[MOC] 8840 Studless

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
ontek
VIP
Posty: 202
Rejestracja: 2011-05-30, 20:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: ontek

 

[MOC] 8840 Studless

#1 Post autor: ontek »

Witam,
Tak rzadko publikuję że nie wiem jak zacząć :)
Może zacznę zdjęciem - przedstawiam 8840 w wersji studless, zbudowany we współpracy z moim trzyletnim pomocnikiem :)

Obrazek

Model posiada wszystkie funkcje pierwowzoru, czyli skrętne koła za pomocą kierownicy, działające zawieszenie tylnej osi, oraz działającą atrapę silnika.
Cóż więcej pisać, ten klasyk chyba wszyscy znają. Niestety nie jestem właścicielem tego autka. Pamiętam że jako dziecko studiując katalogi starałem się odzwierciedlić w/w model z tego co posiadałem ale zawsze czegoś brakowało.
Dlatego też jako pomoc, spełnienie dziecięcych marzeń (i zajęcie czymś pomocnika) zbudowałem sobie pseudo oryginał w wersji "to co zostało z klocków z tamtych lat", tak że i tata i synek mają się czym bawić.

Obrazek

To co głównie odbiega od wzorca, to:
szerokość - moja wersja jest o 1 studa szersza,
opony, obecnie nie posiadam żadnych terenowych, które rozmiarem pasowałyby do tych z oryginału, 56x26 są znacząco za duże, więc uznałem że założę z innym bieżnikiem, ale przynajmniej pasujące rozmiarem.
umiejscowienie mocowania tylnego amortyzatora do ramy - w oryginale jest przesunięte na wysokości o pół studa. Dopasowanie do właściwej wysokości wymusiłoby zastosowanie klocków "studowych", chciałem rozwiązać to na liftarmach, więc skończyło się na zmniejszeniu skoku tylnej osi.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Zapraszam do oglądania i komentowania.

Wygląd sprzed update dotyczącego czeskiego błędu - odwrotnego zamocowania kabiny :D

Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2016-02-03, 20:44 przez ontek, łącznie zmieniany 2 razy.
Dzięki wszystkim za oddane głosy!
Już niedługo nowy moc

AOW
Posty: 144
Rejestracja: 2014-01-31, 23:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: AOW

 

#2 Post autor: AOW »

Mam oryginał i muszę powiedzieć, że odrazu widać jaki model zbudowałeś,. Jedna co mi sę wydaje to że masz żle pochyloną "klatkę" i za krótki przód (oryginał miał brick'a 1x16). Mam też wrażenie że jest trochę za niski.
Miałem w planach też zbudować właśnie ten model ale brak wolnych kocków go uniemożliwia :)

Gratulację :)

pozd

Awatar użytkownika
ontek
VIP
Posty: 202
Rejestracja: 2011-05-30, 20:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: ontek

 

#3 Post autor: ontek »

AOW pisze:masz żle pochyloną "klatkę" i za krótki przód
Przód ma właściwą długość, w oryginale jest brick 1x12, z 11 otworami, u mnie liftarm 1x11.
Pochylenie klatki, też jest dobre, złudzenie wynika z...
AOW pisze:Mam też wrażenie że jest trochę za niski.
ontek pisze:umiejscowienie mocowania tylnego amortyzatora do ramy - w oryginale jest przesunięte na wysokości o pół studa
...niżej niż w mojej wersji, stąd mój wydaje się niższy od oryginału - bo ma wyżej przypięty amortyzator do ramy.
(jeśli ścisnę lekko amortyzatory w oryginale to ma taką wysokość jak mój :))
AOW pisze:Gratulację :)
Dzięki
Dzięki wszystkim za oddane głosy!
Już niedługo nowy moc

Awatar użytkownika
Atros
VIP
Posty: 801
Rejestracja: 2009-04-08, 19:03
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Atrx
Kontakt:

 

#4 Post autor: Atros »

Fajnie użyłeś skośne panele.
Klatka tak jak pisze AOW ma zły kąt - wystarczy zobaczyć, że słupek przy szybie u Ciebie jest z axle 4 a w oryginale jest 6. Na dachu jest za to na odwrót - u Ciebie 6 a w oryginale 4.
Ostatnio zmieniony 2016-02-03, 17:48 przez Atros, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ontek
VIP
Posty: 202
Rejestracja: 2011-05-30, 20:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: ontek

 

#5 Post autor: ontek »

Atros pisze:Klatka tak jak pisze AOW ma zły kąt - wystarczy zobaczyć, że słupek przy szybie u Ciebie jest z axle 4 a w oryginale jest 6. Na dachu jest za to na odwrót - u Ciebie 6 a w oryginale 4.
Jejku rzeczywiście, kompletnie tego nie zauważyłem, zarówno w moim pseudo oryginale jak i wersji nowoczesnej, ale tak to jest budować z pomocnikiem :D. Wieczorem poprawię i wrzucę update.

Poprawiono :)
Ostatnio zmieniony 2016-02-03, 20:45 przez ontek, łącznie zmieniany 1 raz.
Dzięki wszystkim za oddane głosy!
Już niedługo nowy moc

AOW
Posty: 144
Rejestracja: 2014-01-31, 23:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: AOW

 

#6 Post autor: AOW »

ontek, tak pomyliło mi sie z długością przodu :) ale co do klatki to mmiałem rację :)

aha kiedyś zbudowałem MOD Model-C z 42035 coś ale 8840
Obrazek

ODPOWIEDZ