[MOC] 8839 Supply Ship studless

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

[MOC] 8839 Supply Ship studless

#1 Post autor: M_longer »

Obrazek

Dawno dawno temu Jerac marudził że zestawy Technic to tylko ciężarówki i ładowarki, a nie ma samolotów i łodzi takich jak 8839 (akurat teraz samoloty/helikoptery pojawiają się znacznie częściej), ale rzeczy pływających nadal jest mało.

Obrazek

To jakby wyglądał wspomniany Supply Ship w wersji studless?

Obrazek

Może tak:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Stateczek jest dosyć ciekawym zestawem, ponieważ oryginał miał śruby napędowe napędzane przez dwa małe kółka, a same śruby były wewnątrz takich klocków:

Obrazek

Przez co odwzorowywały ruch steru (i kółka skrętnego z którym były połączone). Niestety obecnie te klocki nie są już produkowane, więc musiałem użyć zamienników.

Obrazek

Obrazek

Sam układ skrętu w oryginalnym zestawie korzystał z flexów, moja wersja ma trochę inny zestaw części :)

Obrazek

Pozostałe funkcje są powiązane z żurawiem zamontowanym za kabiną. Można go obrócić, podnieść i wysunąć:

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Najwięcej zabawy miałem z kabiną, ponieważ moje zasoby białego są bardzo małe, ale chyba wyszło całkiem znośnie:

Obrazek

Tak to wszystko działa:



Ten model również dorobił się instrukcji:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Do pobrania STĄD
Lista części na Rebrickable

I porównanie dwóch modeli:

Obrazek

Obrazek


Brickshelf
Bricksafe

Na koniec podziękowania dla Szarikma za użyczenie dwóch paneli!
Ostatnio zmieniony 2016-02-16, 11:46 przez M_longer, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Bart86
Posty: 93
Rejestracja: 2015-10-20, 10:27
Lokalizacja: Rybnik
brickshelf: bart86

 

#2 Post autor: Bart86 »

Świetny :-)!

Rozważałem przez chwilę zbudowanie tego kuterka na konkurs studlessowy, ale po dłuższym zastanowieniu się, stwierdziłem, że jednak lepiej wybrać coś innego - i dobrze :-).
Twój stateczek jest dopieszczony w każdym calu: funkcje działają prawidłowo, wygląd przecudny, nic tylko do sklepów na półki położyć :-). Super model, naprawdę!
Obserwowałem wątek [WIP] i się zastanawiałem jaki finalny efekt osiągnie ów niecodzienny zestaw Technic :-).
Gratuluję pomysłu i wykonania.

Pozdrawiam,
Ostatnio zmieniony 2016-02-14, 23:15 przez Bart86, łącznie zmieniany 1 raz.
Bart

Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Mateusz92 »

Jak dla mnie łał, powiedziałbym nawet, że lepszy od oryginału. Większość klasycznych modeli w wersji studless wygląda strasznie dziurawo, na szczęście w Twoim statku wada ta się nie pojawia (dzięki temu może nie zatonie :) ). Kadłub z paneli wygląda świetnie. Motyw z kaczkami genialny.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#4 Post autor: M_longer »

Mateusz92 pisze:Większość klasycznych modeli w wersji studless wygląda strasznie dziurawo, na szczęście w Twoim statku wada ta się nie pojawia (dzięki temu może nie zatonie :)
Powiem Ci że osobiście bardzo mi się podoba najnowszy helikopter transportowy 42052, właśnie przez brak tych dziur wszędzie.
Mateusz92 pisze:Motyw z kaczkami genialny.
Sariel ma chomiki, ja mam kaczki ;)

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3942
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#5 Post autor: legosamigos »

To co powiedziałem w temacie WIP na temat tego modelu, to tylko potwierdza moją tezę :) Oczywiście w pozytywnym znaczeniu. Kaczki mogły by być osobnym MOCem :D To teraz wodowanie i nazwa dla łajby ;)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

ODPOWIEDZ