[MOC] 8872 studless

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

[MOC] 8872 studless

#1 Post autor: Filus »

Witam.

Ostatnim modelem, w najwyższej kategorii jest 8872:

Obrazek

W wersji studless wygląda tak:

Obrazek

Oczywiście wszystkie funkcje zostały zachowane.

Galeria: klik.

Dodaje zdjęcia poprawionej wersji modelu podnośnika, wg sugestii zostały poprawione widły.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Zdjęcia ze starej galerii:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2016-02-12, 23:06 przez Filus, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

O, tego też rozważałem :D

Ciężarówka nie ma za szerokiej kabiny? Oryginał ma 12s, u Ciebie przy słupkach jest 15.
Koła są za mocno odstawione od zwrotnic i przez to dziwnie wyglądają przy skręcie.
Na przednia os ciężarówki i tylną wózka dałbym te koła:

Obrazek
http://alpha.bricklink.com/pages/clone/ ... 904c01#T=C
Swoją drogą, kolor felg nie jest zgodny z oryginałem, a to jest wymóg konkursu.

Widły w widlaku zrobiłbym z prostych liftów zamocowanych do L 3x5.

Jest szansa na film?

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#3 Post autor: 3dom »

M_longer pisze:Swoją drogą, kolor felg nie jest zgodny z oryginałem, a to jest wymóg konkursu.
Niestety muszę się pod tym podpisać, podobnie jak pod szerokością kabiny, 3s to trochę zbyt duża różnica.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#4 Post autor: legosamigos »

Też chodził za mną ten model, ale w końcu zrezygnowałem w ogóle z konkursu. Tak jak Longer zauważył, widły w sztaplarce też wydaje mi się, ze lepsze byłyby z liftarmu łamanego 3x5 + jakieś 2 proste lifty
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Bart86
Posty: 93
Rejestracja: 2015-10-20, 10:27
Lokalizacja: Rybnik
brickshelf: bart86

 

#5 Post autor: Bart86 »

Generalnie model bardzo udany, też rozważałem budowę ciężarówki - transportera wózka widłowego :-). Wygląd w zasadzie zachowany, świetnie odwzorowałeś maskę (przód w każdym razie) ciągnika, jednak ma moim zdaniem parę niedociągnięć. Jak już przedmówcy zauważyli: kabina wydaje się być za szeroka i również za długa (trochę gubi proporcje), no i koła... tutaj mam największe zastrzeżenie - oryginalny ciągnik ma z tyłu bliźniaki, podobnie jak wózek widłowy na przedniej osi... Zdaję sobie doskonale sprawę z faktu, że przy tym rozmiarze kół i szerokości opon, mocowanie bliźniaków wyglądałoby co najmniej dziwnie, ale można wtedy myśleć o różnych kołach na osie, tak jak sugeruje M_longer.
Jeśli chodzi o wózek widłowy - bardziej mi się podoba wersja bezstudowa. W mojej opinii to najlepszy element przerobionego zestawu, i gdyby tylko zmienić mu widły na takie, które byłyby mocowane bez zakrzywień, byłoby naprawdę super :-).
Jestem pełen podziwu, że wybrałeś ten zestaw jako baza pod przeróbkę - jako dziecko zawsze marzyłem o tym żeby dostać ciągnik z wózkiem widłowym (do teraz się nie doczekałem ;-)). Gratuluję włożonej pracy i schludności konstrukcji.

Pozdrawiam,
Bart

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#6 Post autor: Filus »

3dom pisze:Niestety muszę się pod tym podpisać, podobnie jak pod szerokością kabiny, 3s to trochę zbyt duża różnica.
Co do szerokości, sprawa jest prosta, poszerzenie podstawy o jeden stud, determinuje to, że kabinę poszerza to o 2 (przykładanie kolejnych w układzie podobnym do oryginału), by ostatecznie poszerzyć się na 15 (bo ostatnia warstwa (boczna) znowu jest dokładana do już poszerzonego korpusu. Widły wymienić to żaden problem, dając takie wyszedłem z założenia, żeby zrealizować to najprościej, jak się da. Potem ktoś by znowu zarzucił, że widły są za szeroko...

Tak czy siak, pasuję z wystawianiem tego modelu do kategorii - powód - brak kół - wychodzi bokiem kupowanie samych dużych zestawów i brak zainteresowania małymi konstrukcjami. Przynajmniej się pobawiłem:).

3dom - jak pozostałe moje modele, mogę wystawić do kategorii konkursowych, czy też coś nie gra?

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: Durzy »

Co do oryginału, ta ciężarówka jest wybitnie słaba, za to wózek widłowy świetny, choć przez łańcuch nic co waży nie da się podnieść, bo się zrywa.

Dziwnym trafem mam ten zestaw złożony od kilku lat gdzieś w kącie pokoju, a gdybym widział samą ciężarówkę z MOCa, bez reszty, to bym jej nie rozpoznał. Ma zupełnie skopane proporcje i "nie wygląda" - owszem, też jest paskudna, ale w inny sposób.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#8 Post autor: 3dom »

W gronie ADMu doszliśmy do wniosku, że szare felgi zamiast białych to nie jest powód żeby zdyskwalifikować model ;)
Także śmiało go zgłaszaj.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#9 Post autor: Filus »

Dziękuję za dopuszczenie modelu do konkursu;). Poprawiłem widlaka, dodałem do galerii zdjęcia z poprawionymi widłami (zbiorcze zostawiłem stare, żeby pokazać różnicę), jest też dodane nowe zdjęcie "katalogowe". Nowe zdjęcia są w pierwszym poście. Dodaję jeszcze zdjęcia z galerii, bo nie wiem, czy będą dostępne w najbliższym czasie.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#10 Post autor: legosamigos »

Zdecydowanie lepiej z tymi nowymi widłami :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

ODPOWIEDZ