[MOC] 8825 Studless

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Bart86
Posty: 93
Rejestracja: 2015-10-20, 10:27
Lokalizacja: Rybnik
brickshelf: bart86

 

[MOC] 8825 Studless

#1 Post autor: Bart86 »

Witam wszystkich!

Chciałbym zaprezentować swoją kolejną pracę stworzoną na konkurs studless. Tym razem jest to model przedstawiający helikopter - 8825 Night Chopper.

Obrazek

Model powstawał dosyć szybko, mimo ciągłej zmiany patentów konstrukcyjnych. Nie licząc większej szerokości, udało się zachować zdecydowaną większość wymiarów pierwowzoru z 1990 r:

Obrazek

Całość konstrukcji trzyma się dość mocno i stabilnie. Główne śmigło oraz rotor pomocniczy poruszane są za pomocą korby umieszczonej z boku modelu.
Podczas budowy, największy problem miałem z wymyśleniem w jaki sposób zbudować i zamontować tylny statecznik. Zastosowane rozwiązanie moim zdaniem dość dobrze się prezentuje. Z resztą, oceńcie sami.

Galeria po upublicznieniu znajdzie się tu: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=562211

Tymczasem parę fotek na zachętę:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zapraszam do komentowania :-).

Pozdrawiam,
Bart

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: JK »

Chociaż sam nie podjąłem wyzwania i nie biorę udziału w tym konkursie, sądzę, że największym wyzwaniem jest modyfikacja wszystkich tych fragmentów, które w oryginale są połączone systemowo. W tym przypadku ogólnie helikopter prezentuje się całkiem ładnie, śmigła z osi mnie przekonują, ale ogon moim zdaniem jest przekombinowany i wygląda nieco dziwnie. Ponadto, nie przekonuje mnie siedzenie pilota.

Awatar użytkownika
Atros
VIP
Posty: 801
Rejestracja: 2009-04-08, 19:03
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Atrx
Kontakt:

 

#3 Post autor: Atros »

Modelik spoko ale dlaczego użyłeś klocków o innej długości w kabinie niż w oryginale - zamiast szarych cienkich liftów czwórek u Ciebie są trójki i piątki.
Tylny statecznik może byłby lepszy taki jak w 8046
Obrazek

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#4 Post autor: legosamigos »

Atros, zobacz, że 8825 w oryginale ma tylny statecznik z dwóch płatów, nie z 3, więc wg mnie jest OK, ale faktycznie jest różna długość liftarmów płaskich w kabinie
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

ODPOWIEDZ