenia obręczy do konkretnego wymiaru, wzór chciałbym żeby został ten sam. Kolor nie ma znaczenia bo i tak będę je malował :)
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#68 Post autor: Bricksley »

Jakby kto pytał, temat nie umarł ;) W poniedziałek będę miał wydrukowaną pierwszą felgę. Zobaczę jak wyjdzie, zapewne zostaną naniesione jakieś zmiany konstrukcyjne lub wynikające z poprawy dla druku. Jak wszystko będzie szło w porządku to potem planuję wydrukować kilka sztuk do testów (tak, przydałoby się coś zbudować ;) ), jak wyjdą pomyślnie to jak będą chętni to będzie można je nabyć :) O wszystkim będę na bieżąco tu informował :) Dla tych co zapomnieli, poniżej jak ta felga na życzenie 3doma wygląda:
Obrazek
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Lomeltor
Posty: 264
Rejestracja: 2015-03-01, 21:19
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#69 Post autor: Lomeltor »

A jak to będzie w końcu drukowane? Zlecasz to komuś, czy sam się z tym bawisz? ABS?
STT | Typowy technicowiec

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#70 Post autor: Bricksley »

Lomeltor pisze:A jak to będzie w końcu drukowane? Zlecasz to komuś, czy sam się z tym bawisz? ABS?
Kolega zbudował sobie drukarkę, sam w tym dość dużo siedzi, więc myślę w takim układzie jest ok. Z PLA będzie drukowane, zobaczymy po testach jak będzie z wytrzymałością itd. jeżeli się okaże za słabe to trzeba będzie przejść na ABS. Ja tylko modele biorę na siebie ;)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Lomeltor
Posty: 264
Rejestracja: 2015-03-01, 21:19
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#71 Post autor: Lomeltor »

No to powodzenia, dodam, że sam już drukowałem i raczej poniosłem fiasko ale może wam się uda :)
STT | Typowy technicowiec

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#72 Post autor: 3dom »

O, dobrze wiedzieć, że temat nie umarł. Felga miodna :)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#73 Post autor: Tranzystor »

Ładna. Pytanie Bricksley, czy brałeś pod uwagę technologiczność, o i ile nie będziesz drukował tego na przemysłowym polyjecie za x milionów $ to będzie to dosyć trudne do wydrukowania.

Jak możesz to wyślij mi .stl

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#74 Post autor: Bricksley »

Tranzystor pisze:Ładna. Pytanie Bricksley, czy brałeś pod uwagę technologiczność
Tak, była brana. Choć jestem pewien coś zostało przeoczone, niemniej po to wykonuje się próbne druki by wyeliminować wady.
Tranzystor pisze:Jak możesz to wyślij mi .stl
W tej chwili pozwolę sobie nie dzielić się modelem. A dalej zobaczymy jak sytuacja się rozwinie ;)
Ostatnio zmieniony 2017-02-17, 16:40 przez Bricksley, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#75 Post autor: Bricksley »

Są i pierwsze fotki ;) Jutro felgę będę miał w ręce to porobię dokładniejsze fotki i postaram się więcej opisać. Na wstępie wiem że w jednym miejscu ścianka jest na granicy druku tzn. 0.3mm i wytworzyły się przerwy (między otworami na piny a otworami ozdobnymi wokół felgi), ale to nie będzie problemem poprawić. Będzie także wymagać obróbki po tzn. papier ścierny ;) Jutro przymierzę też oponę, piastę itd. Na fotce felga jest biała, ale w rzeczywistości to taki LBG bliżej ;)
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2017-02-20, 23:24 przez Bricksley, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam :)

ODPOWIEDZ