75827: Firehouse Headquaters

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Trainfan79
Posty: 4
Rejestracja: 2015-09-15, 10:57
Lokalizacja: Krakow
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

75827: Firehouse Headquaters

#1 Post autor: Trainfan79 »

Recenzja: 75827: Firehouse Headquaters

Dane Techniczne:
Seria: Ghostbusters
Rok Premiery: 2016
Liczba Klocków: 4634
Liczba Figurek: 10
Cena: 1600PLN

Bricklink, Brickset

Kiedy w 1984 na ekrany kin wchodzili Pogromcy Duchów ja sięgałem po swój pierwszy LEGO zestaw -6624. Aż ciężko uwierzyć, że było to już ponad 30 lat temu. Jedynkę jak i kontynuacje z 1989 obejrzałem jeszcze na przełomie lat 80/90tych w nieistniejącym już od dawna krakowskim Kinie Wolność. Film był mega hitem ale przez ćwierć wieku poza głównym muzycznym motywem, który od czasu do czasu przewija się w mediach, świat trochę zapomniał o pogromcach. Tym bardziej zaskoczyła mnie informacja o produkcji Trzeciej części Ghostbusters. Nie przypadkowo TLG wypuściło w 2014 IDEAS – ECTO-1. Złożony pojazd stał u mnie w gablotce…czegoś mu brakowało..no tak..garażu. Jesienią zeszłego roku gruchnęła wiadomość, że LEGO wypuszcza Firehouse..musze go mieć - pomyślałem; 4634 elementy, no i w końcu ECTO-1 będzie mógł spać spokojnie w garażu…yyyyy no tak.

To Moja pierwsz recka, więc z góry przepraszam za niedociągnięcia. Nie będę tu pisał o tym co można na internetach znaleźć w licznych recenzjach …jak np. dokładny opis minifigs, dylematy czy kolory są właściwe itd. Napisze o moich odczuciach na temat zestawu LEGO o wartości 1600 PLN – czyli tyle ile przykładowo trzeba zapłacić za Daewoo Matiz rocznik 2000 nie bity, na chodzie. ;)

Zestaw kupiłem z LEGO SHOP – przyszło dość szybko – LEGO ogarnęło się po świątecznym szczycie sprzedaży. Po wyciągnięciu z kartonu:
Obrazek
moim oczom ukazało się wielkie, oooolbrzymie pudło, wow robi wrażenie. Tak wielkiego nie mam w swojej kolekcji, wydaje mi się że jest tej samej wielkości co UCS Millenium Falcon.
Obrazek
Obrazek
Po otwarciu, mamy trochę luźnych woreczków i dwa białe pudła,
Obrazek
w których znajdują się pozostałe elementy. Czyli mamy pudełka w pudełku, w pudełkach woreczki i tradycyjnie w większych woreczkach – mniejsze woreczki.
Obrazek
Po złożeniu całego zestawu z ciekawości policzyłem je wszystkie (nigdy nie wyrzucam woreczków – też tak robicie? To chyba jedyna rzecz z mojego LEGO hobby, którego moja żona nie może zrozumieć). Wracając do tematu – woreczków jest 67. Samo budowanie przebiega dość sprawnie, grzebanie odbywa się w małych kupach. Polecam przy budowie zapuścić sobie film – jedynke i dwójke i tak z 3 razy – 10godzin to taki czas na luzie jeśli chodzi o budowę tego setu.
Obrazek
Zbudowałem chyba wszystkie domki LEGO i musze z przykrością stwierdzić, że ten buduje się dość nudno (pierwszy minusik) – bardzo dużo powtórzeń tych samych czynności, piętra z zewnątrz właściwie niczym się od siebie nie różnią. Sam środek w porównaniu np. z domem Simpsonów, nie zaskoczył mnie jakimiś wodotryskami (drugi minusik). Mamy tu stół bilardowy – jak dla mnie lepsze rozwiązanie w Detective’s office (10246), łazienka, pokój sypialny – zdecydowanie bardziej odpowiadają mi te z domu Państwa Simpsons (71006), plusik za Grę Arcade i kuchnie opanowaną przez Slimera, ciekawym dodatkiem jest tez z pewnością rura, po której w razie alarmu zjeżdżają pogromcy.
Były już minusiki to teraz przejdę do…minusów…holy brick.. jak można, w zestawie za blisko 400EUR zrobić takie..coś – mówię tu o tylnej ścianie budynku, według mnie nie wygląda za dobrze „od tylca”, nie jest to Kim Kardashian wśród budynków.
Obrazek
No może i lepiej gdyż poza tą wpadką z tyłem po zbudowaniu sam budynek prezentuje się wspaniale, jest monumentalnie wielki, sporo waży, podobnie jak przy pudełku mamy do czynienia z efektem woow.
Obrazek
Poza woreczkami przeliczyłem też klocki zapasowe, które pozostały po zbudowaniu – zastanawiałem się ile może znaleźć się w tak wielkim zestawie – 157 tyle dokładnie.
Poza ciągłymi powtórzeniami podczas budowania wkurzyły mnie naklejki – niektórzy je lubią (nie znam) inni nie (jak ja). Jest ich tutaj prawie 30 ! Umordowałem się z tym niemiłosiernie. Ale co wkurzyło mnie najbardziej…w zasadzie już na początku budowy zdałem sobie sprawę, że mój ECTO-1 nie zmieści się w całości do remizy, trzeba wywalić połowę mebli z dołu..i tak cud, że mieści się w bramie. No przecież kupiłem ten zestaw aby pojazd pogromców nie stał już na półce tylko jak człowiek – w garażu.
Obrazek
Obrazek

Na koniec jeszcze porównanie z przykładowymi modulars, niektórzy twierdzą, że nie pasuje do reszty– jak dla mnie jest OK.
Obrazek
Sporo tych minusów wymieniłem, czy jest aż tak zły? Myślę że nie – dla wielkiego fana Ghost Busters lub dla kogoś kto nie budował wcześniej Modulars lub domku Simpsonów będzie to wspaniały zestaw. A gdybym miał wybierać wspomniany Matiz czy Remiza to w ciemno biorę remizę, wywalam meble z parteru i parkuje ECTO.
Dzieki, pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2016-01-28, 22:35 przez Trainfan79, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

Zestaw mający ponad 4k klocków i pierdyliard detali w środku. I kilka zdjęć.

SERIO?

Trainfan79
Posty: 4
Rejestracja: 2015-09-15, 10:57
Lokalizacja: Krakow
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Trainfan79 »

Co do detali, więcej znajduję w Parisian Restaurant, ale masz rację wrzucę więcej fotek - generalnie strasznie sie umordowałem z fotkami - nie działam zbyt prężnie na forach, pierwsza recka - u Ciebie widzę 3759 wpisów. W sobotę będą zdjęcia wszystkich detali..a i nie wiem jak pozbyć się tej ikonki przy temacie bo mi się kliknęło ale nie mogę odklikać jej, sorry
Ostatnio zmieniony 2016-01-28, 22:07 przez Trainfan79, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#4 Post autor: M_longer »

Trainfan79 pisze:Co do detali, więcej znajduję w Parisian Restaurant, ale masz rację wrzucę więcej fotek - generalnie strasznie sie umordowałem z fotkami - nie działam zbyt prężnie na forach, pierwsza recka - u Ciebie widzę 3759 wpisów. W sobotę będą zdjęcia wszystkich detali
Tu nie o to chodzi ile kto ma wpisów, ale przyzwyczailiśmy się do tego, że tutaj recenzje dużych zestawów mają konkretny opis i dużo zdjęć. A w przypadku zestawu takiego jak siedziba Pogromców Duchów recenzja powinna być DUŻA.
I czasem nie warto się śpieszyć, chcesz zrobić więcej zdjęć, to poczekaj i opublikuj recenzje jak będzie kompletna. Teraz to jest szkic, wstęp.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#5 Post autor: Bricksley »

Trainfan79 pisze:a i nie wiem jak pozbyć się tej ikonki przy temacie bo mi się kliknęło ale nie mogę odklikać jej, sorry
Tam gdzie masz do wyboru ikonki to na końcu jest pusta.

Przy tak dużym zestawie to nawet na wstęp za mało, sorki ale ludzie tu wrzucają dłuższe recenzje malutkich zestawików.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Tisen
Posty: 158
Rejestracja: 2009-11-21, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

#6 Post autor: Tisen »

Oj Panowie - własnie może dlatego tylko kilka osób wrzuca recenzje. Zdjęcia jak ktoś żyć nie może bez nich -to niech poszuka strony gdzie może je obejrzeć, ba są nawet filmy z budowy. Trochę czasem mam wrażenie że zbyt rygorystycznie podchodzicie do forumowiczów i zamiast zachęcać to zniechęcacie.

Mi się recenzja podobała bo jest kilka osobistych uwag . Oczywiście fajnie by było poczytać i pooglądać, ale myślę , ze ten zestaw jeszcze się doczeka recenzji OGROMNEJ. Sam muszę swój otworzyć w końcu:) .

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#7 Post autor: M_longer »

Tisen pisze:-to niech poszuka strony gdzie może je obejrzeć, ba są nawet filmy z budowy.
To w takim razie nie ma sensu w ogóle czytać takiej recenzji jak ta wyżej, bo, idąc Twoim tokiem rozumowania, mógłbym też doczytać gdzie indziej.
Tisen pisze: ze ten zestaw jeszcze się doczeka recenzji OGROMNEJ.
Przeważnie gdy pojawia się jedna recenzja danego zestawu, jakoś nie ma chętnych do napisania drugiej.

Awatar użytkownika
Tisen
Posty: 158
Rejestracja: 2009-11-21, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

#8 Post autor: Tisen »

Widzisz, bo zamiast o zestawie to o formie recenzji piszecie. Ja popełniłem kiedyś recke , jako młody Forumowisz...i kilka postów - zero nt. zestawu ale ze zdjęcia hostuje na nie "koszernej" stronie. Mimo checi i nawet czasem możliwości- to po prostu nie mam ochoty pisać kolejnych. Nie zdziwiłbym się jeśli Trainfan79 tez sobie odpuści.

btw- wiem, ze off top wiec do skasowania jak zainteresowany przeczyta.

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#9 Post autor: bart_ilo »

Może i recenzja jest za krótka, zdjęć mało ale podoba mi się porównanie budynku z modularami.
Ciekawe pierwsze zdjęcie :)
Pierwsza recenzja i od razu skok na głęboką wodę.

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#10 Post autor: Durzy »

M_longer pisze:Przeważnie gdy pojawia się jedna recenzja danego zestawu, jakoś nie ma chętnych do napisania drugiej.
Jak się pojawi 0 recenzji danego zestawu to też przeważnie nie ma chętnych do napisania pierwszej.

Jeśli ktoś z uznanych na forum recenzentów lubi jakiś zestaw do załącza długą recenzję nawet jeśli jest ona druga lub trzecia!
Tisen pisze:Trochę czasem mam wrażenie że zbyt rygorystycznie podchodzicie do forumowiczów i zamiast zachęcać to zniechęcacie.
W tym coś jest, tak samo jak w fakcie, że recenzja jest za krótka! Przydałoby się opisać coś więcej, zrobić zdjęcie tych 157 zapasowych elementów, a niektórzy pewnie jeszcze by chcieli rzadkich/unikalnych klocków.

Trainfan79 pisze:nigdy nie wyrzucam woreczków – też tak robicie?
Jako dziecko nie chciałem wyrzucać, ale można i warto się z tego wyleczyć;)


Jak oceniasz Palace Cinema? Korci mnie, bo z zewnątrz fajnie wygląda.

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#11 Post autor: bart_ilo »

Durzy pisze:
Trainfan79 pisze:nigdy nie wyrzucam woreczków – też tak robicie?
Jako dziecko nie chciałem wyrzucać, ale można i warto się z tego wyleczyć;)
Ja też nie wyrzucam. Woreczki wracają do pudełka :)

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#12 Post autor: SERVATOR »

Skrzydeł podcinać nie chcę ale jedną sprawę podnieść muszę...
Czy widziałeś [url=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=2856]TEN[/url] poradnik?
Jeżeli nie, to zerknij do niego teraz i oceń na ile postąpiłeś "zgodnie ze sztuką". Może sam dojdziesz do tego co mógłbyś w niej zmienić lub poprawić.
Dla mnie póki co jest w niej jeszcze wiele do zrobienia zwłaszcza, że ten zestaw jest tego wart.
Trzymam kciuki! :)

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#13 Post autor: Biedrus »

bart_ilo pisze: Pierwsza recenzja i od razu skok na głęboką wodę.
Troszku za duży zestaw jak na pierwszą recenzje sobie chyba wybrałeś. :-) Nie zrażaj się komentarzami i przeczytaj poradnik SERVATORA co ci zalinkował. Brakuje mi przede wszystkim fotek z detalami, więc czekam na porządny update od ciebie. :-) Do dzieła!
Mi się w ten zestaw średnio podoba, a i cena jest dość ciężkostrawna. A co do woreczków, to u mnie wszystkie lądują w koszu na śmieci.
Ostatnio zmieniony 2016-01-29, 06:20 przez Biedrus, łącznie zmieniany 1 raz.

Ojek
Posty: 136
Rejestracja: 2015-10-20, 10:25
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#14 Post autor: Ojek »

Moje pierwsze wrażenia na tym forum były mieszane. Jak przeczytałem komentarze i ostrą krytykę bez taryfy ulgowej nawet dla nowej osoby to naprawdę się zdziwiłem. Takiej wrogości nie spotkałem na żadnym innym forum, które zrzesza ludzi z tym samym hobby (no dobra jest jeszcze elektroda:)). Jednak im dłużej czytam forum, to pierwsze wrażenie mija, ludzie nie są nastawieni wrogo tylko są nastawienie na wysoki poziom prac i konstruktywną krytykę. Problem w tym, że nowi użytkownicy tego nie wiedzą i mogą się zrazić. Dlatego zanim umieszczę swojego pierwszego MOCa to jeszcze trochę wody w Wiśle upłynie:)

Co do recenzji to podoba mi się zarówno forma jak i treść. Jednak inni użytkownicy mają rację, to przypomina wstęp lub opis pierwszego wrażenia aniżeli pełnoprawną recenzję. Gdybym wcześniej nie widział recenzji na youtube to czułbym niedosyt, bo poza garażem na ECTO-1 nie zobaczyłem innych pięter. Włącznie z grą arcade, o której wspomniasz, a nie pokazujesz. Liczę na to, że dokończysz recenzję, bo zapowiada się naprawdę nieźle. Duży plus za podjęcie wyzwania z tak dużym zestawem.

Trainfan79
Posty: 4
Rejestracja: 2015-09-15, 10:57
Lokalizacja: Krakow
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#15 Post autor: Trainfan79 »

Bardzo dziękuję za wszystkie uwagi. Faktycznie trochę podcinają skrzydła - szczególnie, że celowo nie chciałem umieszczać rzeczy które są w internecie a skupić na info których nie ma. Przeczytałem poradnik, ale uważam, że on zniechęca większość userów od pisania recenzji. Wszystkie recenzje są takie same i powielają informacje ogólnodostępne na międzynarodowych serwisach. Można przytoczyć statystykę ilu jest aktywnych użytkowników a ilu napisało recenzje w 2015. Jakie to ma znaczenie czy zestaw duży czy mały - dla mnie nie ma żadnego i to też chciałem pokazać w tej recenzji - na tak wielką ilość klocków moim zdaniem wieje nudą a tył budynku jest koszmarny. Oczywiście podporządkuję się pod zasady forum w weekend rozwinę recenzję o dodatkowe zdjęcia. Ale myślę, że gdyby trochę poluzować to więcej osób dawałoby recki i byłoby wiele recenzji tego samego zestawu. Pytanie - czy edytować pierwotny wpis czy dopisać jako kolejny post. Dziekuję

ODPOWIEDZ