60113: Rally Car

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#16 Post autor: Bricksley »

Prezes pisze:Wato jeszcze wspomnieć, iż oprócz odchudzenia kartonu zmianie uległ także sposób zamknięcia. Obecnie z obu stron mamy klapkę boczną, jedynie zagiętą, a nie klejoną jak dotychczas. Każda z nich przytrzymywana jest za pomocą dwóch naklejek do tylnej ściany pudełka. Tak jak to miało dotychczas miejsce tylko w dużych zestawach. Tym samym, znika znana perforacja na wciśnięcie palcem fragmentu tylnej ścianki i oderwanie/rozklejenie boku opakowania.
O dziwo można znaleźć jeszcze ten zestaw (inne pewnie też) ze starym sposobem otwierania.

W końcu i ja dorwałem zestawik :D Trzeba przyznać, że na żywo bardzo fajnie się prezentuje no i jest czym po biurku pojeździć ;) Nawet zdecydowałem się naklejki umieścić na klockach :D
Ostatnio zmieniony 2016-01-29, 00:02 przez Bricksley, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam :)

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#17 Post autor: bart_ilo »

Bricksley pisze: O dziwo można znaleźć jeszcze ten zestaw (inne pewnie też) ze starym sposobem otwierania.
Właśnie ostatnio stary sposób otwierania w tym zestawie rzucił mi się w TESCO.
Wyszły 2 różne partie?
Od czego może to zależeć?

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#18 Post autor: Bricksley »

bart_ilo pisze: Właśnie ostatnio stary sposób otwierania w tym zestawie rzucił mi się w TESCO.
U mnie też w Tesco, natomiast w zabawkowych sklepach tylko nowy. Może ma to jakiś związek skąd dany sklep bierze klocki.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#19 Post autor: martinb »

O co chodzi z tym sposobem otwierania? Jaki stary sposób? Jaki nowy? :-|

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#20 Post autor: Bricksley »

martinb pisze:O co chodzi z tym sposobem otwierania? Jaki stary sposób? Jaki nowy? :-|
Prezes pisze:Wato jeszcze wspomnieć, iż oprócz odchudzenia kartonu zmianie uległ także sposób zamknięcia. Obecnie z obu stron mamy klapkę boczną, jedynie zagiętą, a nie klejoną jak dotychczas. Każda z nich przytrzymywana jest za pomocą dwóch naklejek do tylnej ściany pudełka. Tak jak to miało dotychczas miejsce tylko w dużych zestawach. Tym samym, znika znana perforacja na wciśnięcie palcem fragmentu tylnej ścianki i oderwanie/rozklejenie boku opakowania.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#21 Post autor: martinb »

Zarówno w Tesco, jak i na Allegro spotkałem się jedynie z "wyciskanym" zamknięciem.

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#22 Post autor: Durzy »

Dlaczego kiedyś flaga mogła być nadrukiem, a teraz jest naklejką?

Nie licząc polybagów, jest to mój pierwszy w ogóle zestaw City. Cóż... świetny jest. Te rozbudowane błotniki, ospojlerowanie jak w rajdówkach z Pikes Peak... Ma nawet lepsze wskaźniki niż T1 Camper Van! Szkoda tylko, że z tył to płytka 2x4, do której są przyczepione dwie rury wydechowe, dwa światełka i nic więcej. Strasznie biednie to wygląda. Wystarczyło dodać jeszcze dwie rury i kratkę 1x2 i jest dużo lepiej. Nie mogli tak od razu? Nawet głupia czarna, gładka płytka 2x2 rozwiązałaby problem.

Ludzik.. fajnie, że zdobyłem główkę zblazowanego "wilka z łolstrit" z lat 80, ale czy musiałem akurat w tym zestawie?

Niestety z zestawu jestem zadowolony, a to oznacza, że pewnie kupię najnowsze buggy ;)

P.S. Miałam pudełko z wciskanym otwieraniem.

ODPOWIEDZ